Eesti uudised

USA ratsaväelased osalevad kaitseväe polügoonil toimuvatel lahinglaskmistel (5)

Toimetas Kristin Aasma, 14. märts 2015, 14:26
USA sõjaväelased lahingtehnikaga kaitseväeparaadil 24. veebruaril 2015.Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Reedest pühapäevani viib Eestist järgmisel nädalal lahkuv Ameerika Ühendriikide maaväe 2. ratsaväerügemendi mehhaniseeritud jalaväekompanii koos 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni ajateenijatega kaitseväe keskpolügoonil läbi rühmatasemel lahinglaskmised.

"Oleme väga tänulikud eestlastele, tänu kellele on meil kogu siinviibimise kestel olnud olemas vajalikud vahendid, et võimaldada oma üksusele kõrgetasemeline väljaõpe kohalikes tingimustes," ütles ameeriklaste pataljoni ülem kolonelleitnant Timothy Payment. Payment lisas, et liitlased peavad olema nagu ühtne jäähokimeeskond, kes just ühiselt treenides suudab saavutada parima tulemuse, vahendas Kaitseväe peastaap. "Nii see Eestis on ka olnud - oleme toiminud ühtse meeskonnana ühise eesmärgi nimel ja teinud seda edukalt," sõnas Payment.

Samal teemal

Õppustel osaleb ka kuus pioneeripataljoni ajateenijat, kes toetavad tankitõrjegranaadiheitjatega Carl-Gustav USA allüksuste tegevust. Õppuse eesmärgiks on harjutada nii vastase tuvastamist kui hävitamist maastikul, selleks kasutatakse lisaks eestlaste tankitõrjemeeskondadele ja ameeriklaste käsitulirelvadele ka soomustransportööride Stryker raskekuulipildujad.

2. ratsaväerügemendi 3. eskadron on soomustransportööre Stryker kasutav Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatuse alluvusse kuuluv mehhaniseeritud jalaväeüksus, mis alaliselt paikneb Saksamaal Vilseckis.

Järgmisel nädalal vahetab nad rotatsiooni korras välja kahest õhudessantrühmast ja ühest tankirühmast koosnev üksus, kelle käsutuses on lisaks toetustehnikale ja soomustransportööridele M1A2 Abrams tankid. Tankirühm kuulub USA maaväe 3. jalaväediviisi 1. brigaadi 7. rügemendi koosseisu, õhudessantväelased aga esimeste rotatsioonide raames 2014. aasta kevadel Eestisse saabunud 173. õhudessantbrigaadi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee