Alina Kabajeva. Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht 14. märts 2015 07:00
Venemaa presidendi Vladimir Putini kadumine terveks nädalaks avalikkuse eest sünnitas hulgaliselt kuulujutte. Küll räägiti tema võimalikust haigusest või koguni kindralite vandenõust, mis presidendi võimult tõrjub.

Pärast seda, kui Kreml teatas, et Putin kohtus reedel Moskva lähedal Novo-Ogarjovi residentsis ülemkohtu esimehe Vjatšeslav Lebedeviga ning võtab esmaspäeval Peterburis vastu Kõrgõzstani presidendi Almazbek Atambajevi ja sooritab tuleva nädala lõpul ka visiidi Astanasse, pani uudistepommi plahvatama Šveitsi tabloidajaleht Blick.

See ütles, et Putini väidetav armuke Alina Kabajeva (31, pildil) sünnitas Lugano lähedal Sant’Anna erakliinikus tütre, kes olevat juba paari kolmas ühine laps. Sünnituse juures olevat olnud ka Vladimir Putin ja see seletavatki tema kadumist avalikkuse eest.

Kliiniku juhataja Michaela Pfyffer von Altishofen vastas kvaliteetajalehe Neue Zürcher Zeitung järelepärimisele, et nad ei vasta niisugustele küsimustele. Vene saatkonnast Šveitsis vastati samal ajal ajalehe Blick järelepärimisele, et nemad kommenteerivad ainult ametlikke teateid.

Tasub meenutada, et aasta tagasi spekuleeris Vene meedia, et Putin ja Kabajeva on salaja abiellunud. Esimest korda pani Vene meedia nad paari juba seitse aastat tagasi.

Kabajeva on jäänud suhteliselt kidakeelseks. Ta on öelnud oma suhete kohta Putiniga järgmist:

"Mind on see teema ära tüüdanud. Lõppude lõpuks on see ainult minu isiklik elu, nii et ärge ronige sinna. Te räägite minu võimalikest suhetest Vladimir Putiniga. Kas teil on mingeidki tõendeid? Ei ole. Nii et lõpetame selle asja. Kui meie vahel ka mingid suhted on, siis kuulevad nendest alles meie järeltulijad 50 aasta pärast."