Vladimir Putin Alina Kabajeva.Foto: ITAR-TASS/Scanpix
Aadu Hiietamm 13. märts 2015 14:41
Venemaa presidendi Vladimir Putini kadumine terveks nädalaks avalikkuse eest sünnitas hulgaliselt kuulujutte. Küll räägiti tema võimalikust haigusest või koguni kindralite vandenõust, mis presidendi võimult tõrjub. 

Pärast seda, kui Kreml teatas, et Putin kohtus täna Moskva lähistel asuvas Novo-Ogarjovi residentsis ülemkohtu esimehe Vjatšeslav Lebedeviga ning võtab esmaspäeval Peterburis vastu Kõrgõzstani presidendi Almazbek Atambajeviga ning sooritab tuleva nädala lõpul ka visiidi Astanasse, pani uudistepommi plahvatama Šveitsi tabloidajaleht Blick. 

Alina Kabajeva (31) sünnitas Lugano lähistel asuvas Sant'Anna erakliinikus tütre, mis olevat juba paari kolmas ühine laps. Sünnituse juures käinud ka Vladimir Putin ning see seletavat ka tema kadumist avalikkuse eest. 

Kvaliteetajalehe Neue Zürcher Zeitung järelepärimisele vastas kliiniku juhataja Michaela Pfyffer von Altishofen, et niisugustele küsimustele nad ei vasta. Vene saatkonnast Šveitsis vastati samal ajal ajalehe Blick järelepärimisele, et nemad kommenteerivad ainult ametlikke teateid. 

Tasub meenutada, et aasta tagasi spekuleeris Vene meedia, et Putin ja Kabajeva on salaja abiellunud. Esimest korda pani Vene meedia Putini ja Kabajeva paari juba seitse aastat tagasi. 

Kabajeva ise on jäänud suhteliselt kidakeelseks. Ta on öelnud oma suhete kohta Putiniga järgmist: "Mind on see teema ära tüüdanud. Lõppude lõpuks on see ainult minu isiklik elu, nii et ärge ronige sinna. Te räägite minu võimalikest suhetest Vladimir Putiniga. Kas teil on mingeidki tõendeid? Ei ole. Nii et lõpetame selle teema. Kui meie vahel ka mingid suhted on, siis nendest kuulevad alles meie järeltulijad 50 aasta pärast."

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov teatas  ajakirja Forbes küsimusele vastates, et info Vladimir Putini lapse sünnist ei vasta tõele.