Maailm

12aastase kiri täiskasvanutele koolikiusamisest: kas teie taluksite seda töökohas?

Õhtuleht.ee, 13. märts 2015, 11:00

78 KOMMENTAARI

j
ja nii on / 21. märts 2015, 19:18
Et nyyd on koolitulistamisega ots lahti , see ei jää kindlasti viimaseks.kõikides koolides peaks nyyd kõvasti tööd tegema kiusajatega , et milleni nende mõnitamine ja kiusamine viib.nurkaaetud laps võib lihtsalt hankida relva ja teha kiusamisele lõpu .see on tegelikult nii jõuetu tunne kui sa otsid oma lapsele abi aga kuskilt seda ei leia, nagu siin eespool yks lapsevanem kirjutas.
5
55a, tulest ja veest läbi käinu/ 16. märts 2015, 14:43
Oh seda kiusamist, oli ikka seda ja teist! Praegu vanana arvan, et kiusamine on nagu püha riitus, initsiatsioon kollektiivi võtmise eel. Kui saad hakkama, oled liige, kui ei saa, jääd karjast eemale.
n
Naine Tartust/ 15. märts 2015, 17:39
Asi pole vaesuses, ega rikkuses, vaid ühes konkreetses nüansis: Kiusajateks saavad suure tõenäosusega need lapsed, kellega vanemad ei ole tegelenud, rääkinud, suhelnud ega õpetanud. Kõik edaspidise määrab eelkooliiga, lapse saatuse, selle, kuidas ta oma eluga hakkama saab. Paljud vanemad peavad kasvatuseks vaid lapse kõhu täis söötmist ja riietamist, kuid sellest on liiga vähe! Laps, keda pole õpetatud, kellel pole vanemate näol eeskuju hakkab juba lasteaias teisi kiusama, haiget tegema, segama- ta ei oska teisiti! See kõik läheb edasi ka esimeses, teises klassis jne. Ega need vanemad ei saa aru, mis nad on valesti teinud:S Kannatajaks on esiteks kiusav laps (sest tema pole süüdi, et vanemad tema jaoks aega ei leidnud, ega suunanud) ja teiseks kiusatav, LISAKS nii kiusaja, kui kiusatava edaspidine õnnetu elu! Vanemad, palun saage aru, et lapse saamine on vastutus- temast tuleb kasvatada hea, arusaaja, enesega hakkama saav inimene! Kui teie seda ei toeta, kustkohast ta siis peska õppima??
j
jep/ 14. märts 2015, 01:42
Lilleküla koolis on 4-da klassi klassijuhataja koolikiusaja. Otsib meest ja räägib sellest ka õpilastele. Igavene vurhva ja pahatahtlik. Temaga on probleeme juba küllalt olnud. Aga kooli direktor õigustab seda putukat igati. Lapsed ootavad sügist, sest siis tuleb uus klassijuhataja. Kevadel sellisele paljud õpilased ei vii lilligi.
n
nsvl/ 14. märts 2015, 00:10
Selle nimi on vabakasvatus!
m
13. märts 2015, 18:44
mul midagi valmis juba pandud ehk REVOLVER ma vana ju rets
k
Kadri/ 13. märts 2015, 17:55
Kui mõni siin demagoogitseb, et elu on võitlus, siis peaks ju hakkama igal pool kõiki ja kõigega kiusama. Huvitav, mille nimel võitlevad koolikiusajad ohvrit kiusates? See on umbes sama hea, et kui ma tänaval kõnnin, siis hakkan lambist mõõda kõndivat inimest millegagi viskama, sest nägu ei meeldi.
t
tt/ 13. märts 2015, 17:33
Noored on jubedad inimesed nagu loomad.
ä
Ära/ 13. märts 2015, 18:37

t
Teisi/ 13. märts 2015, 16:50
Teisi kiusavad taga nõrganärvilised, st. haiged inimesed. Närvihaiguste üheks põhjustajaks on alkohol, mis teeb inimesed julmaks ja ülbeks. Julmus ja ülbus on koos n.n. kambavaimuga üsna nakkav ka tavalistele lihtsameelsetele inimestele, kes ise kangemat kraami ei pruugigi. Autoriteetsemad õpilased peaks hakkama kiusajaid keelama. Ja kui kaevata otse Haridusministeeriumile, ehk õpivad siis isegi õpetajad lapsi korrale kutsuma.
s
Soomes/ 13. märts 2015, 16:45
muide ei kiusa opetajad lapsi nagu Eestis ja laste omavaheline kiusamine vahenes, kui kiusatud laste vanemad hakkasid asju kohtusse andma. Suudi jai kool, ja kool peab maksma kiusatu perele tavaliselt 100 000 kuni 140 000 eurot, nii loppes paljudes koolides kiusamine.a
e
Eestis/ 15. märts 2015, 17:15
Arusaadav, et Põhjamaades on asi vägagi kontrolli all, aga Eestis ei mõista ükski kohtunik kannatanutele selliseid summasid välja ja see on PROBLEEM! Eestis on olematud karistused ja see tekitabki halbades inimestes karistamatuse tunnet...Isegi see purjus Kelly, kes märatsedes võõrale tütarlapsele kallale läks sai olematu "karistuse", millest me siin riigis räägime!:(
r
raivo/ 13. märts 2015, 16:05
kõik saab alguse kodust ja see nakkabki lapsi.vahest tahaks võtta kigiseva ja ülbe ülemuse ja lihtsalt aknast välja visata.aga ei tohi aga võiks.
m
Martin/ 13. märts 2015, 15:46
Minu naisülemus on tõeline mõrd tööl...!!!:(
e
*/ 13. märts 2015, 16:27
j
13. märts 2015, 16:58
v
13. märts 2015, 22:07
Viskas sind kingaga ja ütles, et oled napakas?
v
Vanaema/ 13. märts 2015, 15:42
See koolikiusamine on nüüd küll teema,millest ei saa jagu, üle ega ümber õpetajad,lapsevanemad ega lapsed. Kui mina koolis käisin, kus see koolikiusamine siis oli, nagu mäletan polnudki. Koolikiusamine pidi olema see ka kui üks teisele raamatuga pähe lööb. ??? Minu lapselaps kannatas ka koolikiusamise pärast, nüüd saab juba isaks ja on hästigi arvestatav tegija ja lugupeetav omasuguste hulgas. Ju praegune ühiskond on selline elame üle ja elame edasi, aga eks nii mõnegi hinge jääb jälg.
j
jalkafänn/ 13. märts 2015, 15:52
Ära aja lolli juttu. Koolikiusamist on olnud nii kaua kuni koole on olnud- näiteks 19 sajandi keskpaigastki leiame juhtumi (amatöörajaloolasena meeldib mulle arhiive ja vanu lehti läbi lapata) kus laps on selle tõttu mõistuse kaotanud. Aja jooksul on lihtsalt vahendid ja viisid muutunud.
Ning sinu jutust tuleb välja nagu ei peakski sellega tegelema- peab ikka küll. Mis arvad kust need koolitulistamised tulevad- osa nendest tulistajatest on tõesti vaimselt haiged, aga üsnagi suur protsent on neid, kes on muidu tohutult andekad, aga kannatavad kiusamise all.
r
raivo/ 13. märts 2015, 15:58
siis polnud armanit,niket ega adidast.
t
Troll/ 14. märts 2015, 01:08
Siis olid kapsarauad, kandled ja muud toonased vidinad, millega sai respekti võita.
k
14. märts 2015, 16:06
kus sa vanaema õppisid,erandeid võis olla õpetajate lemmikute seas ,kes pugesid ja kõik ette kandsid.tavalised lapsed kannatasid ka nõuka ajal kiusamise ja vägivalla all,aga see oli tunduvalt varjatum ja ei jõudnud ajakirjandusse.ka juustest kiskumine nn tutistamine,metall joonlauaga mööda näppe löömin õpetajate poolt jm oli vägivald,ja õpilaste vaheline samuti,mis teiste poolt nalja tegemiseks arvate ,aga kannatajale nali8 ei olnud.kui ikka täie jõuga raske raamatuga pähe mitu korda lüüa,võib halvasti lõppeda....koolivägivalda oli isegi Kevade filmis,aga ei pandud tähele,see ju film. mis kiusajatele nali,see kiusatavale piin ja alandus.
k
Kuule vanaema/ 15. märts 2015, 17:18
Sa oled tüüpiline nõuka aegne inimene, kes kõige koleda eest ja probleemide eest peidab pea liiva alla ja ütleb: uhhuu, midagi ei ole ju! Ju siis pole sul oma lastega usalduslikke suhteid olnud, et sulle pole räägitud, mis koolis toimub, keda ja kuidas kiusatakse jne.
k
Kust need halvad ja sõnakuulmatud tulevad/ 13. märts 2015, 15:20
Kuu pealt või? Ei tule ju, ikka oma kasvatamatus. RAHA! RAHA! Ja VEELKORD raha, AGA MITTE KASVATAMIST.Ei ole aega õpetada ja lapsel on õigused,ei ainsatki kohustust Omad vitsad peksavad
m
Mitte ainult RAHA/ 15. märts 2015, 17:24
Sa arvad, et ainult rikkad inimesed ei leia aega, et oma lastele kasvatust anda? Viskavad 50 eurtsi päevarahaks jne? Ja need vaesed, kes vastutustundetult paljunevad ja oma 10 lapsega totaalses vaesuses elavad- neil ON aega igat last kasvatada, õpetada, arendada vastutustundeliseks, targaks inimeseks? On erandeid, aga sina oma raha jutuga, sedasi üldistada küll ei saa. Mu naabrimees- puruvaene inimene, töötu (kes oma joomiste tõttu on kaotanud kõik töökohad), oma lapse emast lahku läinud ja võtab aeg ajalt lapse enda juurde nädalaks. Ei ole mina kordagi näinud, et see mees last kasvataks või teeks koos midagi, selgitaks. See poiss on väiksest peale hommikust hilisõhtuni õues jooksnud ja hulkunud! Nüüd käib juba vist 2 klassis, aga skeem ikka sama, mis titena. Pole neil mingit raha, aga mõistust ka mitte! Eks kasvab samasugune saamatu joodik, ring läheb edasi
n
nvc/ 13. märts 2015, 15:13
Taiskasvanutel on autod mille peale hapet valada voi kummid labi torkida kui keegi muliseb liiga palju.
r
raivo/ 13. märts 2015, 15:59
viimasel ajal ka makrofleksi.
j
jah/ 13. märts 2015, 15:03
nii ongi. minu 11 aastane räägib mulle iga päev koolikiusamisest. ma ei oska teda aidata. ütlen, et peab üle elama. ei ole kellegi poole pöörduda. sest kedagi see ei huvita. ja mis on narrimise põhjus? see, et ta on teistest väiksem, see et ta on targem, see et ta julgeb enda arvamust öelda, jms.
ja nii ongi. elame üle.
t
to jah/ 13. märts 2015, 15:25
mis sa nalja teed? elame üle??? võta ja tee kõik mis sinu võimuses, et last aidata. mind kiusati ka koolis, aastaid ja ma ei osanud abi küsida. täiskasvanu elus kahetsen et abi ei küsinud. ei osanud lihtsalt küsida abi. kiusamine jätab jälje ja sügava, kui laps oskab abi küsida siis tee tema aitamine enda prioriteediks nr1!
a
at/ 14. märts 2015, 16:16
ei ole abi ,kui kool ja õpetajad eiravad,et nende koolis ei ole kiusamist.......öeldakse ,see lapse fantaasia,lapsed ainult mängisid, et kõik lapsed on ju koolis sõbrad 1 kuni 9 kl.???? ja ärge kasvatage lapsi nõrgaks jne.,jne....ja kui lähed rääkima,siis vaadatakse sellise näoga ,et mis see jälle siia ronib hädaldama. laps enam ei julgegi midagi kodus rääkida,sest kui kooli lähed läheb asi ja kius hullemaks,et julges kaebama minna.pigem kannatab javaikib.
s
Sulle at/ 15. märts 2015, 17:28
Tundub, et oled ise kehv vanem- ja oledki, et oma last ei oska hädast välja aidata! Kui juba KOOL on oma suhtumist näidanud, siis vahetage kooli- see ei ole nii raske. Sa oled lihtsalt mugav! Elame üle??? Ma pole lollimat asja kuulnud. Eks su enda vitsad peksavad sind hiljem, kui näed, et sinu laps on täiskasvanuikka jõudes abitu ja suhetes saamatu, kompleksides jne...Siis süüdistad end ja kitkud juuksed peast, miks sa ometi midagi ei teinud, aga siis on juba hilja!
j
just.../ 22. märts 2015, 13:23
....meil ka....õpetaja sõna:"Kõik on sõbrad, kõik mängivad koos." aga nurga taga mis toimub? Seda õpetaja ei näe..... Ja kui lastelt õpetaja küsib, siis kõik kooris:" Ei me pole midagi teinud." Ja nii jääb mulje, et mina liiga paranoiline ja laps(kes väga vaikne ja aus) mõtleb kõike välja.

ä
Ära hädalda!/ 13. märts 2015, 14:34
Mina töötasin kunagi K-arvutisalongi garantiis - vat see oli elukool.
p
Piloot/ 13. märts 2015, 15:00
MIs seal siis nii hullu oli?
h
haha/ 13. märts 2015, 17:31
Ma töötasin ka. Pigem sai pulli rohkem kui tehti tööd.
Kiusamisest ei mäleta nagu ühti.
ä
Ära hädalda!/ 13. märts 2015, 19:19
Klientide käest sai hommikust õhtuni õiendada - siiamaani närvid läbi.
j
13. märts 2015, 22:11
Ju oled klienditeenindaja töö jaoks liiga nõrganärviline. Ma töötasin kotipoes - ei söönud keegi närve. Paar mutti võtsid ette kägiseda - ma vaatasin neid sõna lausumata väga jäisel pilgul Pärast seda neid näha enam polnud . Sisemiselt tuleb sellistesse ükskõikselt suhtuda.
M
../ 15. märts 2015, 13:39
Ma töötajaid ei sõima, aga kurb olin küll aastaid tagasi. Nad võtsid pool aastat vana laptopi garantiisse, sest see ei läinud ühel hommikul järsku enam käima. Tagastasid põhendusega, et kohvi on sisse valatud. Ja midagi muuta ei saa. Sees on tugevad niiskusekahjustused! Olid ka, tegime lahti. Müstika. Mul polegi kodus kohvijoojaid. Arvuti oli ainult oma kohal lauapeal, kellelegi kodust väljas ei andnud kasutada. Kaotasin kõik ja raha tagasi ka ei saanud.
u
Urr/ 13. märts 2015, 13:50
ˇParaku on elu võitlus, sa võitled oma haigusega, muredega, ja saja teise asjaeest, tugevamad ja targemad jõuavad kergemini eesmärgini, viletsamatel võtab rohkem aega. Laste hingeelu on habras, selle rahu eest peavad võitlema vanemad! Koolides huvitutakse liiga vähe õpilaste üldise turvalisuse eest. Õpetajad lihtsalt veeretavad päeva õhtusse ja seda suuresti lonkava kooliseaduse pärast! Ma ei saa aru, miks ei võeta seal midagi ette, miks ei tehta normaalseid seadusi, miks toodetakse depressiivseid lapsi,- kellele peaks sellisest haiges ühiskonnast kasu olema????
r
Raul./ 13. märts 2015, 13:37
Ja kui nüüd pisut ette kujutada,et kiusuajajad on ehk ka mitte just kõige arukamad ning sellised teiste seljatagant karglejad ... ?Teadagi,mitte miski ei õigusta füüsilist vägivalda,kuid kes siiski olukordade kordumise eest vastutavad?Ja kuidas siiski mitte tolereerida vaimset vägivalda nii,et seda omakorda ei kasutaks ära ludrid,kes provotseerides püüavad saavutada kiusatava ülereageerimisest valehinnanguid olukorda hindajatelt?
n
need kiusajad ei adu.../ 13. märts 2015, 12:41
,et kui koolid lõppenud ja minnakse ellu , võib see kiusatav pärast olla ..noh näiteks autoteeninduse klienditeenindaja või isegi tulevane tööandja sellele kunagisele kurikaelale.Tore ju pärast tööd ja paremat palka minna lunima kui sul selline luukere kapis on.Mis vaevab meie inimesi üldse , et sellised ollakse?
t
Tra/ 13. märts 2015, 12:22
Põhikooli ajal kiusati ikka kõvasti. Käisin tallinna 44 keskkoolis 90ndatel. Peksa vøis saada liiga heade riiete eest(siis kui vaesemat sorti perest pärit peapätil oli odavam dress) koridoris tehti kummituba ja tööõpetuse klassis peideti koolikotte prügikasti saepuru alla. Jalaga näkku löömine, peksmine ja kaklemine olid igapäevased. Ei kõla nagu eesti kooli moodi, aga sellised mälestused on jäänud. Muidugi, hiljem kuulnud, et nii mõnigi neist pättidest istus kinni peale kooli lõpetamist või väljaviskamist.
k
kas / 13. märts 2015, 19:36
see on praegune Pelgulinna Gümnaasium? ega seal praegugi teistsugune kord ole, liiga suur kool, nõrgematest lihtsalt jookstakse üle
üsna paljud õpetajad ise ka kiusajad
v
VANAEMA/ 13. märts 2015, 23:26
Pelgulinnna Gümnaasium on 46 KK
g
goov/ 13. märts 2015, 12:20
Kuis siis korraga nii.Meil ju enamik ei lähe soome suurt palka teenima vaid ikka suhtumise pärast.
Soomes pidid ju kui firmaomanikud nii lugupidavalt tööinimesse suhtuma ja kõik aina naeratavad
ja küsivald siiralt mida nad teha saaks et teine ennast ikka paremini tunneks.Ja nüüd korraga selline lugu.Oi oi
e
ei/ 13. märts 2015, 12:19
olgu täiskavanutega kuidas on,aga igal lapsel on õigus käia koolis , seal tuleks õpetajatel rohkem pöörata tähelepanu laste käitumisele.Aga meil rajatakse ju mammutkoole,kus üks ei tunne teist veelvähem õpetaja suudab jälgida,Kiusamine ei toimu ainult nooremate seas ,ka gümnaasiumi osas võib olla ikka väga napakaid ,kes arvavad et nemad on kõik ja kes veidi viisakam ja tagasihoidlikum,ka õppetöö ei kulge ,siis tihti ongi solvagute ohver.Seda aga paljud ei suudagi taluda ,sest pidev mõnitamine on kordades hullem kui üks väike müks.Ei oskagi arvata ,miks lapsed on nii julmad,mõtlen oma kooliajale,ei mäleta et midagi sellist oleks olnud,oli samuti mõnel paremad riided ja edukam ,palju oli neid keskpäraseid,kui sellist kiusamist ,ei tea omast ajast küll.
õ
13. märts 2015, 15:05
õpetajaid ei huvita. neil on ka see vastus, et eks ta ole ikka ise ka süüdi ja põhjust andnud
S
/// 13. märts 2015, 21:32
Siis ma ei imastagi ,kui õpetaja kuuli sai. Õpetajad näevad ja kuulevad kõike aga midagi ei tee,et seda ennetada----lapsel tekibki viha ja ta ei vastuta oma tegude eest.Koolis ei saa vanemad oma lapsi kaitsta,selle eest peab vastutama juba kool ja kannatavad just sellised lapsed,kes on vaesest perekondadest,malbed ja vanemate poolt küllaltki korrektselt kasvatatud.----tehke nüüd ise järeldused......
S
/// 13. märts 2015, 21:32
Siis ma ei imastagi ,kui õpetaja kuuli sai. Õpetajad näevad ja kuulevad kõike aga midagi ei tee,et seda ennetada----lapsel tekibki viha ja ta ei vastuta oma tegude eest.Koolis ei saa vanemad oma lapsi kaitsta,selle eest peab vastutama juba kool ja kannatavad just sellised lapsed,kes on vaesest perekondadest,malbed ja vanemate poolt küllaltki korrektselt kasvatatud.----tehke nüüd ise järeldused......
n
Natuke/ 13. märts 2015, 12:07
sotsiaaldarvinistlik suhtumine siinmail, nagu näha! No aga mida tahtagi inimestelt, kelle esivanemad naabri kotitäie tubaka eest maha lõid. Eks need hääletavad RE poolt ka. Aga muidu "Rumal, imelik, kole ja idioot" - noh, kui välimuse arvustamine kõrvale jätta, siis kuuleb mõnedes firmades selliseid sõnu küll; ainus vahe, et kui täiskasvanu teist idikaks sõimab, ei tähenda see suhtumist või tegelikku arvamust, vaid seda, et kolleeegi hetketegevus tundub kuidagi rumalavõitu ja viie mnuti pärast on see ju ka unustatud. Täiskasvanute maailmas on just viisakad vihapidajad need kõige ohtlikumad; sellised, kes poovad su pühade puhul siidnööriga.

r
Robert/ 13. märts 2015, 12:00
Kurb on lugeda kommentaare, kus lapsepõlves toimuvat kiusamist nähakse kui ellujäämiskursust. Täiskasvanutel on valikud, lastel mitte. Täiskasvanu võib vahetada töökohta, elukohta, lõpetada vägivaldse paarisuhte jne. Lapsel paraku pole valikuid nii lihtne teha, et täna lähen sinna kooli, homme teise, sest eelmises kiusati. Laps ei saa elukohta vahetada, kui vanemad seda ei tee. Enne tasub veidi mõelda ja panna end lapsekingadesse, mitte lahmida siin ellujäämiskursusest jne.
m
mrk/ 13. märts 2015, 16:45
Kust küll on tulnud see arusaam, et lapsepõlv peab koosnema vaid valikutest parema ning veel parema vahel - igal normaalsel loomaliigil on lapsepõlv täiskasvanueaks õppimiseks.
Ainult inimeste seas on kusagilt tekkinud taoline seltskond kes arvab, et peaks olema kuidagi teisiti. Ma ei saa aru kas see on ignorants või rumalus! Igatahes olgu see kumb tahes, loodusseadused jäävad kehtima igal tasandil. Selleks, et saada immuunsust haiguse ees tuleb see läbi põdeda. Selleks, et saada heaks sportlaseks tuleb organismi treenida. Ka konfliktide lahendamise oskust ei saa tekkida kui neidsamu konflikte ei ole!
Igatahes niipalju kui mina oma elus erinevate lastega kokku olen puutunud - kõige paremad suhtlejad on need lapsed kes pärinevad nö asotsiaalsetest peredest.
t
Tiina/ 13. märts 2015, 17:01
Mrk-le, Kas koolikiusamine tuleb läbi põdeda??? Immuunsuse saad haigustest, mille läbi põdemine kestab äärmisel juhul nädalaid, koolikiusamine kestab aastaid! Kas koolikiusamine aitab lapsel arendada konfliktide lahendamisoskust? Huvitav kuidas küll.. hakkad kiusajatega läbirääkimisi pidama? Pigem väldivad kiusajate ohvriks sattunud lapsed terve elu konfliktseid olukordi.
a
arvan nii/ 13. märts 2015, 11:57
Normaalne laps ei tõukle ega löö teisi, normaalne laps käitub sõnu kasutades teistega, need on ilmselt puuduliku mõistusega,kes löövad ja tõuklevad. Igal juhul peavad lapsed kes selliste all kannatavad täiskavanutele rääkima, kodus ja koolis ehk see paneb piiri poolearulistele tõukajatele, kaklejatele
P
../ 13. märts 2015, 11:50
Parandus: Sõnad ei või haiget teha, sõnad TEEVADKI haiget. See on palju valusam kui noaga pussitada saamine, kui füüsilise valuga võrrelda.
o
on/ 14. märts 2015, 00:09
sinu jutt normaalsest memmekast,kes paljast sõnast haavata saab...sellistega kodumaad ei kaitse ja jäta oma möla sõna ja pussi võrdlusest-sa ei tea pussnoast midagi,võib-olla paberinoast väheke...soomlasel oli ca 20cm, venelasel 25 cm ja mis sa arvad palju nad haiget tegid? Iga vanema kohus on õpetada lapsi ennast kaitsma, ka noa eest, sest selliseid on olnud iga ilmakorra ajal,kes teisele peale käivad ja norivad muhku nö.Inimene kui kõige kõrgem loomade esindaja on oma tarkuse kogumisel sunnitud igasugu asju läbi elama-ka seda kui sõnu pole kuulda ja ründajaid 9 või kui sõnu väga palju ja võõras keeles ja ründajaid 8...kasuta oma mõistust ja kogemusi ja saad jagu probleemist, kas või jooksuga, kui sa muidugi jõuad joosta...selleks ongi trenni vaja teha,mitte kehalisest viilida.
t
to: on/ 14. märts 2015, 09:55
"Iga vanema kohus on õpetada lapsi ennast kaitsma, ka noa eest"
Miks mitte hoopis nii, et noaga ründaja vanemad peaksid oma agressiivsele võsukesele inimväärset käitumist ja teiste kõrval elamist õpetada?! Ja kui nad seda ei suuda, ei ole agressiivse inimese koht teiste hulgas vaid kinnimajas.
a
ahhh/ 13. märts 2015, 11:50
Nrmaalne inimene suhtleb rääkides ,ka laps teebs eda, mitte ei tõukle ega löö teisi, kui ta seda teeb, siis on tegemist nõrga mõistusega lapsega ja temaga peavad tegelema sptesialistid, kui ta ei oska käituda nii nagu normaalne inimene,. Koolilapsed keda kiusatakse peaksid kohe ilma häbenemata sellest kodus rääkima või koolis õpetajale, teistele koolis töötavatele täiskasvanutele. Kui ta kardab rääkida, siis hullud kasutavadki seda ära.
k
kooliõde/ 13. märts 2015, 11:40
Töötan kooli 12 aasta ,kiusamisest tuleb rääkida,kui ei näe klassijuhataja on koolides sots ped. jpsühholoog ja eriped.Mine räägi kooliõele too on erapooletu.See võtab kiusajalt pool lõbu ära.
k
k./ 13. märts 2015, 15:13
i
imelik.../ 13. märts 2015, 18:09
Kirjaoskamatu kooliõde?
n
njaa/ 14. märts 2015, 06:21
Kui nüüd valida, kas kooli õde teeb hästi süsti ja oskab sind ära kuulata või viie peale etteütlust, siis kumma sa valiksid?
k
kiusamine / 14. märts 2015, 09:13
toimib põhiliselt vahetunnis,enam pole vahetundides korrapidaja õpetajaid.Koolis on koos nii vaimse puudega lapsed samuti pätid.Kaotame erikoolid on ministeeriumi nägemus meie koolidest.Õpetaja kogu tähelepanu tunnis kuulubki erilistele lastele. Kas soomes on ka nii?
k
kasvagu suureks/ 13. märts 2015, 11:39
töökohas käib selline ellujäämiskursus, et laps ei kujuta ettegi... inimesi lastakse lahti ilma nähtava põhjuseta ja kui sind on ikka palgast ehk elatusvahenditest ilma jäetud, on see ikka midagi muud kui lapsemäng - elu ongi võitlus ja mingist hetkest pead sa oma positsiooni pärast ise võitlema
t
to: kasvagu suureks/ 13. märts 2015, 11:46
Inimene ei ole loodud võitlema, teisi alandama jne. Inimene on loodud ÕNNELIKUKS SAAMA! Otsi Armastus üles!
h
heh/ 13. märts 2015, 11:53
kõigil on õigus olla õnnelik. see ei ole privileeg. kuid see, et sul on õigus, siis kindlasti ei tähenda see, et sa seda ka saad. oma õnne sepp oled sa ise. võitlemise osas eksid sa väga tugevalt.
kui see noor seda loeb, siis tea, et jama on elus tihti. ning võib olla sinu üllatuseks, mida suurem on hing ja vastutus, seda suuremad on ka "ebameeldivused" ja takistused elus ( öeldakse, et kõigile antakse niipalju takistusi, kui ta kanda jõuab - järelikult oled sa vapper ja tugev). kuid on hea ütlus, et võitjaid ei määrata mitte nende võitude arvu järgi, vaid kuidas püsti tõustakse, kui osaks saab kaotus.
minu soovitus: leia enda ümber inimesed, kes väärtustavad elus selliseid asju nagu sina.
ä
ära aja lolli loba, filosoofiast ja elust ei tea sa midagi./ 13. märts 2015, 18:59
Võitjad määratakse lõpptulemuse järgi. Kaota ainult võideldes. Oled kaotanud, aja ennast üles, treeni, harjuta, valmistu uueks võitluseks. Lõppude lõpuks pead sa sellise visaduse puhul võitma, kasvõi iseenda silmis.
t
to: heh/ 14. märts 2015, 10:00
"...kõigile antakse niipalju takistusi, kui ta kanda jõuab..."
Paraku on tänapäeval trend, et koormatakse nii raskelt ja nii kaua, kuni ... on sandistatud, pöördumatult.
t
to: heh/ 14. märts 2015, 10:01
"...kõigile antakse niipalju takistusi, kui ta kanda jõuab..."
Paraku on tänapäeval trend, et koormatakse nii raskelt ja nii kaua, kuni ... on sandistatud, pöördumatult.
i
Isa/ 13. märts 2015, 15:25
Ah,et nagu võtab abivahendid kooli kaasa või?Kiusajatele tuleb lihtsalt vastu koonu anda või?Võrdled last täiskasvanud inimesega?Millises koolis sellist suhtumist õpetati?
m
mrk/ 13. märts 2015, 11:34
Mis ei tapa teeb tugevaks
Lapsepõlv ongi selleks, et õppida keeruliste olukordadega toime tulema
t
to: mrk/ 13. märts 2015, 11:43
Mis ei tapa, EI TEE TUGEVAKS, vaid SANDISTAB ! Vaata ühiskonda, zombid, kes sunnitud rügama orjapalga eest ja sõimatakse preemiaks peale, ähvardatakse koondamiste ja vallandamistega. Õnnetu hääbuv riigikene.
m
mrk/ 13. märts 2015, 16:31
Täpselt!
Ja põhjus on selles, et inimene pole õppinud ennast kehtestama - mis te arvate kus ja kuidas see meie inimene nii mannetuks kujunes? See on ju meie (lastekaitsjate poolt) kehtestatud riiklik poliitika.
Laps peab olema 24/7 õnnelik. Kuna kõik raske on ebameeldiv, tuleb igasugused raskused kõrvaldada. Tähtis pole tulemus vaid osavõtt! Mis sellest et tegid sitasti - peaasi, et midagi tegid!
Neid meie ühiskonnas praegu kehtivaid põhimõtteid teab igaüks siia lisada. Siis kui inimene saab 18 on millegipärast põhjust üllatuda kust see mömm küll välja on tulnud.
t
to: mrk/ 14. märts 2015, 10:04
Mömm on see, kes ennast rusikatega kehtestab. Haige värk ei sobi arenemistahtelisse ühiskonda.
e
Elu/ 13. märts 2015, 11:29
ongi võitlus.Ja ellu jäämiseks peab ise võitlema, lapsest peale.Seda muretut lapsepõlve jääb järjest vähem järele, sest lisaks nn.konkurentsimüütide levitamisele ja pealesurumisele surutakse peale veel võimuohjasid hoidvate isendite ainutõde.

o
Oss/ 13. märts 2015, 11:16
Eeldatavasti on asi ikkagi selles multi kultuuris .
m
mrgs/ 13. märts 2015, 13:39
Mul just selline tunne, et asi just šhovinismis???
s
sull/ 13. märts 2015, 18:15
mul siuke tunne, et asi feminismis!!!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee