Eesti uudised

Mihkelson ja Terras esindavad Eestit Londonis Afganistani missiooni lõpetamise kuninglikul tseremoonial (2)

Toimetas Piret Pappel, 13. märts 2015, 08:08
St Pauli katedraal Londonis Foto: Matt Dunham
Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras esindavad täna Eestit Afganistani lahingmissiooni lõpetamise tähistamiseks korraldataval kuninglikul mälestustseremoonial  Londonis St Pauli katedraalis.

„Afganistani missioon oli mõistagi meile senistest keeruliseim ja kahjuks ohvriterohkeim missioon. Kuid Eesti kaitseväelased tõestasid selle käigus oma kõrget professionaalsust ning head koostöövõimekust liitlastega.

Afganistanis tugevdatud liitlassuhted on hindamatuks aluseks meie enda julgeoleku tagamisel üha keerulisemaks muutuvas naabruskonnas," ütles Mihkelson.

Mälestustseremooniaga tähistatakse Ühendkuningriigi väeüksuste operatsioonide lõppu Afganistanis, et tunnustada väärikalt aastatel 2001 – 2014 missioonil osalenud relvajõudude ja teiste üksuste panust Afganistani muutmisel ohutumaks ja stabiilsemaks riigiks.

Jumalateenistuse viib läbi Canterbury peapiiskop. Mälestustseremoonial osalevad ka Briti kuningliku perekonna liikmed eesotsas kuninganna Elisabeth II-ga ning peaminister David Cameron.

2 KOMMENTAARI

t
tom 13. märts 2015, 19:41
me oleme ka siis nüüd mörtsukriik!käivad ju eesti poisid välismaalasi nende tapmas,,kole ,mis nad -nende emad,ütlevad ,kui afganistanlased siia nende poegi tapma tulevad?
h
Hannibal____ Paneme selle diplomaatilise möga siis inimkeelde.____ Osalevad Londonis Afganistani sõjas haleda lüüasaamise tähistamise tseremoonial. 13. märts 2015, 09:58
Peksti Afganistanist välja nagu lombakad penid.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee