FOTO 5. MÄRTSIST: Itaalia peaminister Matteo Renzi ja Venemaa president Vladimir Putin.Foto: TASS/Vida Press
Õhtuleht.ee 13. märts 2015 07:00
Venemaa president Vladimir Putin jättis ära eilsele planeeritud visiidi Astanasse, kus ta pidi kohtuma Kasahstani presidendi Nursultan Nazarbajevi ja Valgevene riigipea Aljaksandr Lukašenkaga. 

Kohe seejärel hakkasid ringlema kuulujutud, et Putin on haigestunud. Pealegi nähti teda viimati avalikkuse ees 5. märtsil, kui ta kohtus Kremlis Itaalia peaministri Matteo Renziga.

Kreml on küll viimastel päevadel usinalt avaldanud pressiteateid ja fotosid Putini kohtumistest, kuid Vene meedia andmetel on kõik need fotod pärit varasemast ajast. Näiteks oli 8. märtsil avalikustatud foto Putinist ja naistest tehtud juba 5. märtsil.

Õli valas tulle veebiväljaanne Russkii Monitor, mis väitis, et Putin võis saada mõne päeva eest insuldi. Selle info peale reageeris jõuliselt Putini pressiesindaja Dmitri Peskov, kes ütles raadios Ehho Moskvõ: "Ärge muretsege, kõik on korras. President korraldab alaliselt kohtumisi, kuid kõik need ei ole avalikud. Putin on absoluutselt terve, tema käepigistus on sedavõrd tugev, et murrab käe."

Peskov lisas, et Astana kohtumine lükati kolme riigi liidrite vastastikusel kokkuleppel mõne päeva võrra edasi. Pärast Peskovi esinemist levitas Kreml eile pressiteadet, milles anti teada, et Putin kõneles telefoni teel Armeenia presidendi Serž Sargsjaniga.