Eesti uudised

Martin Helme: totalitarism on konservatiivse maailmavaatega sobimatu (55)

Õhtuleht.ee, 12. märts 2015 21:32
Martin Helme EKRE valimispeolFoto: LAURA OKS
Tänases ETV saates "Kahekõne" küsitles Indrek Treufeldt Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimeest Martin Helmet.

Treufeld alustas vestlust küsimusega, millal jõudis EKREni teadmine, et tuleb olla opositsioonis. Helme sõnul pole võimukõnelused veel päriselt lõppenud, kuid 4. märtsiks oli selge, et EKRE jääb esimesest kõnelusteringist kõrvale.

Helme kinnitas, et erakonnad otsivad ühisosa ja kõik on Eesti inimesed, kes tahavad Eestile parimat.

Enda erakonna kohta ütles Helme: "Oleme maailmavaate-erakond. Võitleme ideede eest ja teiste ideede vastu."

Samal teemal

Küsimusele EKREga liitunud endise Rahvaliidu liikmete kohta vastas Helme, et kui tolle erakonna juhtkond jooksis sotsidesse, siis järgi jäi maa sool, maaeluga seotud inimesed, kes on konservatiivselt meelestatud.

Seejärel uuris saatejuht EKRE ja Keskerakonna opositsiooni kohta. "Me pole koordineeritult tegutsenud, lihtsalt oleme seal. Meid ei saa panna Keskerakonnaga ühte punti, kuna me seekord ei saanud valitsusse," ütles Helme.

Loomulikult läks jutt Jaak Madisoni kurikuulsale blogipostitusele. Helme sõnul on meedias levitatud valesid. "Ühe mitte eriti briljantse postituse põhjal omistatakse Madisonile ja erakonnale mingi veendumus, mis pole tõsi. Totalitarism on konservatiivse maailmavaatega sobimatu."

Venemaaga sõlmitava piirilepingu kohta avaldas Helme arvamust, et see on Eestile ilmselgelt kahjulik ja see tuleks praegu külmutada.

"Loovutame suured territooriumid ja vastu ei saa midagi. Venemaa praeguse juhtkonnaga mõistlikumat lepingut sõlmida ei saa. Oleme 60 aastat oodanud, võime oodata veel 60 aastat."