Eesti baarmenite meistrivõistlusedFoto: Andres Raudjalg
Toimetas Piret Pappel 12. märts 2015 18:51
Kolmapäeval  restoranis Dvigatel toimunud XXI Eesti baarmenite meistrivõistlused võitis Kristo Tomingas (Butterfly Lounge). Show-kategoorias oli parim ööklubi Hollywood baarmen Georgi Voomets, teatas Eesti Baarmenite Assotsiatsioon.

Võistlusest võtsid osa 28 Eesti tipp-baarmenit. Parima väljaselgitamiseks hinnati võistlejate erialaseid teadmisi ja oskuseid vahuveini serveerimisel ja after-dinner kokteili valmistamisel ning esitlemisel.

Žürii koosnes parimatest sommeljeedest ja kokkadest ning kokteilimaailma asjatundjatest. Väliskülalistest olid kokteile hindamas Läti Baarmenite Assotsiatsioonist Andris Noreikis ning Soome Baarmenite Assotsiatsiooni president Jarkko Salonen.

Nüüdseks kolmekordseks Eesti meistriks saanud Kristo sõnas, et võidu tõi eelkõige igapäevane koostöö Butterfly teiste suurepäraste baarmenitega. Eriliselt abiks oli samuti varasemalt tiitlivõistlustelt karikaid noppinud baarmen ja sõber Heinar Õispuu.

„Mul on loomulikult võidu üle väga väga hea meel ja rõõmuga valmistan edaspidi oma võidujooki kõigile soovijatele!" lisas vastne meister.

Kristo Tomingase võidukokteil Cloudy Sunset

Bombay Sapphire Dry Gin 2 cl

Frangelico 2 cl

Benedictine DOM 1 cl

Amaretto Di Saronno 1 bl

De Kuyper Bitter Orange 2 tilka

Meie Mari murakamoos 2 bl

KAUNISTUS:

paprika, greip