Eesti uudised

Pärnus käib kaasava eelarve hääletus 

Linnaleht, 12. märts 2015, 16:49
Esitatud ettepanekutest kõige odavam on Raeküla ranna korrastamine. Foto: ANTS LIIGUS
Kuu lõpuni saavad pärnakad valida, kuidas kasutada linnakeskkonna rikastamiseks ja linlaste heaolu parandamiseks 30 000 eurot. Valikus on viis ideed.

Pärnu linnavalitsus kuulutas kaasava eelarve ideede võistluse välja eelmise aasta lõpus ja ideid sai esitada 31. jaanuarini. Nende hulgast valis linn rahvahääletusele viis.

Terje Prisk ja Kati Niibo esitasid ideekonkursile ettepaneku rajada Lubja 47 kinnistule laste liiklusväljak. Platsil saaksid lasteaiad ja koolid läbi viia liikluskasvatuse tunde. Ettevõtmine maksab 47 238 eurot, aga seda plaanitakse ellu viia kahes järgus. Esmalt rajataks märgistusega teekatted ning see maksaks 31 440 eurot (projekti toetab 1000 euroga maanteeamet ja 440 euroga Aide autokool).

A2K spordiklubi esindaja Tair Anton esitas ideekonkursile ettepaneku arendada edasi Kahe Silla terviserada. Klubi sooviks luua raja äärde tervisepargi koos väliujulaga Pärnu jões ja välijõusaaliga selle vahetus läheduses. Projekti eelarve on 29 385 eurot.

Raeküla elanik ja linnavolikogu liige Eino-Jüri Laarmann pakkus välja, et võiks laiendada Raeküla supelranda ja täiendada rannainventari, et suvitajate puhkamistingimusi parandada. Projekti järgi korrastatakse randa viivat teed, paigaldatakse randa tualette ja prügikaste ning tehtaks muid uuendusi. Selle idee teoks tegemine läheks maksma 7844 eurot.

 

Treening jalgrattal toodab elektrit

Omapärase ideega tuli välja helilooja Andrus Kallastu, kelle arvates võiks Pärnus olla kaks elektrit tootvat generaatorit-treeningjalgratast, mis on paigutatud ilmastikukindlasse klaasseintega merekonteinerisse, mis asuks looduskaunis kohas. Jalgrattal treenija tekitatud kineetiline energia muudetakse elektrienergiaks, mida Pärnu saaks Elektrilevi kaudu Eesti Energiale müüa. Projekti maksumus on täpselt 30 000 eurot, aga ettevõtmine tasuks end ise ära, sest plaanitavad tulud ületaksid seadme hoolduskulusid.

Mikk Lepiku ettepanek digitaliseerida ühistransport näeb ette busside varustamist GPS-saatjaga ja rakenduse loomist, millega saaks reaalajas bussi asukohta näha. Idee autor pole projekti maksumust välja toonud.

 

Kuidas hääletada

Lemmikidee poolt saavad hääle anda vaid need inimesed, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Pärnu linnas.

Hääletada saab ID-kaardi abil. E-hääli võib anda Pärnu linnavalitsuse veebilehel (www.parnu.ee). Pärnu linnavalitsuses (Suur-Sepa 16) on võimalik hääletada elektrooniliselt ja paberil.

Hääletada saab ühe idee poolt, mis tundub kõige olulisem.

Häält saab muuta hääletamise lõpuni, kehtima jääb viimasena tehtud valik. Ideed viiakse ellu hääletustulemuste pingerea alusel 30 000 euro ulatuses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee