Eesti uudised

Kui palju saavad Eesti lapsed taskuraha? (3)

Õhtuleht.ee, 12. märts 2015 15:49
Foto: AFP / Scanpix
Danske pank viis Põhjamaades mõned aastad tagasi läbi uuringu, millest selgus, et näiteks Soomes saab teismeline oma vanematelt ja teistelt pereliikmetelt keskmiselt 118 eurot kuus taskuraha.

Tahtsime teada, kui palju annavad taskuraha lastele meie lugejad ja kas taskuraha andmisel on ka mingi süsteem. Selgus, et nii nagu ka Soomes, on ka Eestis taskuraha andmisel üsna suured käärid.

Samal teemal

Nii kirjutas üks lapsevanem, et annab iga kuu lapsele 280 eurot. Tegemist on üsna suure summaga, kuna keskmiselt antakse taskurahaks hoopis väiksem summa.

Nii kirjutas Anu, et tema poeg hakkas taskuraha saama, kui läks 1.klassi. Esimeses klassis sai poiss 1 euro nädalas, teises klassis 1,50, kolmandas 2, neljandas 3 eurot nädalas ja nüüd käib laps viiendas klassis ning saab regulaarselt 4 eurot taskuraha nädalas

Kuid taskuraha võib jaotada ka nii: "Alates lapse sünnist läheb 20 eurot pangakaardile ja nii juba 13+ aastat ning see summa laekub kuni laps saab 18 aastaseks. Sularahas saab 20 EURi puhtalt kätte ja seda hakkas ta saama eelmisest kuust( veebruar), sest ta enne ei tahtnud. Lapse vanus on 13aastat ja 7 kuud."

Paraku kirjutas Ants meile aga nii: "Minu lapsed ei saa üldse, pole lihtsalt anda, kuna olen miinimumpalgal ja peale maksude maksmist ei jää mulle sentigi, mõni kuu jäävad mõned maksud maksmata ,elame naise rahast kes saab 410 eurot ja see on viie peale, söögiks, muudele asjadele ei jätku, lapsed ei saa mitte kuhugi, ainult kool ja kodu."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee