Eesti uudised

Euroopa Parlament nõuab Eston Kohvri viivitamatut vabastamist (19)

Toimetas Geidi Raud, 12. märts 2015 13:39
Eston KohverFoto: RTV VIDEOKAADER
Euroopa Parlament võttis täna Strasbourgis vastu resolutsiooni Venemaa arengutest, milles parlament nõuab muu hulgas Eestist röövitud kaitsepolitseiniku Eston Kohvri viivitamatut vabastamist.

Europarlament mõistab resolutsioonis hukka Kohvri röövimise Eesti territooriumilt ja Venemaale viimise ning nõuab Venemaa võimudelt tema viivitamatut vabastamist ja Eestisse lubamist.

Samal teemal

Europarlamendi liikme Urmas Paeti sõnul on Kohver kaotanud Venemaa vanglas pool aastat oma elust. "Rahvusvaheline kogukond peab Kohveri vabastamisele järjepidevalt tähelepanu juhtima kuni tal võimaldatakse koju naasta," lisas ta.

Samas resolutsioonis mõistis Euroopa Parlament tugevalt hukka Venemaa opositsiooniliidri Boris Nemtsovi tapmise, nimetades seda kõige märkimisväärsemaks poliitiliseks mõrvaks Venemaa lähiajaloos ning nõudis tema mõrva sõltumatut uurimist.

"Nemtsovi mõrv kõigest mõne sammu kaugusel Kremlist on šokeeriv ning annab meile ettekujutuse Venemaal valitsevast vaenulikust õhkkonnast, mida opositsioon ja kodanikuühiskond selles riigis taluma peavad. Vaenulikkust aitab õhutada Venemaa aktiivne propagandategevus, mis on suunatud nii Vene ühiskonnale kui ka teistele riikidele," ütles Paet.

Samal teemal

05.02.2015
Paet: Venemaa on Eston Kohveri elust röövinud juba pool aastat
04.02.2015
Konsul kohtus täna Eston Kohveriga
27.01.2015
Paet europarlamendis: Kohver peab saama kodumaale naasta!