Eesti uudised

Pelgulinnas lõhuti paarkümmend autot (2)

Karoliina Vasli, 12. märts 2015, 07:00
PURUKS: Kõnealusel juhul on kannatajateks autod, mille peeglid lõhuti.Foto: Teet Malsroos
Tallinnas Pelgulinnas laamendati eile varahommikul paarikümne auto kallal ja urineeriti täis kõik, mis vähegi ette jäi. Kohalike jutu järgi oli asja taga kolm meest, kes olid end umbe joonud.

Pelgulinnas elav Jane ütleb, et nägi kahte joobes noormeest kell 5.55 Telliskivi tänavas. "Üks laamendas majauste taga, teine käis ja pissis igale poole kuhu sai – tänavale, valguspostidele, ustele. Alkoholipudelid olid neil näpus, kakerdasid ja koperdasid, ise oma idiootsuste üle naerdes."

Samal teemal

Janet eemalt nähes noorsandid ehmatasid ja liikusid Heina tänavale. Jane hakkas tööle minema ja veidi kõndinud, nägi veel ühte meest, kes pissis ühe poe uksele ja üritas ka aknaid tabada, kuid ei suutnud. "Mind jätsite siia… Kus olete?" karjus mees purjus kamraadide järele.

Heina tänaval läks suuremaks laamendamiseks. Kaire ärkas suure ragina peale kella 6.15 paiku. Ta vaatas aknast välja ja nägi, et tema sõidukilt oli küljepeegel ära murtud. "Läksin kohe välja, et vaadata, kas teine peegel ka puru, aga see õnneks oli terve. Siis nägin, et üks mees läheb Heina tänavat mööda Pebre tänava poole ja katsub kõikide autode uksi ja väänab peegleid küljest."

Ühel masinal hakkas signalisatsioon tööle. Laamendaja ehmatas ja jooksis minema. Kaire kirjeldab, et mees oli üleni musta riietatud ja tundus pikka kasvu. Telliskivi tänaval purjutajaid näinud Jane kinnitab, et üks meestest oli tõesti musta riietunud ja pikk.

Politsei kohale jõudes olid mehed kadunud. "Suuremal osal autodest on lõhutud peeglid, samuti on kahjustatud rehve ning üksikutel autodel ka ukselinke," räägib Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich.

"Politsei on sündmuskohal tööd teinud, kaasatud on kriminaliste, kes kontrollisid üle ka teised lähipiirkonna tänavad. Kriminalistide hinnangul võib kahjustada saanud autode hulk olla 20 ringis."

Uldrichi sõnul polnud veel eilse seisuga kedagi autode lõhkumises kahtlustatavana kinni peetud. "Politsei teeb aktiivselt selle nimel tööd ning menetlus selgitab välja juhtunu täpsemad asjaolud."

Piirkonna elanikel ja kõigil teistel, kes nägid kirjeldatut pealt või kellel on infot, mis võiks aidata kaasa politseiuurimisele, palutakse helistada telefonil 612 5410.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee