Eesti uudised

Uuringu tulemus: spetsialistid leiavad, et ohver on perevägivallas enamjaolt ise süüdi

Kristiina Tilk, 12. märts 2015, 07:00

71 KOMMENTAARI

t
Triin/ 14. märts 2015, 08:01
mulle meeldib väike sõbralik poksimine , mõni lops on tugevam , aga tõusen jälle püsti.
t
tibu/ 14. märts 2015, 00:52
loomulikuklt naised ise süüdi....kui näiteks mees tuleb töölt ja tahab rahus lehte lugeda või õllekest libistada ja naine pidevalt teda tüütab oma pärimiste ja juttudega, teeb veelm igasugu etteheiteid ka.... no siis ..... teate ise mis edasi saab...
v
13. märts 2015, 11:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
j
Jah/ 13. märts 2015, 11:49
muidugi, kui naine ütleb esimest korda, et korja oma mustad sokid kokku, on see näägutamine, kui juba teist korda ütleb, on see sõimamine ja kui juhtub kolmas kord veel ütlema, siis see on juba selge mehe mõnitamine ja kindlasti tohlakat väärt.
k
kalev/ 14. märts 2015, 05:48
Teenib,teenib kuni saab,raske töö eest vääriline tasu.
r
raivo/ 13. märts 2015, 16:24
näägutava naisega on lihtne,annad talle asjade pakkimiseks pool tundi aega ja kutsud takso,muidugi oma elamine peab olema.kui on naise elamine,kõnnid ise minema,ei ole vaja kedagi taguda.igal ühel on kindlasti ka oma salajane puutumatu tagavara,sellest algad uut elu.kõik.
n
nõus Raivoga/ 14. märts 2015, 12:53
Just nii! Kui ei meeldi või ei sobi, siis mingu lahku! Milleks peksta ja mõnitada on vaja? Lapsed ja varad saab ka rahulikult ära jagada. Ega see lastele parem ole, kui nad seda vaimset/füüsilist vägivalda nägema ja kannatama peavad. Sageli saavad veel lapsed ka koos emaga peksa. Või siis püüab ema neid oma kehaga kaitsta ja viha enda peale tõmmata.
Mul enda õde peksti ja mõnitati aastaid, enne kui ta julges ära tulla ja asjast üldse rääkidagi. Nii maha oli ta enesehinnang tambitud. Mees ütles,et keegi nagunii ei usu, lubas lapsed ära võtta ja nendega kohtumise keelata, võttis raha ära, paar korda vägistas jne. Õde oli täitsa inimvare. mitu aastat läks aega, enne kui julges jälle pea üles tõsta.
k
Küsimus/ 13. märts 2015, 07:57
Miks siis Vesilood karistati kui pealkirjast loen välja, et Tulev oli ise süüdi?
j
Juhan/ 12. märts 2015, 22:03
No meil siin igasugu peksjaid riigis. Mõni annab unepealt naisele kere peale ja ajab kohtus veel õigust taga. Kohtusüsteem mõistis ja karistas kergelt, muidu oleks vangi sattunud. Seal on teisigi unimütse ja mis siis sellest vennast saaks? Hullumajja peksjad? Õige koht. Varem oli õpetus lihtne - inimese vastu kätt ei tõsta, teiste vara ei võta ja kellegi asju ega omandust ei himusta. Nüüd nimetame peksmist magamiseks, vargust ärandamiseks ja pere lõhkumist koos laste jagamisega uueks suhteks. Nii. Keegi ei saa järsku midagi aru. Mis teha? Annan tunda mõnele magajale kõigepealt.
k
Kas/ 12. märts 2015, 19:05
a
aa/ 12. märts 2015, 17:53
Siis karistage kannatanut ja kõik on õige!
l
lugeja/ 12. märts 2015, 17:50
See on meie ainult konkurentsile suunatud ühiskonna süü, mis teeb lapsest saadik ajupesu, et nõrgemaid võib ja tulebki alati maha trampida. Enamik inimesi on väga lihtsakoelised ja mustvalge maailmavaatega... kui see on majanduses ja tööturul ametlikult ülistatav ideoloogia, siis on seda ka eraelus ja inimestevahelistes suhetes. Kui see samamoodi jätkub. tuleks naistel leida võimalus, kuidas ennast füüsiliselt konkurentsivõimelistemaks muuta... tuleks vist tüdrukutele lapsest saadik hakata enesekaitsetehnikaid, ning kaitserelvade käsitsemist õpetama.

m
Mari/ 12. märts 2015, 17:14
Süüdi on raha . On vähe riieldakse , et seda ei jätku , on palju , ei osata jagada . .
m
Mees / 12. märts 2015, 17:13
Kui olin noor, siis naised ütlesid: mis ma niisuguse korraliku mehega peale hakkan, panen klaasi taha teistele näitamiseks? Vahel tahaks ju pidu panna ja mürtsu teha. Seega, jäin vanapoisiks.
n
No/ 13. märts 2015, 11:51
võib-olla oleks tulnud parem seltskond valida ?
t
täiesti õige/ 12. märts 2015, 16:46
ise peaksid sellise vägivaldse tüübi KOHE minema kupatama. Eks nad küll 99 prossu riskivad sellega et asi ei piirdu vaid äraajamisega vaid lausa reaalse tapmisega. Kuna nad eluga hüvastijätmise riski võtta ei taha, siis ongi ise süüdi...ja teine pool klohmib ohvrit igal võimalusel.
š
šovinistid/ 12. märts 2015, 16:31
Järelikult peaksid prokurörid, kohtunikud jne olema naised, mitte mehed.
š
šovinismil pole sugu/ 13. märts 2016, 13:24
tõenäoliselt on nende spetsialistide seas palju naisi ka, aga naisi, kes enda peal pole seda läbi elanud ja seepärast ohvreid niisama vähe mõistavad kui nende "keskmised" meeskolleegid.
s
See Pettai/ 12. märts 2015, 16:21
Võiks
1. Reaalselt mõelda 2. Mitte mängida selgeltnägijat (naised ei tunne hirmu) 3. EESTIS ON OLUKORD HEA? Mitu naist 3st saab kodus peksa? 2! 4. Naine kannab liiga väljakutsuvaid riideid - mida väljakutsuvaid? RUSIKAID? Kuidas mehed suvel riides käivad - KA VÄLJAKUTSUVALT? KAS NAISED PEAKS KA RUSIKAD KÄIKU LASKMA?
k
12. märts 2015, 15:29
Kui loll jutt!! Alati leiab väljapääsu??? Kus sa lühinägelik jobu elanud oled? Kui naise enesekehtestamine ja teotahe on nullini viidud, kui naine on hirmust ja murest ja depressioonist sõnaotsesesmõttes zombiks muutunud, siis ei lähe ta kusagile! Sellises seisundis inimene ainult veel eksisteerib, loogiline mõtlemine on olematu...ainult surma oskad oodata....mis väljapääsu otsija selline enam on?
a
---/ 12. märts 2015, 15:36
aga ise ongi süüdi et lasi asja niikaugele minna,ennem elagu turvakodus kui julma elukaaslasega ühe katuse all.
m
M/ 12. märts 2015, 15:57
Et teile ka midagi säärast kaela nuheldaks - siis saate aru, et elu pole must-valge ja hädasolijaid aidatakse, mitte ei süüdistata ega mõnitata veelgi.
i
Ilmselgelt/ 12. märts 2015, 22:35
Tuleb see kommentaar inimeselt, kes ei tea lähisuhtevägivallast midagi. See ei käi nii, et inimesest on aru saada, et vot, see on vägivaldne. Pigem on vastupidi - umbes aastake on vägivallatseja maailma kõige parem ja armsam, sealt edasi muututakse kontrollivaks ja armukadedaks (kus käisid, kellega, mida tegid), mida kahjuks peavad paljud naised "armsaks, näitab, et ta hoolib", siis tuleb isoleerimine ("ära käi väljas, oleme parem kahekesi koos") ja siis tuleb vägivald. Alati vabandustega hiljem ja lubadusega enam kunagi nii teha. Kui inimesega ollakse juba nii pikalt koos, siis seda lubadust ka paraku usutakse, sest iga kordki elus armunud olnud inimene teab, et tahetakse ju andeks anda. Ja antaksegi andeks. Otsitakse vägivallatsejale vabandusi. Viis korda. Kümme korda. Mida teemaga kursis olevad inimesed aga ei tea, on see, et vägivallatseja mahajätmine on erakordselt ohtlik - 70% juhtudest, kui vägivaldne suhe lõpeb surmaga, leiab tapmine aset pärast seda, kui ohver on lahkunud, sest siis pole vägivallatsejal enam midagi kaotada.
k
Katrin/ 12. märts 2015, 15:09
Kui riigi tulevikku nähakse inimõiguste rikkumises, on see elanike väljarännet soodustav. Kui vägivalda nähakse vaid võõraste vahel, on see eluohtlik.
e
Eva/ 12. märts 2015, 14:25
Igas peres tuleb ütlemisi, vaidlusi, teineteise mitte mõistmist, ühist keelt ei leita, muidugi arvatakse, et minul on õigus, hakatakse teineteist solvama ja karjuma. Arvan, et mõlemal poolel lasub süü. Mees ,kes naist peksab, kannatab alaväärsuse all ja naistel kui ka meestel pole vaja teineteist provotseerida. Ja niisuguseid inimesi leidub, kes ei oskagi ilma vägivallata suhelda. Lahendus - lahkuminek

r
raivole/ 12. märts 2015, 12:13
Raivo, sellised mehed panevad naise tundma, et naine on ise süüdi. Tihti on muster selline, et võib ka meespool olla provotseerijaks, mille peale naine endal ärrituda laseb ja kui naine on ärritunud, loeb mees välja, et näe - provotseerib ja vingub siin, paneme aga lõuga. Ja pärast mees veenab ka naist, et aga näe - sa provotseerisid. Või teine variant, et mees vabandab oma teod välja nii ilusasti, et peab end mõnda aega hästi üleva, kurdab halva lapsepõlve üle ja muidugi - naise provokatsioon ka veel sinna otsa - mida muut siit oodata ongi. Ja nii naine mõtlebki, ok - mehel kehv lapsepõlv, ise olin ka süüdi, et provotseerisin, mehel ju veel närvisüsteem paigast aga vähemalt lubab ta olla edaspidi parem.... Ja kui ühised lapsed ka veel.... Naine ka siis usub veel ja loodab ja nii kõik jätkubki...
r
raivo/ 12. märts 2015, 12:21
r
Raivole/ 12. märts 2015, 13:59
Ei ole "püha lihtsameelsus", vaid justkui minu elust maha kirjutatud. Psühhopaadid on enamasti avalikkuse ees meldivad, naeratavad, lausa imetletavad. Koduseinte vahel juhtub täpselt se, mida 12.13 kirjutas. Kui talusin hambad ristis, et mitmendat päeva joobes mees lihtsalt väsib, sain peksa selle eest, et midagi ei öelnud. Seekord isegi vabandas ja see saigi mulle saatuslikuks veaks, et lihtsalt andeks andsin. Järgmistel kordadel, et julgesin nägusid teha, kui aga suud julgesin paotada, rebiti juukseidpidi toast välja mööda kruusast õueteed sauna, kus veel külma veega üle visati ja ööseks tuppa enam ei lastud. Armastasin nii tugevalt, et olin valmis taluma, kuni mõistus sai võitu. Aga kui kaua ma lahutusjärgselt veel psühhoterrorit ja eksabikaasa poolt levitatavat laimu pidin taluma!!! Rahva silmis naeratav muhe mees ei saanud ju ometi vägivaldne joodik olla.
j
just/ 12. märts 2015, 15:05
täpselt nii ongi teste ees kukkununnu, koduseinte vahel nagu marutaudis koer. Käib ja otsib põhjust ,millal ja kuidas saaks rusikat sügada...ju siis hiljem on hea tunne sai adrenaiinilaksu kätte vms. Järgmine päev võib vabandada ja elu läheb edasi. Tegelikult vaimuhaigust on raske avastada, sellepärast ei tuntagi psühhi kohe ära.
b
böö/ 12. märts 2015, 17:05
Löönd raisk maha oleksid praegu juba väljas olnud.
r
raivo/ 13. märts 2015, 16:26
sa püha suur lihtsameelsus.
t
12. märts 2015, 11:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
m
marconato/ 12. märts 2015, 12:40
Tegelikult ei ole naistepoolne füüsiline vägivald midagi nii harukordset. Sellest lihtsalt ei kajastata meedias, doktriin väidab et ainult mees saab olla vägivallatseja.
m
MK/ 14. märts 2015, 13:01
Naerukoht! Mees on ju naisest tugevam! Hoiab naist kinni, kui see kallale tuleb. Mis krdi mömme sa siin praegu meestest teed?
m
Meie elu ja kombed.../ 12. märts 2015, 10:36
... annavad kõvasti soovida. Aga kui seksuaalne vägivald 12-aastase tüdruku vastu (viis poissi) - grupiviisiline ahistamine, pole kuritegu, vaid ikka ohvri süü, siis polegi imestada. Meie kohtusüsteem teeks igast naisest, kes perevägivalla tõttu kohtusse pöördub, süüdlased ja võibolla peab ta koguni oma peksjale valuraha maksma, kuna tõpra "aus nimi on määritud". Kodanikualgatuse korras peaks sellistele kohtulahenditele vastu hakkama.
k
Kohtusüsteem/ 12. märts 2015, 12:57
Keda on rohkem, kas nais või meeskohtunikke? Kunagi sai koolitusel küsitud ühe naiskohtuniku käest: keda te rohkem usute, kui naine räägib ühte juttu ja mees teist? Selle peale vastati: et alati naist. Seega ... .
n
No/ 12. märts 2015, 13:20
ä
Ära plära/ 12. märts 2015, 17:05
Kirjutasin reaalsest kogemusest, kui viitsiks võiks isegi vanad konspektid, päevakava üles otsida ja selle kohtuniku nime kirja panna.
h
heh/ 12. märts 2015, 10:33
Tjah, tundub, et vägivald on meeste jaoks "òigem" lahendus kui ise ära minek. Keegi ei sunni meest olema suhtes, kus aina provotseeritakse. Enne kokkukolimist tuleks ikka naist tundma òppida ja kui on provotseeriv, siis suhe lòpetada. Kui provotseerimine algab aastate pärast, jalutab normaalne mees lihtsalt ära, mitte ei löö. No nagu normaalne naine lahkub vägivallatseja juurest, onju?
j
ja kuhu mehel/ 12. märts 2015, 12:58
minna on oma kodust? Kõik ei ole miljonärid, et ostaks uue elamispinna jne.
m
MISASJA??/ 13. märts 2015, 00:09
et las parem peksab naise vaeseomaks, sest "kuhu sel mehel, vaesekesel, ikka minna on, kui närv mustaks läheb"
Sa püha müristus, tule taevas appi, mis suhtumine .... ULME!
Kui on energiat ja jaksu vägivallatseda, siis on energiat ja võimu ka omale elamispind muretseda.
i
ise/ 14. märts 2015, 05:57
Miks mees peab ära minema-mina peksin naise välja ja olen väga rahul.
m
miski/ 12. märts 2015, 09:41
ei õigusta füüsilist vägivalda.Kui näed ,et mees on vägivaldne, jäta tühi maha,tule ära.
h
huvitav/ 13. märts 2015, 00:11
kes need 3 miinust on pannud 'miski' kommentaarile?
et on siis midagi, mis õigustab füüsilist vägivalda või? need miinustajad on ilmselt ise rusikakangelased :(((
v
12. märts 2015, 09:30
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
e
Ei ole nii/ 12. märts 2015, 22:42
Vägivaldsed tüübid on lihtsalt vägivaldsed, mingit põhjust ei ole neile vaja. Mu oma sugulane sai oma mehelt rusikaga näiteks selle eest, et naine oli lasknud mehe teel tassis leigeks minna. Täiesti normaalse psüühikaga inimene, eksju. Naine täiega provotseeris.
a
Antz/ 12. märts 2015, 09:22
pole kunagi elus naist löönud. Aga no kui seadus kohustab, tuleb ennast kokku võtta ja põhimõtted siinapaika jätta ....
k
kuule Antz!/ 12. märts 2015, 09:43
Kui sul on ikka väärt naine, jätaks ta su päevapealt maha!
a
Antz/ 12. märts 2015, 10:18
kas mitte väärt naist võib siis lüüa? Ma olen siiski nulltolerantsi peal edasi aga sa vaata iroonia definitsioon üle...
l
Liisa/ 14. märts 2015, 13:04
Antz, tubli mees oled! Mulle meeldib Su põhimõte, et naisi ei lööda.
N
????/ 12. märts 2015, 08:30
Nõrgem on muidugi ikka ja alati süüdi! Kuda siis tugevam ja targem seda olla saab? Pole võimalik! Ilmvõimatu! Ka kõrgeltharitud pööbel ei ole seda samuti mitte iialgi. Ja Ukraina on süüdi, et ennast peksta laseb ja Eesti on süüdi, et siit suured sõjad üle käinud on jne., jne.

e
Endine ohver/ 12. märts 2015, 08:29
Oh jah, see äraminek ei ole ka tihtipeale nii lihtne, kui ise pole selles olukorras elanud, järelikult pole õige inimene teemat analüüsima! On olemas 100 põhjust, mis takistavad lahkuminekut, alates hingelisest seisundist ja lõpetades materiaalsete probleemidega! Sageli pole kusagile minna ja kui veel lapsed ka...kes sind ikka ootab enda koju, kui veel teada, et mees hakkab nuuskima ja lahinguid lööma! Rusikatega lahendavad probleeme ainult intellektuaalselt piiratud harimatud inimesed! Kui naine jalutab võõra mehega minema, siis otsigu mees põhjust endast! Hea mehe (naise) juurest ei kõnnita seiklema! Harmoonilises kodus taolisi asju ei juhtu, kusagil peab olema miskit mäda! Kui laiemas mastaabis seda teemat käsitleda, siis meie riigis lausa toodetakse lõhutud inimelusid, sajast vaatenurgast korraga!
õ
õudne lugu/ 13. märts 2015, 20:13
"Rusikatega lahendavad probleeme ainult intellektuaalselt piiratud harimatud inimesed!" Tegelikult paljud vägi"valdurid" on haritud, rikkad ja võimelised endast laitmatu ja seltskondliku inimese mulje jätma ja enda vastu usaldust äratama.. Vaata seda "Pealtnägija" lugu T.Tuleviga (millalgi eelmise aasta sügisel).
t
to raivo/ 12. märts 2015, 08:26
uskumatu eks! sa ei saagi kõigest aru, ms maailmas toimub? või saad aru - selline naine on ...? mina ei saa hoopis aru, miks mehed peksavad! sind see ei näi hämmastavat ...
r
raivo/ 12. märts 2015, 09:43
mind siin ilmas ei hämmasta enam midagi.vägivaldsus on psüühiline kõrvalekalle ja seda ei saa ükski naine ravida aga ära minna saab,ennast ja lapsi ohtu seada on kõige nõmedam.
k
k/ 12. märts 2015, 08:21
Aga mis siis teha, kui mees provotseerb naist (näiteks viriseb naise veinilimpsimise üle, uurib naise käimisi jne) Naise jõud ei käi üle, seega peksa saamine ei tule kõne alla, aga näiteks öösel une pealt nuga anda? Mees on ju ise süüdi, et provotseeris.
Tundub õiglane?
k
12. märts 2015, 08:11
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
h
hahaa/ 13. märts 2015, 09:46
No mida legendi, või õnnelikult. Hobuse maha löönud mõistuseta rümp lihtsalt elas turjal eidel, kel kah aru nappis, et elu idioodi vastu vahetas.
m
mari/ 12. märts 2015, 08:07
No vaata... asi on oluliselt keerulisem. Muidugi, mingis mõttes on ju alati inimene ise süüdi. Aga ometi teevad inimesed pidevalt lollusi. Joovad, sattuvad õnnetustesse jne. Nagu kari totakaid. Inimese taust, haritus, empaatiavõime, inimesetundmine, sisseharjutatud arusaamad, vanus jne. kokku annavad erinevaid tulemusi.
a
Arvamus./ 12. märts 2015, 07:58
Üks põhjusi on kahtlemata tutvumisel ei viitsita partnerit põhjalikult tundma õppida, enne kui laskutakse lähisuhetesse. Kasulik on tundma õppida partneri perekonda .
Varem oli suhteliselt pikk kurameerimisaeg, see võimaldas teine-teisega tutvuda. Koos käidi pidudel, matkamas , koos õpiti jne.
v
Vi4/ 12. märts 2015, 07:52
Tead Raivo, paljudel juhtudel lihtsalt ei ole kuhugi minna. Kui on vanemad või mõni väga hea sugulane, siis on asi lihtsam, aga muidu? Mida Sa ise teeksid, kui näiteks Sinu koju sajab ühel päeval sisse Sinu naise sõbranna koos kahe väikese lapsega ja teatab et "Sorry, aga mu mees on vägivaldne ja ma nüüd elan mõnda aega siin."
r
raivo/ 12. märts 2015, 08:09
on olemas naiste varjupaik.ja kas ma saan aru,et vägivaldse mehega on juba kaks last tehtud?ei pea õigeks.
r
Raivol / 12. märts 2015, 09:55
on õigus. Alati leiab väljapääsu, kui ainult TAHTA.Võtsin aastate eest oma kaks last, üürisin väikese toa. Käis vana ukse taga kraapimas, kutsus tagasi.Jäin endale kindlaks.Ei ole ,me naised, nii nõrgukesed ühti.Praegu lapsed suured, minul uus kodu ,uus mees.
v
va/ 12. märts 2015, 07:41
Jah, tõesti, kes kaabakaga abiellub, saab peksa ja on aasta pärast invaliid. Pooled Eesti pereemad ongi invaliidideks pekstud. Ja nende poegadest kasvavad uued kaabakad. Võiks ükskord tõesti järeldused teha. Aga ei, Ikka abielluvad või hakkavad mingi mehega koos elama. Justkui oleks see kohustuslik.
t
to va/ 12. märts 2015, 08:23
iga 5-s eesti naine saab kodus peksa - no arvuta, kui nad kohe suhte lõpetaksid, mitu meest siis kepita jääks? millegipärast on meestel naisi ikkagi vaja? aga vägivallatseja vägivallatseb ka järgmises suhtes edasi - väike statistiline analüüs ütleb, et kui kõik naised, kes kannatavad korra vägivalda, lõpetaksid kohe suhte - oleksid mehed kuival. seega tõuseks vägistamiste protsent...
ä
ära aja jama/ 12. märts 2015, 12:41
Tean ka mõningaid naisi, kes on saanud erinevate meeste käest tappa, aga nende iseloom on niisugune, pealegi kui naised saavad erinevate meeste käest, siis peaks ju selge olema, kes süüdi.
v
valivad / 12. märts 2015, 21:28
ühesuguseid mehi kogu aeg -ja niikaua kui õppust ei võta, midagi ei muutu.
1
12,41/ 13. märts 2015, 00:47
süüdi??? Mis küsimus see veel on?
Jah sul on õigus, need sari-peksasaajad on tõesti SARI, kuna nende isa oli mingi rusikakangelane ja neile tundub, et noor kepinälgas rusikakangelane võib neid kaitsta isa ja ka muu halva eest, aga loomulikult MITTE, kuna too noor rusikakangelane on saanud oma isa käest tappa nii, et poja inimeseksolemise unustanud ning oma haigetsaanud "MEHELIKKU" egot laste ja naise peksmisega leevendama hakkab väga suure tõenäosusega.
Nad kõik on jube haiged, nii need peksjad, kui talujad...
Äkki peakski karistama neid, kes taluvad...? Noh siis saaksid naised otsa, nagu Indias näiteks. Indias vägistatakse juba igat lehmaehmatist, aga egas mehed targemaks saanud ole...ikka lollakad, äkki karistaks siiski pahategijaid? Noh neid süüdimatuid? Äkki muutuvad süüdivaks, kui vastutama peavad? Küll nad juba muutuvad süüdivaks:)
o
Orochimaru/ 13. märts 2015, 09:54
Süüdi on mehed, kellele ei meeldi isikliku arvamusega naised. Oma arvamus ei tähenda alati vingumist, aga kui "isane" kodus joob ja naine seda laga koristama peab... Või siis see, et naisele ei meeldi olla meeste jaoks lihtsalt sexobjekt. Ilus võib olla, aga kui isane tahab vaikivat ja ilusat, siis mingi ööklubisse või ostku kumminukk.

ü
ütlemine..../ 12. märts 2015, 07:29
Kui ikka ,,ilusti" küsitakse, siis ikka saab.
m
12. märts 2015, 16:10
mehed küsivad ilusamini (neil ju käitumine halvem ja distsipliin tihti alla nulli), aga naised on stabiilsemad reeglina, ega peksa. Üldiselt peksavad ikka ebastabiilsed tüübid. Vaimult tugevamad mehed ei peksa, küsi palju tahad.
Endast väljumine näitab, et inimene ei suuda oma emotsioonidega toime tulla. Nõrk persoon, noh, ei ole alfa. Alfa võitleb meestega, mitte naistega.
0
07,29/ 12. märts 2015, 23:14
Sa ise küsid iga sekund, lihtsalt sa ise ei tea...veel.
Küllap teada saad, eluruum on lai.
r
raivo/ 12. märts 2015, 07:23
ei saa aru naistest,kes peale esimest vägivalda asjad ei paki ja ära ei lähe.see armastuse jutt on puhas pask ja masohhism.
k
kes ei riski see jääbki pekstavak/ 12. märts 2015, 16:47
peavad võtma riski, et tüüp võib ohvri lausa maha lüüa kui ohver JULGEB lahkuda
t
to raivo/ 13. märts 2016, 13:50
äkki ei paki selle pärast, et need naised usuvadki seda, mida nood prokurörid ja paljud kommenteerijad siin räägivad - et nad ise tegid/ütlesid midagi valesti. vägivallatseja teeb oma parima, et teine pool end nii tunneks, sest muidu ei suuda vägivallatseja enda nõmedust endale ära selgitada (vaata kasvõi paljusid neid kommentaare siin samas). või kui ohver on piisavalt selge peaga ja tugev, et ise ei usu, siis sellest veel ei piisa, sest need, kes toetada võiksid a la sõbrad ja pere, võivad suhtuda nagu ta ise oleks kõiges süüdi. ehk siis, ohver peab olema piisavalt tugev, et mitte takerduda vägivallatseja ettesöödetud arusaama olukorrast, enda ebakindlusesse või ühiskonna taotavasse trummi, mis ohvile süü paneb.
kurb on lugeda seda artiklit ja lisaks on selle sisu või mõte liiga poolik - oleks võinud nats edasi arutada, et mis on sellise suhtumise tõenäoliselt tagajärjed jne.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee