Eesti uudised

Järgmine uus tramm peaks tulema reedeks (5)

Mattias Tammet, Teele Talve, 12. märts 2015 07:00
PEALE VEEL EI SAA: Uut trammi on aina enam näha tänavatel sõitmas-testimas ka päeval.Foto: Laura Oks
Tallinnas juba mitmendat nädalat ringi sõitev uus kirkavärviline tramm on tüübikatsetused juba läbinud ja võiks liinile minna, kuid ootab ära, kuni tootja parandab ära rattadefekti. 

Praegu on Tallinnas üks uus tramm, mis läheb liinile esialgu välja käidud veebruari asemel märtsis. "Täpne kuupäev selgub, kui oleme [Hispaania trammitootjalt] CAFilt saanud uue korrigeeritud ajakava," sõnab ASi Tallinna Linnatransport pressiesindaja Sirje Roht, kelle sõnul muutus kuupäev, sest rutiinsete testide käigus selgus, et Tallinna jaoks toodetavat trammimudelit tuleb tehases korrigeerida ja juba tarnitud trammi on vaja kohapeal parandada.

Samal teemal

"Asi puudutab trammi rattapaaride tasakaalustamist," lausub Roht ja selgitab, et tellitud trammid peavad vastama kohalikele nõuetele seadmete paigutuse, trammi mõõtmete poolest.

See tekitab aga omakorda olukorra, kus iga konkreetse tellija trammil on tasakaalupunkt erinevas kohas. "Kuna rattapaaride tasakaalus mitteolemine võib kaasa tuua rataste erineva kulumise, mis kajastub tellijale kõrgemas hoolduse maksumuses, oleme meie kui tellija loomulikult nõus, et tulevaste ekspluatatsioonikulude kokkuhoidmiseks tuleb see töö ära teha," sõnab Roht.

See tähendab, et katsetuste ajal sõitmine ei kuluta seda palju, kuid koos sõitjatega oleks teine lugu. Roht ütleb, et Tallinnas tüübikatsetusi tegeval esimesel trammil tehakse rattapaaride tasakaalu saavutamiseks vajalik töö ära Eestis.

Teisel trammil tehti parandus ära tehases ja peaks Eestisse jõudma varem loodetud veebruari asemel hoopis märtsi alguses, viimaste andmete põhjal peaks see jõudma Tallinna ööl vastu reedet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee