Eesti uudised

Koalitsiooniläbirääkimised: maksupoliitikas siiani kokkulepet pole (20)

Teele Talve, 12. märts 2015 07:00
Koalitsioonikõnelusi pidavate erakondade juhid Andres Herkel, Sven Mikser, Taavi Rõivas ja Urmas Reinsalu. Foto: Teet Malsroos
Eile arutasid koalitsiooni moodustamiseks läbirääkimisi pidavad erakonnad majanduskasvu soodustamist ja maksupoliitikat, kokkuleppeid veel pole.

Reformierakonna esimees Taavi Rõivas teatas, et eilsete kõneluste eesmärk oli otsida ühiseid lahendusi sellele, kuidas Eesti majandus saaks kiiremini kasvada ja kuidas Eesti inimeste sissetulekud saaksid tõusta. Ta lisas, et kuna arutelud olid väga värvikad, lepiti kokku, et detaile ja tulemusi ei avalikustata enne, kui kogupildis ollakse kokkulepe saavutatud. Siiski kinnitas Rõivas, et ideid oli palju ning iga erakond sai oma ideid kaitsta. "Nende üle toimusid kohati tulised vaidlused ja nende aruteludega me kindlasti veel ka jätkame."

Samal teemal

Rõivas lausus, et seda, kas sotsiaalmaksu langetatakse, on veel vara öelda. "Kuniks me ei ole kokku leppinud nendes teemades tervikuna, ei saa avada ühte või teist nüanssi selles."

Eesti Vabaerakonna esimees Andres Herkel lisas, et kuigi kõigile meeldiks makse langetada, jäädakse hätta niipea, kui hakatakse vaidlema selle üle, millega need katta.

Sotsiaaldemokraatide esimees Sven Mikser ütles, et kui kaardistada kõik head soovid ja hakata neid ükshaaval lukku tõmbama, saab hea ressurss otsa. Ta lisas, et läbi käiakse kõikvõimalikud katteallikad, sest eesmärgid, mis seostuvad maksude langetusega, ning need, mis nõuavad lisakulutusi maksueelarvest, peavad saama kaetud. "Lõppfaasis võib eeldada, et me kaalume alternatiive ja viime võimalused ja soovid kooskõlla."

IRLi esimehe Urmas Reinsalu sõnul käib vilgas arutelu selle üle, milline on võimaliku maksupoliitikasammu mõju ning kas sellest saadakse ühiselt aru. Reinsalu ütles, et hoolimata sellest, et erakondadel on omad vaated, usub ta, et ühisosani jõudmine on realistlik.

Täna jätkuvad koalitsioonikõnelused palgavaesuse üle. Maksupoliitika ja ettevõtluskeskkonna juurde plaanitakse tagasi tulla järgmisel nädalal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee