Krimi

Lisatud Kanal 2 saate "C-Komando" video!

JULMA LOOMAPIINAJA ENESEKAITSE: "Ma võin vanduda ema ja perekonna nimel, et ma ei ole mingi loomapiinaja!" (74)

Õhtuleht.ee, 11. märts 2015 23:41
Kanal 2 "C-Komando" saates rääkis loomapiinamise eest karistuse saanud Rando, et tema küll loomi puutunud ei ole, vaid on tohutu stressi ja tähelepanu tõttu mõlenud hoopis endalt elu võtta. Poisi vanaema paljastas lapselapse tõelise palge, kui tunnistas, et lapselaps on ka vanavanemaid tõuganud ja ähvardanud lüüa. 

Rando vanaema sõnul on poiss selline teismeline, kes ei ole kõige kuulelikum ja korralikum. See olevat ka põhjus, miks nooruk elab üksi. "Sest ta leidis, et ta on targem kui meie,“ selgitab vanaema, kelle sõnul käivad nad paar korda nädalas Rando juures.

"Ma ei ole näinud, et ükski loom oleks siin olnud vigastatud," tunnistab vanaema, et ometigi vahetub lapselapse juures tihti loomi.

Intervjuu ajal näeb taustaks, kuidas korter on täis kassipuure, koerte tarbeks mõeldud rihmasid, puure ka lindudele ja närilistele.

Kõlab uskumatult, et esimese kaebuse esitas mupole just Rando vanaisa, kelle sõnul oli poiss koerale hapet selga valanud.

Vanaema vaidles aga toona vastu...

Nii meenutab vanaema, et seda koera enda juurde viies avastasid nad hiljem, et looma karvade alt oli kõik verine.

Poissi uskuv vanaema räägib, et nooruk olla unustanud koera kuuma vee alla, mille sobimatu temperatuur noorukile märkamata jäi.

"See on õige, et koerad tulevad ja lähevad, me oleme siin erinevaid koeri näinud,“ räägib vanaema, et ei ole siiski näinud, et Rando kellelegi viga oleks teinud.

Korraks lähevad vanaema keelepaelad valla...

Rando ise rääkis kaamerasse, et tegi loomadega vaid äri.

Ühe koera endine peremees tunnistab, et küsides kutsikast pilti, siis jäi mulje, et see loom oli juba surnud, kuid vanavanematele rääkis poiss, et tegu oli maasikamoosiga, millele koer oli ligi kuidagi pääsenud.

Politsei poolt uurimist juhtinud Rainis Sinikas rääkis, et eeluurimisega õnnestus leida piisavalt tõendeid, et 18-aastane Rando siiski kohtles loomi nii julmalt, et loomad surid. Nii leiti Rando olevat süüdi vähemasti kolme looma julmas kohtlemises ja nende surmas.

"Ma võin vanduda ema ja perekonna nimel, et ma ei ole mingi loomapiinaja. Ma ei puutu loomi,“ selgitas Rando tele-eetris ja lisas, et on mõelnud tähelepanu tõttu hoopis endalt elu võtta.

Rando kurtis, et tema nime ja kodu avalik levitamine on viinud asja ähvardusteni, kus ta peab ka oma elu ja tervise pärast kartma.

Rando vanaema meenutas ka poisi lapsepõlve ja häid oskusi.

Põhja prefektuuri politseinikud pidasid 3. märtsil kinni 18aastase Rando Randma, keda oli alust kahtlustada loomade julmas kohtlemises. 5. märtsil tunnistas Randma kohtus, et tappis tänavu veebruaris kaks koera ja ühe kassi.Harju maakohus mõistis mehe süüdi ning karistas koos varasema kandmata karistusega ühe aasta ja seitsme kuu pikkuse vangistusega. Samuti võeti Randolt lisakaristusena viieks aastaks ehk maksimaalseks tähtajaks loomapidamisõigus.

Samal teemal

29.10.2015
Loomapiinaja vanaema: "Ta on aru saanud, mis ta on valesti teinud. Ta tahab kõik heastada!"
18.10.2015
Kolm looma tapnud noormees vabastati vanglast enne tähtaega
10.10.2015
Koerapeksjat võib oodata uurimine
15.04.2015
JÕHKER TEGU: Tallinnas poos mees koera üles ning vigastas teist