Väike moeajakiri

6 moefilmi, mida elu jooksul peaks nägema (2)

Piia Õunpuu, 12. märts 2015 12:00
Meryl Streep ja laitmatult riietatud kaaskondlased filmis "Saatan kannab Pradat". Foto: Planet Photos / Scanpix
Üleeile esitleti Pariisi moenädalal Valentino kollektsiooni, moesõu lõppes tõelise üllatusega. Modellide viimase defilee asemel kõndisid lavale kaks maailmakuulsat meesmodelli: Derek Zoolander ja Hansel.

Kes kursis ei ole, siis Zoolander on Ben Stiller ja Hansel on Owen Wilson ja koos mängisid nad 2001. aastal ühes kõige lahedamas moe- ja modellifilmis "Zoolander". Meeste ilmumine Pariisi moelavale aga tähendab, et film saab kauaoodatud järje.

Samal teemal

Sel puhul otsustasin kokku panna nimekirja moefilmidest, mis mulle endale väga meeldivad ning mida soovitan kõikidel moehuvilistel ka vaadata. Kui filmid on juba nähtud - vaadake uuesti! 

"Hommikusöök Tiffany juures" (1961) - Kui mõni film peaks defineerima ajatut klassikat, oleks see just see. Audrey Hepburn kandis filmis Hubert de Givenchy loomingut ja näitas, kui šikk võib olla üks must kleidike. Filmis räägitakse ka teemantide kandmise reeglitest (Maitsetud alla neljakümneaastaste naiste seljas!) ja üleüldse on film nii ilus, šikk ja klassikaline, et seda lihtsalt peab nägema!

"Annie Hall" (1977) - Noor Diane Keaton mängib nimitegelast, kelle garderoobi kuuluvad peamiselt meesteriided. Lohvakad viigipüksid, laiad lipsud, pintsakud ja mehised vestid ei kõla just glamuurselt, kuid Keaton kannab neid nii, et jääb seejuures ise võrratult naiselikuks. Kusjuures pärast selle filmi linastumist muutus mehelike riiete kandmine taas moodsaks. 

"Clueless" (1995) - Päris ajatut stiilinõu siit filmist ei leia ja süžee on ka pehmelt öeldes lihtsapoolne (mida muud noortefilmilt tahta), kuid kostüümidisaini poolelt vaadates on filmi väga lõbus jälgida. Peategelase Cher Horowitzi elu keerlebki peamiselt poiste ja šoppamise ümber ning tema ja ta sõbrad käivad iga päev riides perfektselt kokku sobitatud kostüümidega. Kuna 90ndate trendid on sel suvel taas moes, siis soovitan filmi vaadata ja Cherilt pisut õppust võtta. 

"Zoolander" (2001) - See on naeruväärne paroodiafilm moemaailmast ja seal ringlevatest inimestest. Olen seda filmi vist kolm-neli korda näinud ja iga kord pisarateni naernud, tõesti! Enne kui filmi järg 2016. aastal kinodesse jõuab, võib esimese osaga tutvust teha. 

"Saatan kannab Pradat" (2006) - Ilmselt inspireerituna mõnest pärismaailma moetegelasest (või kõikidest neist ekstravagantsetest tüüpidest kokku) on kokku pandud Meryl Streepi mängitav peatoimetaja Miranda Priestly, kelle riietus on alati laitmatu, pilk jääkülm ja arvamus terav. Jällegi, sügavat sisu ei tasu siit otsida, küll aga võrratut moenõu ja mõnd aegumatut tsitaati. 

"Septembrinumber" (2009) - Selle nimekirja ainus dokumentaalfilm, mis räägib sellest, kui palju tööd läheb täpselt ühe numbri Vogue'i valmimisse ehk omamoodi tõsieluline versioon filmist "Saatan kannab Pradat". See on haruldane võimalus näha moepiibli peatoimetaja Anna Wintouri ja tema kaaskondlaste igapäevaellu. Mind pani see film igatahes rohkem hindama kõike, mida ma ajakirja kaante vahelt saan lugeda.