Seisukoht

Seisukoht | Ämber häältega (11)

Karoliina Vasli, reporter, 11. märts 2015, 18:07
Karoliina VasliFoto: Laura Oks
Käisin 1. märtsil pealinna valimisjaoskondades hääletamist kajastamas. Ühe jaoskonna juhataja imestas mu küsimuse peale, kuidas nad oma töös vigu väldivad. "See on elementaarne, et kõik õigesti loeme," kostis ta.

Nagu nähtub ka Sven Sesteri ja Viktoria Ladõnskaja juhtumist, ei ole vigade vältimine siiski sugugi elementaarne.

Samal teemal

Eile loeti taas kord üle 3000 sedelit ja tehti seitse muudatust. Parlamenti pääseb praeguse seisuga Sesteri asemel Ladõnskaja. Väikese prääniku sai ka Edgar Savisaar, kelle häältesaak kasvas kahe hääle võrra.

Sedelite hulka arvestades on protsentuaalne viga ilmselgelt liiga suur. Probleemiks on muu hulgas ka puuduvad templid. Kas valimisjaoskondade töötajatele olid nende ülesanded ikka hästi selgeks tehtud? Valija ei pea ju mõtlema selle peale, kas ja kuidas tema sedel templi peale saab.

Olgu, vigu ikka juhtub. Mina kui valija olen alati hinnanud just traditsioonilist hääletamist ehk valimispäeval jaoskonnas käimist. Ja minu hääl ei tohiks jaoskonna töötaja süül kaduma minna. Põhjusel, mis minust endast kuidagi ei olene.

11 KOMMENTAARI

k
Kuku 16. märts 2015, 22:29
Selle eest on Vabariigi Valimiskomisjoni esimees ammetist vabastatud ja määratud Presidendi Kantselei juhiks.
a
Arvaja 13. märts 2015, 10:13
Paljusid asju elus ei tohiks juhtuda, aga näe, ikka juhtub. See valimissedelite nii- ja naamoodi lugemine neist veel üks süütumaid juhtumeid.
As...
(loe edasi)
Loe kõiki (11)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee