Valimised

Sester Ladõnskaja riigikogusse pääsemise üle õnnelik: Eesti jaoks uus ehe leid on saanud rahva mandaadi (32)

Õhtuleht.ee, 11. märts 2015 15:57
Sven Sester IRLi valimispeol.Foto: Teet Malsroos
IRL-i liige Sven Sester, kes algselt riigikokku pääses ja napilt välja jäänud Viktoria Ladõnskaja vaidlustamise tõttu nüüd ise riigikogu ukse taha jäi, ütles, et ta ei hakka tänase otsuse vatsu kuidagi protestima.

"Ma olen väga rõõmus, et nii IRL-i kui ka Eesti jaoks uus ehe leid on saanud rahva mandaadi. Kui Viktoria on saanud must ühe hääle rohkem, siis järelikult tema mandaat on kindlam kui minu mandaat ja see nii peabki olema. Mul ei ole midagi vaidlustada ja ma ei hakka seda ka tegema," ütles Sester ERR-i uudisteportaalile.

"Mida rohkem hääli loed, seda vähemaks hääli jääb," naeris Sester, kes värskelt riigikogu uue koosseisu liikmete hulgast välja jäi.

"Ma ei hakka midagi protestima, las olla ta nii nagu on," jääb Sester viisakaks. "Ma oleksin silmakirjalik, kui ma ütleks, et ma ei teinud kampaaniat selle nimel, et seda mandaati ka teostada, aga alati on asjal ka teine külg ja see on see, et Eesti poliitikasse on tulnud uus ja ehe inimene," lisab ta Õhtulehele.

Praegu jätkab Sester IRL-i liikmena koalitsiooniläbirääkimisi ja esialgu ei oska ta öelda, mida ta nüüd edasi tegema hakkab, kui parlamendi kohast ilma jäi.

Tallinna linna valimiskomisjon luges täna vabariigi valimiskomisjoni korraldusel uuesti üle IRLi liikmete Viktoria Ladõnskaja ja Sven Sesteri hääled, ülelugemise jooksul avastati seitse viga.

Valimiskomisjon otsustas pärast häälte ülelugemist, et Viktoria Ladõnskajal on üks hääl rohkem kui Sven Sesteril ja seega pääseb esialgsetel andmetel riigikokku tema.

Viktoria Ladõnskajal oli komisjoni otsuse kohaselt 1393 häält ja Sven Sesteril 1392 häält ehk Sester kaotas kaks häält.

Samal teemal

17.02.2015
Sester: ma ei loobunud vaidlusest raha pärast!
12.02.2015
Ladõnskaja riigikogus, Sester väljas ja vastupidi… ja siis jälle vastupidi
11.02.2015
Seisukoht | Ämber häältega
11.02.2015
FOTOD JA ÕHTULEHE VIDEO | HÄÄLED LOETI ÜLE: Viktoria Ladõnskaja pääses napilt riigikogusse!