Eesti uudised

Maaelanik: kui kool suletakse, on see surmahoop kogu külale! (63)

Arvo Uustalu, 11. märts 2015 07:00
ÜHTE KOOLI KOKKU: Heimtali mõisakoolis hakkavad õppima ka Ramsi ja Puiatu lapsed. Foto: Heiko Kruusi/Linnaleht

"Maal ei saa kogu elu ära hävitada. Kui otsustatakse kool sulgeda, on see surmahoop kogu Kabala külale," ütleb kohaliku kooli võimaliku sulgemise üle muret tundev naine.

1. aprilliks peavad omavalitsused koolisüsteemi sügisestest muudatustest teada andma haridus- ja teadusministeeriumile. Paraku on ka tänavu koole, kus klasse vähemaks jääb või kus kevadel viimane koolikell kõlab.

Tartumaal Puhjas elab ligemale 1000 inimest. Veel mõni aasta tagasi oli raske uskuda, et kohalik kool võib kaduda. Ometi võttis Puhja valla volikogu veebruari lõpul vastu otsuse, et hiljuti remonditud kooli gümnaasiumiosa suletakse.

Tänavused üheksandikud peavad haridusteed jätkama paarikümne kilomeetri kaugusel Tartus. Kui volinike otsus oli üsna üksmeelne, siis vallarahvale tuli kaua selgitustööd teha.

Puhja volikogu esimees Vahur Jaakma ütleb, et vallas on sel teemal olnud üle 20 koosoleku, mida peeti kas suuremas või väiksemas üksteisemõistmises.

"Oli ka neli suurt rahvakoosolekut. Algul olid gümnaasiumiosa kaotamisele vastu ikka päris paljud, kuid mida rohkem sai olukorda lahti räägitud, seda enam hakati selle sammu vajadusest aru saama.

Puhja gümnaasiumis õpib praegu 37 last, neist on 12 Konguta ja Rannu vallast. 11. klassis õpib praegu 10 last ja see on täiesti alla kriitilise piiri. Noored on meil küll tublid, aga nõnda väikeses klassis hakkab kaduma positiivne konkurents ja õpisoov võib vähenema hakata," nendib volikogu juht.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee