Eesti uudised

Eesti toetab Ukraina sõjameditsiini arengut (2)

Toimetas Marge Sillaots, 10. märts 2015 15:26
Foto: AFP / Scanpix
Eesti aitab Ukrainal välja õpetada taktikalise taseme meditsiiniinstruktoreid ja arendada sõjameditsiini.

Lähinädalatel viivad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused läbi esimesed taktikalise lahingkannatanu käsitlemise kursused paarikümnele Ukraina kodanikule, kes peavad olema pärast Eestis saadud koolitust võimelised elupäästva esmaabi õpet ise Ukrainas meditsiiniinstruktoritena läbi viima.

Samal teemal

Koolituskulud katab kaitseministeerium ja kursuslaste reisikulud MTÜ Vaba Ukraina. MTÜ Vaba Ukraina on kogunud Eestis annetusi ja saatnud  Ukrainasse sadu seljakotte jao sanitari varustusega, üks selle elupäästva projekti osa on Ukraina instruktorite välja õpetamine, kes omakorda hakkavad välja õpetama jao sanitare. Kursusel osalevad MTÜ Vaba Ukraina koostööpartnerite ja Ukraina vabatahtlike organisatsioonide liikmed.

Samal ajal õpetavad kolm Eesti kaitseväe parameedikut koos Ameerika Ühendriikide ja Leedu kaitseväe meedikutega Ukrainas sõjaväemeedikutele lahinguvälja esmaabi ning lahingkannatanutega tegelemist. Väljaõppel harjutatakse taktikalise lahingukannatanu käsitlemise põhimõtteid, ehk esmaabi tule all ja abi evakuatsioonil. Väljaõpe kestab kuus nädalat ja viiakse läbi kolmes Kesk- ja Lõuna-Ukraina linnas, igas linnas üks kahenädalane kursus.

Sõjameditsiini alast abi on palunud Ukraina ning see on valdkond, kus Eestil on võime ja oskusteave Ukraina toetamiseks. Ukrainlastel endil on sellist teavet ja oskusi väga vaja ning Eesti parameedikutel on hea väljaõpe ja põhjalikud kogemused NATO operatsioonilt Afganistanis. See hea võimalus arendada koostööd liitlastega ehk ameeriklaste ja leedukatega ning suurendada koostegutsemisvõimet.

Samal teemal

26.02.2015
Ukrainas sõitis reisibuss maamiinile - neli surnut, kümned vigastatud
11.02.2015
NATO sõjalaevad alustasid Mustal merel õppusi