Teleblogi

"KÖÖK": köögikaamera, konkurendid, kirepalang ja tulelõõm (1)

Marko Tiidelepp, 10. märts 2015, 08:45
"Köök"Foto: Kuvatõmmis / Kanal 2
Kanal 2 "Köögi" 9. märtsi osas tehakse restoranis häirivaid uuendusi: köögipoolt näidatakse nüüd läbi ekraani söögisaalis istuvatele külalistele. See võib olla huvitav turundustrikk, kuid ajab Shefil harja punaseks - ta ei ole treenitud ahv, keda saab toidumugimise kõrvale vahtida. Kaspar korraldab Nataliga suheldes korraliku pudru ja kapsad ning Maks ja Vika leiavad ennast peagi samaväärse arusaamatu supi seest.

Seekordne osa on tempokas – siin on armukirge, tulelõõma ja kõike muud, mida ühel heal komöödiasarjal on vaja.

Samal teemal

Lugu algab seekord lihtsa väitega, et elus toimuvad sageli muutused. Samas ei saa ju kunagi päris kindel olla, kas need muutused on head või halvad.

Ekraanile ilmuvad suudlevad baarman Kaspar (Veljo Reinik) ja ettekandja Natali (Carmen Seljamaa) – romantiline. Maks (Kristjan Kasearu) üritab administraator Vikale (Margaret Kodusaar) meeldida, kuid see ei tule tal eriti hästi välja. Hetke pärast haarab Maks kõhust ja vajub valudes istuma. Vika ehmub ja läheb uurima, mis on lahti. Hullu pole siiski midagi. See on järjekordne Maksi etteaste. Maks hoiab kõhust kinni, kuid võtab samal ajal püksitaskust kinopiletid ja kutsub Vika kinno. No selliste lihtlabaste trikkidega Vikat ära ei räägi... Vika kinnitab Maksile, et kutt on talle täiesti tühi koht! Seekordse osa edenedes saab küsida, kas ikka on?

Veidi hiljem teeb Maks sama etteaste ettekandja Saskiale (Miina Vilo). Ka tema läheb uurima, mis Maksiga juhtus, äkki on pimesool! Kuid Saskia on nõus kinno minema. Seda etteastet näeb pealt ka Vika ja tema näost on näha, et see talle ei meeldi. Ei ole need inimsuhted lihtsad! Maksi ja Vika suhetes kehtib see mõttetera eriti hästi.

Edasi oleme juba köögis. Peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) räägib taga Vikat – kui Vika hammustab, siis tema ohver kärvab kolme minutiga, ta salvab nagu gürsa. Peakokk on nii kõva mees, et ei tee välja sellestki, et ka Vika samal ajal köögis on. Vikal on mure: otse nende nina all avavad uue restorani konkurendid! Selle peale esitab Viktor ühe suurepärase hullumeelse etteaste vihjates sellele, et mis konkurendid need küll sellised on, pole nad mingid konkurendid! Vika pole ka suu peale kukkunud. Ta tõdeb, et Viktori etteaste oli hea, kuid stand-up etenduseks on mees liiga vana! Äkki hoopis väike huumorinurk saates "Prillitoos"? Tõepoolest, miks mitte!

Pärast seda näeme luuravat peakokka, kes üritab sisse piiluda uute konkurentide akendest. Inimlik, kas pole? Kas peakokk on inimlik? See on iseasi.

Hetk pärast luuramist oleme tagasi köögis, kus Viktor võtab ette taaskord kõik kutid, kes köögis töötavad. Kõik saavad kuulda "meelitusi", mis Viktori suust kõlavad kui puhas kuld. Äkki Viktor ehmatab – köögiseinal on kaamera! Mis see siis on?! Kutid kinnitavad, et see on kaamera, mis näitab köögis toimuvat restorani saali. See on kitchen show! Selgub, et kaamera paigaldamine on olnud Vika idee.

Viktor lähebki Vika jutule, et selgitada, nii need asjad ei käi. Viktor teeb ettepaneku panna kaamera hoopis naiste peldikusse – kus siis tuleks restorani alles rahvast! Ja nüüd märkab peakokk veel ühte asja – restoranis on vesipiibud. Prantsuse restoranis! Vika tõdeb, et vesipiip on juba ammu osa prantsuse kultuurist. Viktor on hullumas...

Lähme hetkeks uuenduste ja muudatuste juurest armastuse juurde tagasi! Vika näeb baaris Maksi ja Saskiat, kes mingit salajuttu ajavad. Samas kudrutavad ka Kaspar ja Natali. See ajab Vikal närvi mustaks ja ta käsutab: "Tänasest on restoranis isiklike suhete keeld!" Tundub, et see käsk on nüüd küll sellise armukadeda naise korraldus – ise ei taha ja teistele ka ei anna?

Natali ja Kaspar arvavad, et nemad on selles käsus süüdi ning nad lepivad kokku, et nad lähevad tülli. No mängult muidugi.

Edasi algabki tülitsemine. Kaspar ja Natali etendavad tüli, kuid Kaspar läheb rolli sedavõrd sisse, et ta hakkabki üsna hirmsaid sõnu Natali poole loopima. Kui Kaspar Natalid nirgiajuks kutsub, hakkab tüdruk nutma. Ja nüüd vist päriselt, mitte mängult, nagu kokku lepiti. Saskia ja Vika näevad seda show'd pealt ja ei saa mitte millestki aru. Hetk hiljem on selge, et Natali on Kaspari peale solvunud ja tõdeb, et ta ei räägi kutiga enam mitte kunagi!!!

Lähme armastuse ja vihkamise juurest tagasi Viktori juurde. Mees kurdab omanikule, härra Kolomanile (Mart Aas), et elu restoranis on üsna hirmsaks läinud – kaamerad, vesipiibud. Aga omanik on uuenduste poolt! Nende vestluse juures on ka Vika, kes teeb ettepaneku, et peaks ka menüüd muutma! Ärge nüüd ikka nii isiklikuks ka minge! See solvab ju peakokka! Ja meie peakokk on tegelikult hästi tundlik mees...

Peakokk esitlebki õige varsti Vikale uut menüüd. Ilus menüü on. Väljanägemiselt. Peakokk on lihtsalt peakokk ja midagi muud olekski olnud raske loota – kõik vanad road on saanud lihtsalt uue ja imelise nime! On ju uus menüü!

Hetk hiljem näeb peakokk päevast õudusunenägu. Ta on oma abilistega köögis. Nad on muutunud ahvideks, keda restoranikülastajad suure naeruga jälgivad! Aitab! Peakokal tuleb geniaalne idee – edasi näevad külastajad juba päriselt seda, kuidas köögiabiline endal sõrme otsast lõikab, kuidas peakokk üritab siga tükeldada, kuidas köögis liigub ringi alasti köögiabiline. Rohkem polegi vaja! Kaamera võetakse maha!

Päevad on kiirelt möödunud. Viktor tõdeb Vikale, et konkurendi restorani avamisel oli alla kümne inimese, neil on ikka maja rahvast täis! Kuidas see vanasõna oligi – ära hõiska enne õhtut, sest nüüd algab pingeline lõppvaatus!

Köögis on Maks ja Saskia. Tüdruk libiseb köögipärandale valgunud toiduõlis ja kukub Maksi käte vahele. Seda näeb pealt Vika. Õigupoolest näeb ta pealt seda, kuidas Saskia on juba Maksi käte vahel, kuti käed on tüdruku rindadel! No, lihtsalt tüdruk kukkus sedasi pahasti...

Vika hüüatab: "Saskia, sa oled vallandatud!" No mida kuradit!!!

Samal ajal läheb restoranis umber ja uppi vesipiip ning alguse saab tulekahju, mitte suur, pigem väike, kuid piisavalt paras, et tekiks suur segadus ja põgenemine saalist.

Kirelõõm ja tuleleek ühel ja samal ajal! Riiulid laoruumis võnguvad, külastajad põgenevad restoranist!

Natali on saalis ja jõllitab tuleleeki, ta ei saa millestki aru. Kaspar haarab tüdruku sülle ja viib restoranist välja. Nüüd on Kaspar Natali silmis jälle kangelane ja armastus tuleb tagasi!

Peakokk üritab saalis tuld kustutada. Külastajad lähevad uude naaberrestorani.

Räsitud olekuga Vika tuleb saali, kus valitseb tõeline kaos. Peakokk viskab vesipiibud prügikonteinerisse.

Jah, muudatused on põnevad ja mõnikord vajalikud. Teinekord võib muudatustega igasugu jama kaasneda. Seetõttu ei saa kunagi öelda, kas muudatused on ainult head või ainult halvad. Eks otsustage ise!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee