"Kool ei jää juhuslike tuulte meelevalda: keegi ei pea muretsema, et üks tugev kool muutub nõrgaks pärast minu lahkumist teisele tööle," ütleb Märt Sults. Foto: Arno Saar
Siim Randla 10. märts 2015 07:00
Keskerakonna nimekirjas riigikokku valitud Tallinna kunstigümnaasiumi direktor Märt Sults paneb koolijuhi ameti maha ja lubab parlamendis seista selle eest, et koolid ei ole äriprojekt. 

"Tallinna kunstigümnaasiumis tehakse kindlasti avalik konkurss direktori ametikoha täitmiseks, sest minul on rahvalt saadud kohustus juhtida vabariigi haridussüsteemi ehk olla vabariigi koolide juht," ütleb Märt Sults. "Haridusminister ei ole seda kindlasti, kui selleks ei osutu mina, sest riigikogus olen mina ainuke saadik, kes teab reaalselt, nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt, mis asi on tulemuslik haridusjuhtimine ning mida vajavad koolid, lasteaiad, noorsoosport, üliõpilased reaalselt."

Sults on koolis töötanud 30 aastat, neist 20 direktorina. "On aeg teha seda, millest 30 aastat tagasi kooli tööle tulles unistasin – kool ei ole äriprojekt, vaid ühiskonna tuleviku modelleerimise koht. Edasi on ränkraske töö saadikutele selle selgeks tegemisel," sõnab Sults.