Krimi

Prokuratuur tahab narkolastiga tabatud Leedu veokijuhti vahi alla saada (7)

Toimetas Kristin Aasma, 9. märts 2015 13:38
26. veebruaril 2015 Narva piiripunktis Leedu numbrimärgiga veoki külmhaagisest avastatud 830kilone hašišilast.Foto: Maksu- ja tolliamet
Riigiprokuratuur vaidlustas Jõhvi kohtumaja määruse, millega jäeti tänavu 26. veebruaril Narvas Eesti jaoks rekordilise ehk ligi tonni hašišiga tabatud leedulasest veokijuht vahistamata.

Kuna Viru maakohus narkokuriteos kahtlustatava 48aastase Leedu kodaniku vahistamiseks luba ei andnud, siis vabastati mees pärast kinnipidamist, kuid riigiprokuratuur vaidlustas selle Tartu ringkonnakohtus, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai ERRi uudiseportaalile.

"Praegu kahtlustatava suhtes mingit tõkendit kohaldatud ei ole, kuna tema elukoht ei ole Eestis," nentis Tammai.

Maakohtu hinnangul puudub oht, et narkokuriteos kahtlustatav ja alaliselt Leedus elav leedulane võiks kriminaaluurimise eest pakku minna, ning puuduvad tõendid, et ta oli teadlik veokis olnud narkootikumidest.

Maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud pidasid 26. veebruaril tänu tollikoerale Narva piiripunktis Eestist väljuval suunal kinni Leedu registreerimismärgiga veoki, mille külmhaagisest avastati 830 kilo hašišit väärtusega üle 16 miljoni euro.

Samal teemal

12.07.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Tollikoer rabab tööd teha 12 tundi päevas
27.01.2015
Kohus ei pidanud hašišivedajast veokijuhi vahistamist vajalikuks
27.01.2015
REKORDILINE NARKOLAST: Leedu veokist leiti Narva piiril ligi tonn hašišit