Maailm

Vene propagandavideo: "Jah, ma olen okupant, ja ma olen väsinud vabandamisest..." (141)

Õhtuleht.ee, 9. märts 2015, 10:05
Vene propagandavideo. Kuvatõmmis / YouTube
"Tere! Ma olen Vene okupant. Jah, see on minu amet, mis on ajalooliselt välja kujunenud." Nii algab tänavu 27. veebruaril YouTube'i riputatud videoklipp, mida tänaseks on vaadatud üle 4,7 miljoni korra.

Klipis räägitakse Siberi, Baltimaade, Ukraina ja Kesk-Aasia okupeerimisest. Näiteks ei tohtinud Siberis enam loomanahkade eest naisi müüa nagu see oli enne venelasi. "Nüüd kaevandatakse seal naftat, gaasi, alumiiniumi ja muud kasulikku ning seal on linnad haiglate ja lasteaedadega," kiidetakse diktori tekstis.

"Ma okupeerisin Baltimaad, kuhu ehitasin tehased ja elektrijaamad. Baltimaad tegid kõrgetasemelist raadiotehnikat ja autosid, lõhnaõlisid, kuid mul paluti sealt lahkuda," kõneldakse videos. "Nüüd saadakse seal sprotte, aga osa elanikkonnast puhastab Euroopas tualetipotte."

Järgnevad heateod Kesk-Aasias, kus venelased ehitasid kosmodroomid ja lennukid ja lõid tööstuse. "Mind paluti sealt lahkuda, aga nüüd kasvavad seal Ameerika krediidid ja kanepikasvandused," öeldakse video tekstis.

Ukrainas ehitati tanke, lennukeid ja autosid, kuni paluti tal lahkuda. "Nüüd lõhutakse seal kõik, mis okupandist järele on jäänud. Seal ei ehitata midagi uut peale Maidanide ja diktatuuride."

"Jah, ma olen okupant. Ja ma olen väsinud selle pärast vabandamisest...," öeldakse videos. "Olen sünnipärane okupant. Hoidke alt!"

"Mulle pole vaja teie silmakirjalikku vabadust. Ma ei vaja teie demokraatiat. Mulle on võõras kõik, mida te nimetate Lääne väärtusteks. – Mul on teised huvid!" teatatakse videos. "Viisakalt hoiatan teid viimast korda. Mina ehitan maailma, ma armastan rahu, kuid sõdida oskan ma kõigist paremini. Austusega, Vene okupant."

 

Video on kokku pandud vene sotsiaalvõrgustikus VKontakte, teksti sellele kirjutas kirjanik Aleksei Ivanov.

Samal teemal

28. november 2015, 06:00
Ukrainlased: kolmas Maidan on võimalik
2. aprill 2015, 07:00
Ukraina sai varivalitsuse
5. märts 2015, 14:08
Vene propagandasaade pani "Tujurikkuja" ja EKRE skandaali ühte patta
24. veebruar 2015, 12:38
Propaganda ohver või lihtsalt rumal? Venelannad usuvad, et Saksamaal on zoofiilia seadustatud

141 KOMMENTAARI

q
Q 13. märts 2015, 21:37
Kui eestil oleks selline riigipea kui Putin siis ei peaks ta Ameerika kommi? onusi abiks kutsuma vaid saaks ise oma riigi kaitstud ja ei peaks ka eest...
(loe edasi)
x
xvbnj 10. märts 2015, 19:25
Vallutatud aladel oli hea äri ajada, aga pärast NSV kokkukukkumist on hea näpuga näidata, et teised süüdi.
Korralik propaganda.
Loe kõiki (141)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee