Vene propagandavideo. (Kuvatõmmis / YouTube)

"Tere! Ma olen Vene okupant. Jah, see on minu amet, mis on ajalooliselt välja kujunenud." Nii algab tänavu 27. veebruaril YouTube'i riputatud videoklipp, mida tänaseks on vaadatud üle 4,7 miljoni korra.

Klipis räägitakse Siberi, Baltimaade, Ukraina ja Kesk-Aasia okupeerimisest. Näiteks ei tohtinud Siberis enam loomanahkade eest naisi müüa nagu see oli enne venelasi. "Nüüd kaevandatakse seal naftat, gaasi, alumiiniumi ja muud kasulikku ning seal on linnad haiglate ja lasteaedadega," kiidetakse diktori tekstis.

"Ma okupeerisin Baltimaad, kuhu ehitasin tehased ja elektrijaamad. Baltimaad tegid kõrgetasemelist raadiotehnikat ja autosid, lõhnaõlisid, kuid mul paluti sealt lahkuda," kõneldakse videos. "Nüüd saadakse seal sprotte, aga osa elanikkonnast puhastab Euroopas tualetipotte."

Järgnevad heateod Kesk-Aasias, kus venelased ehitasid kosmodroomid ja lennukid ja lõid tööstuse. "Mind paluti sealt lahkuda, aga nüüd kasvavad seal Ameerika krediidid ja kanepikasvandused," öeldakse video tekstis.

Ukrainas ehitati tanke, lennukeid ja autosid, kuni paluti tal lahkuda. "Nüüd lõhutakse seal kõik, mis okupandist järele on jäänud. Seal ei ehitata midagi uut peale Maidanide ja diktatuuride."

"Jah, ma olen okupant. Ja ma olen väsinud selle pärast vabandamisest...," öeldakse videos. "Olen sünnipärane okupant. Hoidke alt!"

"Mulle pole vaja teie silmakirjalikku vabadust. Ma ei vaja teie demokraatiat. Mulle on võõras kõik, mida te nimetate Lääne väärtusteks. – Mul on teised huvid!" teatatakse videos. "Viisakalt hoiatan teid viimast korda. Mina ehitan maailma, ma armastan rahu, kuid sõdida oskan ma kõigist paremini. Austusega, Vene okupant."

Video on kokku pandud vene sotsiaalvõrgustikus VKontakte, teksti sellele kirjutas kirjanik Aleksei Ivanov.

Jaga artiklit

141 kommentaari

Q
Q  /   21:37, 13. märts 2015
Kui eestil oleks selline riigipea kui Putin siis ei peaks ta Ameerika kommi? onusi abiks kutsuma vaid saaks ise oma riigi kaitstud ja ei peaks ka eestlased voorsil Potte pesema vaid hariksid eestimaa pinda.Ja palga tase venemaal palju parem kui eestis,mis ronite venemaale odavat kytet ja kauppa tooma.Igas rahvuses on pooled arukad ja pooled aruvabad mis teha .
X
xvbnj  /   19:25, 10. märts 2015
Vallutatud aladel oli hea äri ajada, aga pärast NSV kokkukukkumist on hea näpuga näidata, et teised süüdi.
Korralik propaganda.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis