Eesti uudised

Lobjakas EKRE-st: Eesti maine kannataks sellise parteiga isegi valitsuse lähedal (129)

Õhtuleht.ee, 9. märts 2015 00:02
AHTO LOBJAKAS, ANDRES TARAND, MARI TARAND, JUHAN KIVIRÄHK - MEELEAVALDUS VALELIKU POLIITIKA VASTU.Foto: TAIRO LUTTER
Riigikogu valimistel pakkusid suurima üllatuse uued parteid, kellest Vabaerakond on kutsutud koalitsiooniläbirääkimistele. 

EKRE on sattunud oma esimesse suuremasse skandaali, sest avalikkuse ette tulid paari aasta tagused kirjutised, milles riigikokku valitud Jaak Madison õigustab natsi-Saksamaad ning leiab, et Eesti vajaks rahvuslikku puhastust, vahendab ERR-i uudisteportaal saadet "Aktuaalne kaamera. Nädal".

"Tal on küljes selline päris selge ja nüüd alles välja roogitav natsismi imagoloogia ja kerge selline nostalgia ja väga palju sellist ignorantsi ja seda sümboolikat. Ja see teeb temast, nagu ta on paljudest teistest äärmusparteidest teinud, täieliku "ei-ei" nagu valitsemise koha pealt ja see on ilmselge, et Eesti maine kannataks sellise parteiga isegi valitsuse lähedal kusagil," ütles poliitikaanalüütik ja kolumnist Ahto Lobjakas.

Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme kinnitab, et äärmuslased nad ei ole, kuigi neilt pärineb arvamus, et Eesti immigratsioonipoliitikas peaks kehtima reegel: "kui on must, näita ust".

Samal teemal

31.03.2015
Jaak Madison kahetseb laevalt leitud telefoni müüki panemist: tunnistan, et läksin vastuollu seadusega
30.03.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Jaak Madison: järgmises riigikogus on EKRE-l vähemalt 21 kohta
23.03.2015
IGOR GRÄZINI MANITSUSSÕNAD MARTIN HELMELE: "Paari aastaga lööb võim pähe!"
21.03.2015
Mis juhtub, kui valitsuskõnelused ebaõnnestuvad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee