Eesti uudised

EELVALIJA: miks minu sedeliümbrik templita jäi? (112)

Arvo Uustalu, 7. märts 2015 07:00
OMA SILM ON KUNINGAS: Veera Sirg arvab, et kõik vajalikud templid tuleks panna valija silme all. Muidu võib tema hääl raisku minna, nagu riigikogu valimistel selgus. FOTO ALDO LUUD / ÕHTULEHTFoto: ALDO LUUD

"Läksin suurema valimiskasti juurde. Selle kõrval hoidis üks mees käes templit. Aga mind suunati väiksema kasti juurde ja templit ümbrikule ei löödudki," ei mõista Tartu kaubamajas eelvalimistel käinud Anu. "Vana aja inimesena tahan ikka oma silmaga näha, kuidas sedeliümbrikule tempel lüüakse," toetab teda Veera.

Veel mitu eakamat valijat ei mõista, miks eelvalimiste ajal oli jaoskonnas kaks kasti. Samuti teeb neile muret, kas eelvalimiste kahe ümbriku süsteemi korral nende ümbrik ikka õige templijäljendi peale sai.

Anu sõnul küsis ta valimiskasti juures seisnud mehelt, miks tema templita jäi. "Selle peale midagi ei vastatud. Tehti väike kast lahti ja öeldi: palun. Alles hiljem hakkasin mõtlema, et selline eelhääletamise süsteem võimaldab ehk valskust teha. Mina ju ei näe, kas ümbrik minu elukohajärgses valimisjaoskonnas templi peale saab või mitte," nendib ta.

Anu hakkas teema üle juurdlema pärast esmaste valimistulemuste selgumist, kui ta kuulis, et ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja jäi riigikogust ülinapilt välja.

"Üks sedel oli rikutud ja teine templita. Minu ümbrik ju ka templit ei saanud," tunneb ta muret. Anu ei välista muidugi, et kõik võis toimuda reglemendi kohaselt, kuid nüansse võinuks valijale selgitada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.03.2015
Vaatleja nõuab e-valimiste tühistamist
06.03.2015
Viktoria Ladõnskaja võib valimistulemused vaidlustada
05.03.2015
GALERII: Tallinnas kehtetuks tunnistatud sedelid - kuidas neid rikuti?
05.03.2015
Verevahetus parlamendis: arvutid ja kabinetid saavad uue omaniku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee