Maailm

Kirjanik pakkus end Savtšenko asemele 

Allan Espenberg, 7. märts 2015 07:00
Foto: AFP/Scanpix
Vene-leedu kirjanik, luuletaja, kriitik ja tõlkija Georgi Jefremov (Georgijus Jefremovas) saatis kirja Vladimir Putinile, milles avaldas valmisolekut asuda Ukraina lenduri Nadia Savtšenko asemele Moskva vanglas.

"Lahing sureva ja kaitsetu naisega ei tee Teile au ning toob Venemaale kaasa lõpliku isoleerimise, moraalse languse ja häbi," kirjutas 63aastane Jefremov Putinile. "Käskige vangi panna mind, kuid vabastage Savtšenko!"

Samal teemal

Pöördumises kinnitas NSVLi ajal dissidentliku ja riigivastase tegevusega tegelnud Jefremov, et tal on piisavalt süüd, et vanglasse istuma minna. Jefremovi sõnul olevat ta teinud kõik temast oleneva Nõukogude Liidu hävitamiseks. Teatavasti on NSVLi lagunemine väga valulik teema Putinile, sest ta peab seda oma elu suurimaks katastroofiks. Seejuures teatas Jefremov veel, et pooldab Vene riigi laialisaatmist ja kõigi röövitud maa-alade (Karjala, Königsberg, Krimm, Kuriilid) tagastamist omanikele. "Mulle oleks suureks auks, kui ma saaksin Nadia Savtšenko elu kas või ühe päeva võrra pikendada. Elagu Ukraina!" lõpetas luuletaja oma kirja.

Muide, omal ajal Balti ketis osalenud Jefremov on algatanud uue aktsiooni – ta tahab korraldada inimketi marsruudil Tallinn–Riia–Vilnius–Kiiev, mille esialgne loosung oleks "Ukraina, me ei hülga sind!"

Peaaegu samasuguse pöördumise saatis Putinile ka 55aastane ajakirjanik ja teatrikriitik, Vabadusraadios töötav Aleksei Kuznetsov, kes on 1969. aastal Inglismaal poliitilise varjupaiga saanud kirjaniku ja kuulsa sõjaromaani "Babi Jar" autori Anatoli Kuznetsovi poeg. Ka Aleksei Kuznetsov on nõus Savtšenko asemel vangis istuma. "Ma olen Teie Ukraina-vastase poliitika ja Venemaa agressiivse tegutsemise tulihingeline vaenlane," kirjutas ajakirjanik Putinile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee