Eesti uudised

Eduard Wiiralti kunstiauhinna võitjad on Marje Üksine ja Mari Prekup 

Toimetas Piret Pappel, 6. märts 2015 17:11
Mari Prekupi võidutööFoto: Teet Malsroos
Eesti Rahvusraamatukogus anti kuuendat korda üle Eduard Wiiralti kunstiauhinnad ja avati Eesti nüüdisgraafika näitus.

2015. aasta Eduard Wiiralti peapreemia võitis Marje Üksine tööde „Avanemine, VII, VIII, IX" (kuivnõel, metsotinto, 2014) eest.

Auhinna žürii esimees, kunstiteadlane Mai Levin ütles, et Üksine on esinenud pidevalt kõrgel tasemel.

"Värvilises kuivnõela-metsotinto tehnikas teostekolmik „Avanemine" ühendab traditsiooniliste tehnikate perfektse valdamise kaasaegse ja väljenduslikult konstrueeritud kujundlikkusega," ütles Levin.

2015. aasta Eduard Wiiralti noore autori preemia pälvis Mari Prekup. Võidu tõi töö „USA Tolli- ja Piirivalveamet" seeriast „Järjekorrad" (puulõige, 2013).

„Kunstniku üllatavalt suur ja meisterlikult teostatud puulõige köidab hea huumoritundega, mis on tunnuslik tänapäeva kunstile üldse. Noor kunstnik on tähelepanu äratanud juba aastaid," märkis Levin.

Wiiralti kunstiaauhinna eesmärk on arendada ja väärtustada eesti graafikakunsti traditsioone. Mõlema preemia suurus on 2100 eurot, millele lisandub Wiiralti originaalteos.

Nüüdisgraafika näitus Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis, fuajeegaleriis ning 6. korruse näitusesaalis ja galeriis jääb avatuks 3. aprillini. Aasta läbi saab 3. korrusel Eduard Wiiralti galeriis näha tema tööde püsikollektsiooni. Näituse puhul ilmub trükis ja valmivad Wiiralti-ainelised meened.