Eesti uudised

Katri Raik saab Sisekaitseakadeemia rektoriks 

Toimetas Kristin Aasma, 6. märts 2015 12:58
Katri Raik, tulevane Sisekaitseakadeemia rektor, kelle ametiaeg algab juunis 2015.Foto: Aldo Luud
Siseminister Hanno Pevkur võttis täna vastu otsuse, et Sisekaitseakadeemia uueks rektoriks saab senine Narva kolledži direktor Katri Raik.

Raik asub tööle juunis, kui lõppeb senise rektori Lauri Taburi viieaastane ametiaeg, teatas siseministeeriumi pressinõunik Toomas Viks.

Samal teemal

"Uuelt rektorilt ootame Sisekaitseakadeemia edasiarendamist ja vastamist muutunud julgeolekuolukorras tekkinud väljakutsetele. Katri Raiki nägemus akadeemia juhtimisest vastas neile tulevikuvajadustele kõige paremini," sõnas siseminister Hanno Pevkur.

Raiki poolt rääkis ka tema märkimisväärne juhtimiskogemus avalikus sektoris ning rakendusliku suunaga kõrgkooli ülesehitamise ja arendamise kogemus.

"Tegemist on suure ja tõsise väljakutsega ning luban anda endast parima," ütles tulevane rektor Raik. "Õpingud Sisekaitseakadeemias peavad olema hea karjääri kindel algus, selleks on väga oluline hea koostöö tööandjatega ning õpilaste mitmekülgne arendamine – tänane töö nõuab siseturvalisuse spetsialistilt oluliselt rohkem, kui ainult head füüsilist vormi ja seaduste tundmist."

Raik on 15 aastat juhtinud Tartu Ülikooli Narva kolledžit ning vahepeal töötanud kaks aastat Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantslerina. Tal on filosoofiadoktori kraad ajaloos, talle on omistatud 3. klassi Valgetähe teenetemärk ja tiitel Aasta naine 2013.

Sisekaitseakadeemia rektoriks kandideeris üheksa inimest. Esialgse valiku kandidaatide seast tegi rektori valikukomisjon, lõpliku otsuse kahe lõppkandidaadi vahel langetas siseminister.

Samal teemal

25.09.2017
Katri Raik lahkus IRL-ist
21.07.2015
Rektor: sisekaitseakadeemia jääb Piritale
19.02.2015
Piirilinnas kehv arstiabi? Narva kolledži juht Katri Raik usaldab Tallinna tohtreid
07.11.2013
Katri Raik: «Ma ei saa kuidagi öelda, et olla Narva kolledži direktor on töö. See on eluviis.»