Eesti uudised

Ostukärust kukkunud beebi sai koljuluumurru

Delfi, 6. märts 2015 12:04

76 KOMMENTAARI

l
lana/ 8. märts 2015 10:10
Ja muide , kui last juba pisikesena nö rahva sekka ei too siis on ta eelkooliealisena ilmselt liiga pelglik ning võib üpris kohatult suure tüdrukuna käituda ja see on kordades halvem varjant.Varem ma polegi märganud kui vastumeelsed väikelapsed inimestele on.. Tuleb praegu meelde kui mu ema ükskord mu tol ajal aastase tüdrukuga ühel vabaaja üritusel käis kus oli lastele joonistusnurk.Minu tüdruk kahmas köik pliiatsid endale ja tibi leti taga läks endast välja.tubli ema mul naeris lolli eide välja õnneks :D selline saab südameataki kui ise lapse saab:D
l
lana/ 8. märts 2015 01:49
Issand kui nõmedad inimesed siis istuvad ja komenteerivad.Minu mees töötab soomes ning õed välisriikides ning emal endal on juba hoolealune olemas.Kust ma siis lapsele riided selga saama peaks ja toidu lauale?Selle peale ei tule keegi...Enamikes poodides ju ikkagi on hällid väikelastele kärude peal , miks see laps oma hälliga oli üldse?
x
XXX/ 7. märts 2015 09:05
See näitab seda,et see naine on lohakas.
s
Sander/ 7. märts 2015 07:18
Sellised "emmed", kes nii hooletult lastega ringi käivad, on ilmselt ise ka kunagi pea peale kukkunud. Sellisel västral, ei tohi sekundikski lasta, "ise toimetada", sest neil puudub reaalsus tunnetus ja ohu tunne, selleks ju vanemad on.
v
Väga kurb!/ 6. märts 2015 19:57
Jõudsat paranemist lapsele!
h
halloo/ 6. märts 2015 19:49
Oi, kordasin ennast kogemata.
h
halloo/ 6. märts 2015 19:47
Selleks ei pea palju raha olema, et süüa osta. Paljud kommenteerijad arvavad vist, et kui laps saada, siis emal ei või mingit elu olla. Ainult lapsega kodus või pargis. Kui poes ei või käia toitu ostmas, mis siis millestki muust tegevusest rääkida üldse. Tänapäeval ei saa enam last ukse taha jätta. Kujutate ette, kuidas kommenteeriksite, kui laps üksi oleks olnud, veel vastutustundetum ju. Ise käin käruga poes. Siis ka vaadatakse viltu, umbes et mida sa ronid siia. Ei paneks isegi maha aga saan aru kui keegi korraks paneb. See on väga raske ja parem maha kui kuskile tooli vms peale, kus jällegi kukkumise oht. Loomulikult kui ema valvamas on. Päris vihale ajab, kuidas kommenteerijad suhtuvad emadesse, nagu neil ei võiks mingisugustki elu olla. Ainult istu kodus või pargis. Masendav tõesti.
s
Sander/ 7. märts 2015 07:32
Kui tahad nii väga "oma elu", siis pidanuks eelnevalt püksikummi pingutama. Meie peres on kolm last suureks kasvatatud, kõigil on pead terved, nii seest kui väljast. Tahtsime ju meiegi tiba vabalt toimetada, kuid toimus kõik printsiibil-EELKÕIGE LAPS, siis ülejäänu. Tunnistan, lustipidu see polnud, kuid lapsepoolne vastuarmastus kaalub üles kõik negatiivi. Saan ka sellest aru, meie põlvkond oli palju enam olemuselt "maa peal". Kaasajal käib asi teisiti-tsillida, facebook ja kui mahti jääb, siis tegeldakse järelpõlvega.
l
Lapse põlv/ 6. märts 2015 19:08
Peab ikka palju raha olema, et imikuga ostukeskusesse ronida. Imiku emal on liiga palju energiat, ilmselt kaksikute tähtkujus sündinud.
l
lubage küsida/ 6. märts 2015 20:09
ja mis tähtkujus on sündinud sinusugused jõuetud?
m
mimi/ 6. märts 2015 20:56
Et süüa osta peab palju raha olema? Kas kommenteeria ise ei käi poes? Või arvab et et lapsega peab vaid külapoodi minema, paraku on seal toiduained hulga kallimad. Oih, paris hämmastama panevad ikka osad kommentaarid. Loomulikult peab lapsega poes või kus iganes ollakse ohte märkama ja pidevalt last jälgima. Kuid see jutt et lapsega poodi tulla ei tohiks on küll täiesti arulage jutt. Mõelge ikka enne kui kommite! Head paranemist pisikesele!

m
mnjaa/ 6. märts 2015 18:57
Ma olen ammu mõelnud millal see juhtub-see ju lausrumalus nii lapsi sõidutada.Kanna siis käe otsas seda hälli.Eks ta ole-lapsed saavad ju lapsi... lapsest kahju muidugi!
p
pm/ 6. märts 2015 20:44
sama siin .... töötasin eelmisel suvel Pärnu kaubanduskeskuses ja sain jälgida külastajaid - mitmel korral oli soov tormata käru juurde, millel turvahäll titega - imestasin juba tookord, et kas vanemad ei karda, et laps maha kukub.
m
Marleen/ 6. märts 2015 17:35
Kui turvahälli pole mööda saalipõrandat veetud,siis on ilmselt käru sisse panek ikkagi hulga mõistlikum tegevus.Ühe käega lükka käru,teise käega tiri ratastega korvi.Mahub toiduaineid küll ja mõlemaid saab kenasti seisma jätta.Oma last mina küll poes maha ei topiks,kuigi mis mina küll asjast tean,sain oma lapse juba miljon aastat tagasi.Ja mismõttes keelata 4,5 kuust imikut???Kas keegi väidab,et neid on vaja keelata või mis iganes?Keelama peaks hoopis lapsevanemaid kui nad eiravad ohutusreegleid.Kasvõi rahatrahv.Lõpetuseks siis niipalju,et minu juttu ei maksa üldse tõepähe võtta,kuna mul puudub igasugune maailmavaade.
h
hallooo/ 6. märts 2015 17:01
Ja 4,5 kuuse lapsega pole pargis midagi teha
h
halloo/ 6. märts 2015 16:59
Millest te räägite? Kuidas sa keelad 4,5 kuust imikut??? Ta ei saa midagi aru maailmast? Ja mõni kommenteerija on küll lapsed miljon aastat tagasi saanud. Mis ema oled ei või enam poes käia? Ainult mees peab käima? Aga kui üksikema oled? Nii lollid kommentaarid. Loomulikult täiesti vastutustundetu n panna laps turvahälli ilma rihmi kinni panemata ja veel, et paned käru peale mitte sisse. Ega seal käru sees ei kao ta kuskile. Ja mis siis kui järgmine oma toiduained sinna peab panema? Mis käru saab turvahällilt nakkuse või? Mis inimesed siin kommenteerivad, mingit maailmavaadet pole. Ja turvahäll koos lapsega kaalub meeletult, ei imesta et maha pannakse kui vaadatakse viltu kui käru sisse paned. Siis peab ju käes hoidma aga ega ikka ei jõua kaua hoida seda üks naisterahvas. Kui te lastest jne mõhkugi ei tea pole mõtet kommenteerida.
ü
Üksikema/ 6. märts 2015 17:44
Jah, ma tassisin oma last kogu aeg käevangus ja mul oli veel vana kobakas turvahäll, ei jaksanud peenemat osta. Lihas kasvas ja higimull oli otsa ees aga oma lapse peal ma trampida ei lasknud ning ka kärusse ei pistnud. See on iga inimese valik ja ma ei jaksa pole nagu vabandus kui lapse tervis mängus.
s
6. märts 2015 19:33
See on ju hea, et lihas kasvab.
v
veteran/ 6. märts 2015 16:51
kahju pisikesest, malka rumalale emale.
k
Külastaja/ 6. märts 2015 16:42
Miks inimene ei saa aru, kui lifti uksele on pandud märk, et käruga ei siseneta, aga lapsega lastiselt turvahallis siseneb. Kõige puhtam vanema süü.
Ma saa aru, et on raske, aga aga siis märk pole pandud ilm asjata. Keeld ei ole selleks , et seda eirate. Loodan, et laps ei saanud püsivaid kahjustusi.
i
in/ 6. märts 2015 22:02
Ma ei ole sellist silti kahjuks liftides näinud, võimalik et mainitud ostukeskuses see on. Kuid kuidas siis seal poes ratastoolis inimesed liigelda saavad. Invaliididel ka ilmselt poes käimine keelatud. Võiks ju kohe poe uksele lisaks koraga poodi tuleku keelule lisada ka invaliidie ja imikuid keelavad märgid. Muidu teate ema tuleb poodi jõuab liftini ja selgub et ei tohi ikkagi siia poodi käruga tulla.
"
7. märts 2015 00:02
"Ma ei ole sellist silti kahjuks liftides näinud, võimalik et mainitud ostukeskuses see on. Kuid kuidas siis seal poes ratastoolis inimesed liigelda saavad."
ratastoolis inimesed liiklevad ratastooliga, mitte ostukäruga.
k
Külastaja/ 6. märts 2015 16:42
Miks inimene ei saa aru, kui lifti uksele on pandud märk, et käruga ei siseneta, aga lapsega lastiselt turvahallis siseneb. Kõige puhtam vanema süü.
Ma saa aru, et on raske, aga aga siis märk pole pandud ilm asjata. Keeld ei ole selleks , et seda eirate. Loodan, et laps ei saanud püsivaid kahjustusi.
p
poodleja:/ 6. märts 2015 15:37
Meenub külapoes nähtu: issi lapsega poes ja papal vaja kassadaamiga pläkutada, laps läks poe peale rändama ja uuesti nähtavale tulles, imes dušigeelipudelit ja igast august tuli mullikesi...no oli naljakas ja hirnusin nagu hüään, aga papa pilk oleks mu tapnud ja taandusin kiiresti!

m
Memm/ 6. märts 2015 15:27
Üksikemad on palju hoolivamad, nagu elu on näidanud, nemad saavad ainult iseendale loota ja õnnetusi on juhtunud terved sajandid ja juhtuvad edasi! Kahju lapsukesest, et nii läks ja emast kahju, kujutan ette, millist piina ta praegu läbi elab. Kiiret paranemist!
s
ss/ 6. märts 2015 15:10
miks mitte minna lapsega poodi,aga last tuleb ka valvata mida ta teeb
1. ärge jätke last valveta
2. ärge pange last õuejalatsites püsti ostukärusse kuhu järgmine klient paneb oma toidu
3. ärge laske suurematel lastel korraldada riiulite vahel kärurallit
veel kui kärus on mõni väioksem laps,et siis talle nälja teha
4. ostukärud võivad kergesti ümbere minna--nii et ei ole vaja seal sees püst olles igasuguseid lollusi teha
5. ja kui lapsevanemat korrale kutsutakse siis ei ole vaja lolli nägu teha-
ei meie laps ei tee kunagi midagi
6. jne.jne.
e
ehh / 6. märts 2015 15:00
meil on sama elu nagu kah ameerikas või venemaal inimesed on lohakad ja hooletud.
m
Mis/ 6. märts 2015 20:00
see Venemaa siia puutub? Väga harv juhus, kui seal mõnda last ostukärus näed.
t
ttt/ 6. märts 2015 14:33
Need, kes ütlevad, et igaühel võib juhtuda ja õnnetus ei hüüa tulles... Kui eirata ohutusnõudeid, siis ikka hüüab küll. Turvahällis peab laps alati rihmadega kinni olema! Turvahälli ei panda käru peale risti, titt pannakse kas spets turvahälliga kärusse või kasutatakse turvahälli rattaid/kergkäru (ei ole teab mis suur investeering).
j
just/ 6. märts 2015 23:09
täpselt sama meelt! Olen kuulnud lugusid, kus kodupõrandal vabalt turvahällis olev laps rihadeta nõuetekohaselt kinnitamata on ka maha kukkunud. Ja see poel ometi kõrgelt, ag aka juba siis võib raske vigastuse saada... Turvahällis peab aati laps rihmaga kinnitatud olema ja tõesti parem käru sisse see turvahäll panna, kui käru peale. Nüüd sajatada on hilje ja isegi kole. seda ei hakka tegema. Aga lapsevanemad, kes igapäevaselt poes käivad, jätke melde ja mõelge sellele probleemile!
c
cp/ 6. märts 2015 14:33
Kui minna prismasse või rimisse või kuhu iganes suuremasse toidupoodi,siis poe raadiost tuleb söögi alla ja söögi peale,et ostukäru ei ole turvahälli transportimiseks mõeldud
mõeldud. Kahjuks on selliseid õnnetusi päris palju juhtunud,antud konkreetne juhtum lõppes Vb kõige kurvemalt. Töötan ise kaubanduskeskuses ja näen sellist laste sõidutamist iga jumala päev. Mõni hulljulge lapsevanem lausa jookseb ķäruga. Ma loodan siiralt,et selline kurb uudis paneb mõtlema nii mõnegi shoppava emme või issi.
k
6. märts 2015 14:29
Kujutage nüüd ette ema koos mitme väikese lapsega. Hoidsin ka oma beebit käru peal siiani, olgugi rihmad alati kinni, kuid enam ei julge. Mina kannan nüüdsest beebikorvi, issi tassib süles suuremat last ostukorv näpuotsas ja nii need poeskäigud meil tehtud saamegi. Selle Muri kommentaar ajas mind küll vihaseks. Kas sul endal lapsi on üldse kõikse targem?? Ära topi kõiki vanemaid ühte patta, tead leidub ka korralikke ja hoolivaid vanemaid!
x
xx/ 6. märts 2015 15:14
Mul on 4 last. pole kunagi selle peale tulnudki et võiks turvahälli käru peale risti panna.
Poes käigud tuleb ikkagi organiseerida selliselt et kõik ellu jääks. Muud üle ei jää siis turvahäl ostukärru ja asju täpselt ni ivähe et need ka sinna kõrvale mahuks. käi või mitu korda poe vahet.
l
Liisa/ 6. märts 2015 19:16
Aga miks ometi peate te need lapsed poodi vedama? Kas te selle peale pole tulnud, et seni, kuni lapsed väikesed, võiks üks lastega kodus olla ja teine poes käia???
f
Fdno kuule/ 6. märts 2015 22:20
Vanemad tahavad ikka koos ka aega veeta ja mitte ainult kodus või magamistoas teki all.
l
Liisakene/ 7. märts 2015 00:22
Kõik pole ainult luuserid ja päevavargad, et kodus istuda. Kui vanamees rabab 12-15 tundi päevas tööd ja seda seitse päeva nädalas, ja külmkapp on tühi, siis keegi peab seda täitma ja lapse üksi koju kah ei jätta.
k
Kuulge inimesed/ 6. märts 2015 14:08
tulge mõistusele! Nagu kõik kommenteerijad oleks üliväga tublid, täpsed, kullipilguga lapsevanemad. Teil on lihtsalt vedanud. Jätkub sekundi murdosast, kui juhtub asju, mille peale ei tulegi. Ja siis jälle hordidega tänitajad. Kui laps oleks turvahällis kinni ja kukkunud näoli ning veel turvahäll ots, oleks võinud juhtyuda hullematki. Eks ole lapsevanematel niigi raske, et epaks veel näpuga näitama. Hoian pöialt, et pisikesega kõik korda saaks
e
Ema/ 6. märts 2015 15:49
Peab mõtlema ka selliste asjade peale, mille peale mitteema ei tule. Kui ei ole võimeline lapsele turvalisust tagama ja ette mõtlema siis on vara veel emaks saada.
g
g/ 6. märts 2015 13:50
Ükski normaalne vanem ei turni imikuga mööda poode. Kauplused ei ole koht, kus tittedega promeneerida. Millegipärast ei näe titeemasid lastega õues või pargis jalutamad. Kuidagi on võimalik aru saada, kui ema lapsega toidupoes käib. See on kuritegu laste vastu, kui ema koos lastega kaltsukates või suurtes ärikeskustes tuustib.
j
just/ 6. märts 2015 23:10
Sa oled nagu mingi mulli sees kasvanud? Mis jutt see nüüd on? päris karm :O
t
to g/ 12. märts 2015 15:58
lastega ka beebidega võib kõikjal käija kui vajadus on järgi vaid ,et laps oleks kaitstud. Ega siis pea kodus istuma. minul lapsed ammu suured aga ütlen noortele emadele võtke ikka laps kaasa kui võimalik nii õppitegi koos asju tegema.

t
T.B/ 6. märts 2015 13:40
Kurb kohe vaadata kuidas inimesed hakkavad kohe halvustama!
Mina soovin vanematele tuge ja jõudu, et selles olukorras toime tulla. Ma ei kujuta ette mis tunne on kui kõige kallimaga (lapsega) midagi sellist juhtub.
Eks nad nüüd said oma õppetunni ja loodan, et ka teised lapsevanemad enam nii ei tee. Kahju et õppetund selline pidi olema.
Ema-Isa , olge tugevad !
m
mIHKEL/ 6. märts 2015 14:02
Lapsevanemal peab olema ohutunne, et lapsega midagi ei juhtuks aga ollakse liiga enesekindlad, et no mis taga ikka saab juhtuda ?
k
kuup/ 6. märts 2015 13:26
Selgub, et imikut vanemad ei tohigi poes käia. Kärude istumiskohad on sobilikud palju suurematele lastele ja enamikes poodides ei ole ostukärusi millel oleks tittede alused/turvahällid küljes.
g
gorgo/ 6. märts 2015 13:49
Ükski normaalne vanem ei turni imikuga mööda poode. Kauplused ei ole koht, kus tittedega promeneerida. Millegipärast ei näe titeemasid lastega õues või pargis jalutamad. Kuidagi on võimalik aru saada, kui ema lapsega toidupoes käib. See on kuritegu laste vastu, kui ema koos lastega kaltsukates või suurtes ärikeskustes tuustib.
k
Kata/ 6. märts 2015 14:00
Kas laps on mingi puue, mida peab (Eesti ühiskonnas) häbenema? Ka emad on inimesed, kes soovivad poes käia. Ja see "promeneerimine" on tegelikkuses tihti kiiresti-poodi-vajalikud-asjad-kärusse-ja-minekut käik.
k
Kuki/ 6. märts 2015 15:25
Kuhu siis laps jätta kui kodus söök otsas on, nälga surema? või imiku üksi koju jätma?
m
Mina 25+aastat tagasi.../ 6. märts 2015 18:35
...jätsin lapse käruga poe ukse juurde seisma, seni kuni ise poes käisin. Ja ei juhtunud mu lapse/lastega seal poe ees oodates midagi. Praegu ongi lapsevanemad nahhaalseks ära läinud. Täna nägin, kuidas üks lapsevanem sõidutas oma umbes 4 aastast ATV-ga Maksimarketisse sisse. Aga ma tahtsin sellele issile öelda, et autodega, ka ATV-dega poodidesse sisse ei sõideta.
Pisikesele kiiret ja täielikku tervenemist!
m
6. märts 2015 20:53
Mis see häbenemine siia puutub? Lastele pole hea rahvarohkes kohas pikalt tuuritamine. Toidupoes hädatarvilikud ostud ära teha ja minek. Lapsega tuleb (TEMA TERVISE HUVIDEST LÄHTUDES) värskes õhus olla.
v
6. märts 2015 21:04
Vanasti tõesti oli selline komme. Hiljuti just oli uudis kuidas vastutustundetu emme jätis lapse õue poe juurde kärusse ja keegi viskas sinna suitsukoni sisse õnneks keegi juhtus seda nägema ja õnnetus jäi ära. Tänapäeval küll ei julgeks ise last poe juurde jätta ja samuti ei julgeks jätta last üksi autosse poekäike tehes. Lihtsalt tuleb ohtudega arvestada ja tähelepanelik olla.
m
6. märts 2015 21:10
ma ei räägi sellest, et poe juurde jätta - lugemisega probleeme või? Ma kirjutasin, et hädatarvilikud ostud ruttu ära teha (laps enda kärguga kaasas) ja siis välja temaga jalutama, et ta värsket õhku saaks. Aga kaubanduskeskustes tuuritavad vanemad oma tittedega tundide kaupa ringi (olen näinud kui ise ühes sellises töötasin).
e
eel/ 6. märts 2015 21:24
Selgelt kirjas ju et 25 a tagasi laps koos käruga poe juurde. Palun väljendage siis end selgemalt! Et ainult käru jätsin poe juurde ja lapse võtsin kaasa. Nii et need kes lugeda ei oska ka aru ikka saaksid, mis mõte muidu kommida.
v
vbhnjmk/ 6. märts 2015 21:33
25+ aastat tagasi on poe ukse tagant vankrist lapsi ka kaduma läinud (Tartus üks õõvastav juhtum)....
h
hmm/ 6. märts 2015 13:17
Turvahällis laps kinni ikka, siis ka koos turvahälliga juhuslikult kukkudes on lapsega ok. Turvahällis kinniolev laps ei saa peaaju traumat. Kurb 6nnetus, kuid hea et räägitakse! Aga paljud s6idavad ka Tallinnas oma autodega, väikelapsed lihtsalt tagaistmel. Sest sinna uhkesse autosse on tool suur. Ja nii on. Aga loodame, et lapsel puberteedieas k6ik ok. Teada ju, millal pea traumad alles välja löövad. Pisikesed pead kannatavad yllatavalt palju, loodame parimat! Ega vanem meelega teinud...lollus, lollus ja m6tlematus. Kuid see, et tita ka turvatoolis lahtiselt, no seda ema v6iks karistada juba vaid selle eest.
m
muhh/ 6. märts 2015 13:11
kurb, väga kurb :( Aga olgem ausad,ega vanemad ei keela ega vaata mis laps seal kärus teeb ja kui midagi õelda siis saad 100 sõna vastu..... ega see polegi minu mure mis Teie lapsega juhtub , aga lapsest ju kahju kui juhtub. Kord poes nägin kuidas laps mööda leivariiulit ronis kui küsisin , et laps kuhu ronid ?siis ema oli tige nagu emalõvi !
j
jah/ 6. märts 2015 16:18
olen korra kinni püüdnud lapse,kes oli püsti kärus ja kõõlus ning käru hakkas ümber minema.Laps hakkas ehmatusest karjuma,siis tormas kohale ema ja hakkas minu peale karjuma.Tänu teistele ostjatele pääsesin ikka,aga rohkem pole isu sekkuda,kukkugu siis pealegi.
m
Mul oli Tondi selveris sarnane juhus/ 6. märts 2015 19:15
Emme maksis sulas kauba eest ja luges sente, laps oli kärus püsti ja upitas asjade järele, mis kassalindil jooksid. Krahmasin kärust kinni ja hüüdsin, et käru kukub. Laps pistis karjuma ja sain emalt tänutäheks sõimata, et ega see minu laps ei ole, et sekkun.
j
jeh/ 6. märts 2015 21:57
aga kui laps oleks kukkunud oleksid surma laksu memmilt saanud
a
artiklist/ 6. märts 2015 13:08
saan aru küll, et tegu oli lapsega, aga miks pealkirjas on keegi-miski beebi? kas inimlapsel peab mingi looduslik eripära olema, et teda beebiks nimetada? mäletan, et Karu-Matil oli mõmmibeebi.
n
no jah kahju lapsest / 6. märts 2015 13:05
neil emmedel on ju nii palju vaja igale poole oma nina toppida et laps jaabki teisejarguliseks kogu aeg kahjuks . No jah ning toesti ise tootan ka poes ning nean mida need ostjad seal teevad . Moned neist ei motle uldse mitte midagi saaks selle kauba ainult katte ja kaovad sealt kus see ja teine. mis maha jab mis see minu asi teised koristvad selle laga ara ju . Nii et motelge enne kui last kuhugi panete ja vaadake kas ikka on see turvaline koht !
o
oioioioi/ 6. märts 2015 22:42
need emmed KÕIK on jubeda loomad...ja jaa ilm on hukas, ime et sina ellu jäänud ja veel tarkust jagamas siin, kui emmed kõik niiiiii jubedad?
O.K.S.E
k
kasbek/ 6. märts 2015 12:54
millal inimesed saavad aru et laste koht ei ole kärus. kui on kärus siis seal kus on ta koht aga ei jookse kärus ringi. teiseks lapsevanem ei tohi käru lahti lasta ja jätta seda lapsega kuhugi seisma kui läheb kaupa valima. lihtsam on laps jätta ikkagi järelvalve alla kas lastenurka või kellegi hoolde. aga eks nüüd näpuga näitajaid on ja seda oligi oodata mis juba ammu on mujal juhtunud. loll õpib oma vigadest tark aga lolli vigadest.
j
just/ 6. märts 2015 23:14
4 ja poole kuune imik ei JOOKSEGI "kuigi palju" kärus ringi ? loe artikkel läbi
e
Ema/ 6. märts 2015 12:54
Kahju ja kole lugu. Paneksin veel emadele südamele. Ärge pange turvahälle maha niikaua kuni kaupu vaatate. Oleksin ükskord lapsele peale astunud. Tulin ümber riiete riiuli ja laps täpselt jalgade all. Kes siis süüdi jääb? Mina ei pannud oma last kunagi maha, et siis jalutama minna. Tegin märkuse, mille peale karjuti, et ei tea miks ei tohi. Selgitasin, et oleksin peale astunud, mispeale ehmatati ära. Tunne nagu ema ei mõelnud üldse selle peale. Mõelge oma laste peale ja ennetage ohtu.

z
ziidiuss/ 6. märts 2015 12:47
Nuusutan õhku: tundub,et süüdi on jälle liftiehitajad,käruehitajad,turvamehed...
n
naine/ 6. märts 2015 12:44
Õnnetus ei hüüa tulles. Kallid inimesed ärge hakake tänitama, igaühega võib juhtuda. Vahest ei oska arvatagi kust häda kaela sajab. Kahju lapsekesest, head paranemist. Laps peab lihtsalt terveks saama, tema pole ju milleski süüdi.
v
Vähemalt/ 6. märts 2015 12:44
Sai ema hälli kätte. Hea seegi
h
HEAD PARANEMIST,,/ 6. märts 2015 12:34
HEA VEEL ,,ET TÜDRUK ELLU JÄI,, ARSTID TEEVAD IKKA KÕIK,,
AGA SEE ON TÕESTI VÄGA OHTLIK TEGEVUS,,, ,,NII VÄIKESEGA
ON KÜLL JUBA RISK ,,ÜLDSE SINNA KÄRU PEALE PANNA,,,
m
muri/ 6. märts 2015 12:30
Jääb tunne, lapsed on emadele teisejärguline asi. Mööda kaltsukaid traavimine, telefoniga rääkimine ja mängimine on tähtsamad, kui laps. Selle asemel, et lapsega õues jalutada, traavivad titeemmed lastega mööda poode. Vahel asetatakse kandehälliga lausa kaltsude vahele põrandale. Emad tuustivad rahuga kaltsudes, teised ostjad peavad vaatama, et lapsele peale ei astu.
k
Kata/ 6. märts 2015 13:54
Kuidas siis emad peavad poodi saama, kui last ei ole kellegagi võimalik jätta? Sööma peab, ja enamasti tuleb toit siiski justnimelt poest. Ka riideid on teinekord nii endale kui lapsele vaja. Ära targuta nagu oleks lapsega poodi minek mingi maailmalõpp või suur tabu.
n
niu-niu/ 6. märts 2015 14:09
Kata, kas lapsel isa ei olegi. Jälle üks üksikema.
j
.../ 6. märts 2015 15:23
jälle üks lastetu tigedik
k
Kuik/ 6. märts 2015 15:29
Mingi probleem sellega või? Vaata et ikse üksikuks ei jää!
I
.../ 6. märts 2015 17:33
Isad käivad tavaliselt tööl, kui ema lapsega kodus on, saa endale kõigepealt laps ja siis kuku targutama.
k
kiu-kiu 14,09/ 6. märts 2015 21:21
Kindlasti on lapsel isa, mina näiteks üksikisa (ha-haa), aga andmed jäävad samaks ju, kui ei ole korilane tuleb toidu poest tuua, Oleks lahe küll, kui see teine pool olemas oleks, aga reeglina see teine pool tööl päevasel ajal oleks.
Seega poes käimine üsna vältimatu. Mustika keskuse külastajad kohe kindlasti lehma ei pea ega kasvata kaali. Pead vist kuidagi leppima paratamatusega, et linnainimene poes käib. Arvestades, et linnamees nagu maamatski naiselt süüa ootab, siis lapsega mehenaine käib üksikemast poes tiba sagedamini,
a
Absurd/ 6. märts 2015 22:25
Kui hommikul soovin nt. Muna ja peekonit siis pean ootama kaheksa tundi, et mees koju tuleks ja poodi peekoni järgi läheks? :D tore tuhtumine sul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee