Viljandi Paalalinna gümnaasiumi juures 27. oktoobril 2014, mil toimus koolitulistamine.Foto: Elmo Riig / Sakala
Toimetas Kristin Aasma 6. märts 2015 09:37
Lõuna Ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab 15aastast noormeest Viljandi Paalalinna gümnaasiumi õpetaja tapmises ning tulirelva ja padrunite ebaseaduslikus käitlemises.

Süüdistuse kohaselt võttis süüdistatav eelmise aasta 27. oktoobril oma vanemate tuppa peidetud relvakapi võtme, avas sellega relvakapi ja võttis sealt salaja isale kuuluva revolvri Amadeo ROSSI-851 ning üheksa padrunit, edastas Lõuna Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina.

Relva ja padrunid võttis süüdistatav samal päeval kooli kaasa. Kella kahe paiku tulistas ta korduvalt õpetajat, kes suri saadud vigastustesse.

Kriminaalasja kohtueelse menetluse käigus on tuvastatud, et noormees tegi õpetaja suunas kuus lasku, millest ohvrit tabas kolm.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Viljandi politsei.

"Kogutud tõendid kinnitasid, et relvaomanik hoidis tulirelva ja laskemoona nõuetekohaselt. Sellest tulenevalt ei ole alust relvaomanikule süüdistuse esitamiseks," põhjendas kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtinud Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kaire Hänilene.

Süüdistus on esitatud karistusseadustiku § 113, mis käsitleb tapmist, ja § 418 lg 1 tunnustel. Karistus tapmise eest on kuue kuni viieteist aasta pikkune vangistus. § 418 lg 1 käsitleb "tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslikku käitlemist" ning näeb ette rahalist karistust või kuni kolmeaastast vangistust.

Süüdistatav viibib kohtu loal vahi all.

Eelistungi aega ei ole veel kohus määranud.