Eesti uudised

Eesti Energia uus juht: 51 miljonit eurot neelanud Utah’ projekt jätab investorid külmaks (20)

Delfi Ärileht, 6. märts 2015 09:26
Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees
Kolm kuud Eesti suurimat riigifirmat Eesti Energiat (EE) juhtinud Hando Sutter on USA kõrbesse õlitööstuse rajamise plaane ja kulutusi kokku tõmmanud; USA põlevkiviprojektis on siiski ilmnenud miinused.

Sutter rääkis Delfi Ärilehele, et Jordaania elektrijaama ehitusega läheb kõik hästi - EE on leidnud sinna kindlad investorid ja Jordaania valitsus on garanteerinud ka 30 aastaks elektri ostu –, kuid Ameerika Utah' projektiga, millesse on seni paigutatud 51 miljonit eurot, on teine lugu.

Samal teemal

"USAs on küll suur huvi massiivset põlevkivivaru kasutusele võtta, aga praegune plaan ei ole investoritele atraktiivne," ütles Eesti Energia juhatuse esimees, kelle sõnul on Utah's turgu ainult õlile, kuid asukoha tõttu on seal protsessis tekkivat gaasi ja elektrit raske rahaks teha. "Ka sealne põlevkivi on teistsuguse koostisega, aga selleks annab tehnoloogiat kohandada," ütles Sutter.

Kulude kokkuhoidmiseks on Utah' arendustiim toodud üle Eestisse, sealne kontor ja kohapealsed toimetused on pigem sümboolsed ning kohapeal jätkatakse keskkonnauuringuid, rääkis Sutter.

Refereeritud artiklit tervikuna saate lugeda Delfi Ärilehest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee