Eesti uudised

Viktoria Ladõnskaja võib valimistulemused vaidlustada (27)

Mattias Tammet, 6. märts 2015 07:00
Viktoria Ladõnskaja.Foto: Stanislav Moškov
Riigikogu valimistel kahe häälega ukse taha jäänud Viktoria Ladõnskaja (IRL) kaalub hääletustulemuste vaidlustamist.

Viktoria Ladõnskaja ütles ERRi uudisteportaalile, et tal on aega otsustamiseks veel täna.

Samal teemal

Ladõnskaja sai valimistel 1393 häält, tema erakonnakaaslase Sven Sesteri hääletustulemus oli 1394 häält. Valimispäeva õhtul oli Ladõnskaja Sesterist ühe häälega ees ning vabariigi valimiskomisjoni kodulehel seisis, et riigikokku pääses Ladõnskaja. Esmaspäeval selgus häälte ülelugemisel, et kaks Ladõnskaja poolt hääletanud sedelit on kehtetud. Ühel neist oli sedel rikutud, sest seal oli parandatud kandidaadinumbrit, mida seadus ei luba. Teisel aga puudus kahest kohustuslikust templist alumine. Mõlemad vead jäid esimesel lugemisel tähele panemata.

Ladõnskaja ütles uudisteportaalile, et kui ta tulemused vaidlustab, sooviks ta nii enda kui Sesteri häälte uut ülelugemist. Samuti tahab ta teada saada, miks kohustuslik tempel sedelilt puudus. "See on selle valija diskrimineerimine," ütles Ladõnskaja. Teisipäeval ütles Ladõnskaja samas Postimehele, et ei plaani tulemust vaidlustada.

Kui Ladõnskaja ja Sester saanuks valimistel ühepalju hääli, pääseks riigikokku siiski Sester, sest ta oli erakonna üldnimekirjas kõrgemal kohal (6.) kui Ladõnskaja (35.)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee