Maailm

Savtšenko nõustus puljongit jooma (6)

Õhtuleht.ee, 6. märts 2015 07:00
Nadia Savtšenko.Foto: AFP / Scanpix
Moskvas Matrosskaja Tišina vanglas eeluurimise all hoitav Ukraina ülemraada saadik ja kopteripiloot Nadia Savtšenko (33) nõustus eile arstide soovitusel jooma kanapuljongit, teatas Venemaa vanglaameti (FSIN) pressiteenistus.

Rõhutati, et see ei tähenda mullu 13. detsembril alustatud näljastreigi täielikku lõpetamist, vaid näljastreigi pehmendamist. FSIN lisas, et kinnipeetav on endiselt arstide järelevalve all ja saab toetavat teraapiat.

Samal teemal

Kolmapäeval oli Nadia Savtšenko Basmannõi kohtu saalis teatanud, et ei lõpeta näljastreiki enne oma nõudmiste rahuldamist. Ta on nõudnud mitu korda enda vanglast vabastamist. Savtšenko ütles üleeile kohtusaalis, et tunneb end normaalselt, kuigi varem või hiljem see (näljastreik) ta tapab. "40 kilogrammi – see on juba surm. Praegu olen 55, jäänud on veel 15," selgitas 171 sentimeetri pikkune Savtšenko.

Tema advokaat Mark Feigin ütles, et Savtšenko oli lubanud näljastreigi lõpetada siis, kui tema tervislik seisund muutub kriitiliseks. Alates 19. veebruarist keeldus naine ka glükoosisüstidest ning teda läbi vaadanud Saksa arstid kartsid, et lähenemas on ohtlik punkt, kust tagasiteed täisväärtusliku elu juurde enam ei ole.

Ukraina president Petro Porošenko nimetas Nadia Savtšenko esmaspäeval Ukraina kangelaseks. Kolmapäeval Kiievis peetud kohtumisel Itaalia peaministri Matteo Renziga rääkis Petro Porošenko, et ta saatis Venemaa presidendile Vladimir Putinile kirja, milles palus Savtšenko kohe vabastada. Ukraina president palus Itaalia peaministrit tema eilsel kohtumisel Putiniga samuti Savtšenko eest kosta.

Venemaa süüdistab puhkuse ajal rindel viibinud Nadia Savtšenkot Vene ajakirjanike Igor Korneljuki ning Anton Vološini tapmisele kaasaaitamises Luganskis mullu 17. juunil ning hilisemas Vene piiri ebaseaduslikus ületamises. Süüdistuse järgi oli Savtšenko ajakirjanikud tapnud miinipildujatule suunajana.

Advokaatide sõnul ei saanud Savtšenko miinipildujatuld juhtida, sest ta langes Luganski mässuliste kätte vangi poolteist tundi enne ajakirjanike surma. Samuti ei läinud Savtšenko vabatahtlikult Venemaale, vaid ta toimetasid sinna isehakanud Luganski rahvavabariigi võitlejad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee