Lavastuses teeb kaasa pea kogu Endla näitetrupp ning lisaks neile astuvad üles Pärnumaa õpilased. Foto: Siim Vahur
Linnaleht 5. märts 2015 17:03
Laupäeval kell 18 esietendub Endla teatris suurejooneline muusikaline perelavastus „Peeter Paan ja Valge Lind Wendy”.

Tantsude, laulude ja kireva tegelaste galeriiga lavastus põhineb maailmaklassikaks saanud lool Peeter Paanist – poisist, kes keeldub suureks kasvamast. Wendy ja tema kaks venda tõusevad lastetoa aknalt lendu ja jõuavad koos Peeter Paaniga Eikunagimaale, kus lapsed kunagi täiskasvanuks ei saa ning täituvad kõige uskumatumad unistused: Wendy hakkab emaks kadunud poistele, nad kohtuvad vaprate indiaanlastega, võitlevad piraatide ja julma kapten Konksuga, kelle saatus on tiksuva krokodilli hambus. Seiklusliku fantaasialoo pinna all peitub kurvameelsuse noot ja nostalgia kadunud lapsepõlvesüütuse järele.

Juba üle saja aasta lapsi ja täiskasvanuid lummanud J. M. Barrie muinasjutu tõi lavale Oleg Titov. Loo dramatiseeris Silvia Soro, kes on ka laulutekstide autor. Nimiosas astub üles Endla näitleja Sander Rebane, kes on lavastaja sõnul kui Peeter Paani rolli loodud.

Teistes osades astuvad lavale Fatme Helge Leevald, Ireen Kennik, Kati Ong, Sepo Seeman, Ago Anderson, Tambet Seling, Lauri Mäesepp, Karl-Edgar Tammi, Priit Loog, Ringo Ramul, Franko Mirjam, Ando Loosaar jt. Lavastuses teeb kaasa pea kogu Endla näitetrupp ning kadunud poiste ja indiaanlastena esinevad Pärnumaa koolide õpilased. Lavastuses on põnevad tehnilised lahendused ja suurejooneline lavakujundus ning kõlab originaalmuusika.