Valdo Jahilo spordiblogi

Valdo Jahilo: kolme alaga sees 

Valdo Jahilo, 5. märts 2015, 09:17
Sisetriatloni arvestuses oli tugevaim ja mitmekülgseim atleet Indrek Vait.  Margus Leet
Esmaspäeva õhtul kuulutati välja esimese Eesti sisetriatloni parimad. Kui klassikaline triatlon koosneb kolmest välialast: ujumisest, rattasõidust ja jooksmisest, olid sisetriatlonis need alad asendatud samaväärsete sisetingimustes harrastatavate alternatiividega.

Sooviga pakkuda talvisel ajal spordisõpradele treeningrutiini lõhkumiseks vahvat võistluslikku vaheldust läks tegelikult korda. Need 11 vaprat osalejat, kes said kõigel kolmel alal tulemuse kirja, olid silmnähtavalt oma tulemuse ja osavõtuga rahul.

Kuna iga ala vahele jäi ajaline lõtk, siis tegi oma korrektiive osalemises nii haigused kui muud tegurid. Aga nimetame seda siis loomulikuks kaoks, sinna pole midagi parata.

Esimeseks alaks oli valitud ujumise aseainena sisesõude-ergomeetril läbitav distants. Vahemaa 1000 meetrit. Võistlus toimus 24. jaanuaril Tallinna Spordihallis rahvusvahelise suurürituse Alfarace 2015 raames.

Samal teemal

Kui ujumisoskusega võivad olla lood nii- ja naasugused, siis sisesõudmine concept2 trenažööridel erilist eelpraktikat ega oskusi ilmtingimata ei nõudnud. Päris mitmed leidsid siit oma päris esimese sõudmiskogemuse.

Peaaegu sama lõpuajaga vallutasid sisetriatloni edetabeli tipu kaks meest: Indrek Vait ja Aivar Jürgenson. Mõlemal kulus 1000 meetri läbimiseks mõned sekundid alla kolme minuti.

Teise alana oli 1. veebruaril kavas nelja kilomeetri läbimine Wattbike-nimelisel siseratta-trenažööril. Siin sündis üks tähelepanuväärsetest rekorditest. Kuna Wattbike trenažöörile on juurde lisatud terve hulk lisavõimalusi sõitja jõu, kiiruse ja muude näitajate kuvamiseks ning talletamiseks, peetakse kindlatel distantsidel ka üle-maailmset arvestust.

Ainsa "välis-tallinnlasena" sisetriatlonis kaasa teinud Tartu noormees Andres Nöps väntas siin välja oma vanuseklassi absoluutsesse tippu kuuluva aja: 05.11,54. Preemiaks maailmameistri tiitel ning seda kinnitav tunnistus, mis piiri tagant talle saadeti. Super!

Üldarvestuses oli pedaalidel siiski kiireim Indrek Vait – ajaga 04.30,37. Väga head minekut näitas velosadulas ka naiste arvestuses võistelnud Tiina Kapten (ajaga 5.33,24).

Kolmandaks alaks oli triatloni jooksuetappi asendav trepijooks 2. märtsil hotell Olümpia treppidel. Aja kirjasaamiseks tuli taldu näidata 26 ja poolele korrusele.

Põnevaid seiku juhtus treppidel veelgi. Nii lippas näiteks üks osaline trepidistantsi omal soovil lausa kolmel korral, neist korra tuletõrjuja riietes- ja varustuses. Et kui juba tulla, siis võtta võistlustest viimast ning kasutada seda maksimaalse treeninguna ära.

Samaaegselt stardiga saabus hotelli end sisse kirjutama grupp NATO sõjaväelasi. Üks neist, nähes vestibüülis sportlike inimeste sagimist, tundis huvi, millega tegu.

Saades teada, et trepijooksuga, kadus ta korraks oma numbrituppa, et sealt peagi naasta juba dressidesse riietatuna.

M30 vanuseklassis kaas löönud norrakas Martin Bohn napsas oma eksprompt-osalusega kogunisti kolmanda koha.

Vat siis, kui keha on toonuses, võib konkurentsivõimelisena võistlustulle astuda igal ajahetkel ja igal alal!

Lüües kokku sisetriatlonis osalenute tulemused, tuli meestest üldvõitjaks oodatult Indrek Vait ning naistest Rahel Kallas. Õnnitlused võitjatele ning tänud kõigile julgetele, kes võtsid nõuks kolme sisealaga tutvust teha ning mõõtu võtta.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee