Eesti uudised

VIIE POJAGA ÜKSIKISA: kisa on küll palju, aga rõõmu samavõrra rohkem! 

Maarius Suviste, 5. märts 2015 07:00
Köögiseinal ripub kaheksa-aastase Kevini tehtud pilt ühest väga tähtsast mehest. Ta on mustas ülikonnas ja kikilipsuga. Muidugi on see isa Madis.Foto: Aldo Luud

"Mis on kõige raskem? Ega olegi peale selle midagi, et tervis on endal kehvake. Ja üleväsimus kogu aeg."

"Mis vahet on, kas üks, kaks või viis last – kisa on ikka ühesugune. Aga see on küll kindel, et lõbu ja rõõmu on palju rohkem," ütleb üksi viite poega kasvatav Põlvamaa mees.

Saage tuttavaks, viis jõmmkärakat: Sander (13), Sten-Madis (10), Kevin (8), kaksikud Karl-Margus ja Karl-Markus (3). Ning pereisa Madis Ilves (33). Põlva lähedal Aarna külas oma majas viit poega kasvatav mees räägib üksikisa elust ja sellest, kuidas ta kõigega toime tuleb.

"Meie päevaplaan oleneb sellest, kas olen hommikuses või õhtuses vahetuses tööl," alustab ta.

"Kui olen hommikuses vahetuses, ärkan kell viis. Hakkan toimetama. Suuremad lapsed aitavad väiksemaid. Sööme. Siis lapsed auto peale ja minek. Kõigepealt Mammaste lasteaeda ja kooli, seal lähevad maha kaksikud ja kaheksa-aastane. Seejärel sõidan Põlvas ühe kooli juurde, seal läheb kõige vanem poiss maha, ja siis teise kooli juurde, kus läheb kümneaastane maha.

Töökoht on kodust kümme kilomeetrit eemal. Töötan saekaatris, juba 14 aastat ühes ja samas kohas. Töökoht on hea, ülemus on paljudes asjades vastu tulnud.

Annetused kogutakse kokku OÜ Unustamatu arveldusarvele SEB EE811010220233951220 ja kasutatakse maja remondiks ning lastele riiete ja jalatsite ostmiseks. Projekti teostamist alustatakse 8. märtsil.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.00.2015
Suurpere sai pangaga kokkuleppe – kodu ei lähegi oksjonile
25.10.2014
Maakohus võttis suurpere vanematelt juba teist korda laste hooldusõiguse
24.05.2014
Tänu heategijatele saab suur pere uue ahju
24.04.2014
Aasta suurpere: "Oleme tavaline pere, kelle kõik unistused on täide läinud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee