Valimised

JÄRSK MEELEMUUTUS: Helme sõnul kahetseb Madison oma postitust (107)

Õhtuleht.ee, 4. märts 2015 11:20
Jaak Madison (vasakul).Foto: ERIK PROZES/POSTIMEES
Kui veel eile kinnitas EKRE esimees Mart Helme, et tema ei loe erakonna ridades Riigikokku pääsenud Jaak Madisoni kunagisest blogipostitusest välja mingit natsismi ülistust, siis täna teatas erakond, et Madisson kahetseb oma kunagisi sõnu.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond avaldas täna oma kodulehel teate, et mõistab üheselt hukka kuritegelikud režiimid, mille hulka kuuluvad nii kommunism, fašism kui ka natsism.

Samal teemal

"Me oleme konservatiivne rahvuslik erakond, kellele on täiesti vastuvõetamatu totalitaristlik mõtteviis," kinnitab erakonna esimees Mart Helme. "On kahetsusväärne, et meie erakonna noor poliitik Jaak Madison avaldas oma isiklikus blogis 2010. aastal fašismi ja inimsusevastaste kuritegude kohta arvamust, mille sõnastus ärritab paljusid inimesi Euroopa kultuuriruumis."

"Me ei jaga tema toonaseid seisukohti ega leia neile õigustusi, küll aga loodame, et tollal 20-aastasele noorele inimesele, kes ei olnud tegev ei poliitikas ega meie erakonnas, antakse see juhtum andeks, sest Madison on ennast erakonnas näidanud igati tasakaaluka, õppimisvõimelise ja tööka inimesena, ega ole erakonnas olles sarnaseid seisukohti väljendanud. Erakonna ametlikud seisukohad on kirjas meie programmis ja põhikirjas ja need dokumendid on vabadust ja vastutust rõhutavad alusdokumendid," seisis avalduses.

Helme sõnul on nad Jaak Madissoniga sellel teemal põhjalikult rääkinud ja tema sõnul mõistab noor poliitik ka ise oma toonase blogipostituse kohatust ja kahetseb seda.

Veel eile ütlesid EKRE poliitikud, et nn Madisoni juhtumi näol on tegu pseudoteemaga, mille abil üritatakse koalitsioonikõneluste perioodil erakonda sildistada ning Martin Helme nimetas Madisoni suisa erakonna wunderkindiks.

Samal teemal

30.02.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Jaak Madison: järgmises riigikogus on EKRE-l vähemalt 21 kohta
12.02.2015
Martin Helme: totalitarism on konservatiivse maailmavaatega sobimatu
05.02.2015
Politoloog Kasekamp soovitab EKRE auesimehel president Rüütlil mõelda hoolikamalt, kuhu ta on sattunud
04.02.2015
Jaak Madison ei loobu saadikukohast, vaid annab "vaenulikud sopaloopijad" kohtusse