Valimised

Uuendatud kl 12.40

Reformierakond välistas EKRE-ga valitsuskoostöö (249)

Õhtuleht.ee, 4. märts 2015 12:41
Reformierakonna peasekretär Martin Kukk. Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES
Reformierakonna peasekretär Martin Kukk kinnitas, et partei välistas koalitsioonikõnelused Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga, kuid teeb ettepaneku alustada konsultatsioone SDE, IRLi ja Vabaerakonnaga.

"Ma teavitasin täna Martin Helmet, et me nendega konsultatsioone ei pea," ütles Kukk ERR-i uudisteportaalile.

Kuke sõnul tõmbasid koostööle EKRE-ga kriipsu peale nende riigikokku valitud liikme Jaak Madisoni fašismiteemalised arvamused.

"Meie jaoks on EKRE liikme Madisoni väljaütlemised vastuvõetamatud ning need peaks hukka mõistma ka EKRE," ütles Kukk eile.

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha pärast esimesi kohtumisi erakondadega ettepaneku konsultatsioonide alustamiseks valitsuskoostööks SDE-le, IRL-ile ja Vabaerakonnale.

"Oleme viimastel päevadel kohtunud SDE, IRL-i kui Vabaerakonnaga ja kõigiga on meil vajaliku ühisosa olemas, mille põhjal alustada konsultatsioone valitsuskoostööks. Praeguses julgeolekuolukorras on oluline saada võimalikult kiiresti toimiv ja tugeva mandaadiga valitsus," ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

"Reformierakonna prioriteetideks on Eesti riigi julgeoleku tagamine ja inimeste sissetulekute suurendamine," lisas Rõivas.

Samal teemal

31.03.2015
Jaak Madison kahetseb laevalt leitud telefoni müüki panemist: tunnistan, et läksin vastuollu seadusega
12.03.2015
Martin Helme: totalitarism on konservatiivse maailmavaatega sobimatu
04.03.2015
Atonen EKRE-st: ma ei tea, mis partei see on
04.03.2015
Jaak Madison ei loobu saadikukohast, vaid annab "vaenulikud sopaloopijad" kohtusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee