Foto: TIINA KÕRTSINI
Õhtuleht.ee 3. märts 2015 21:52
Riigil jääb mustalt üüriturult saamata aastas paarkümmend miljonit eurot tulumaksu ning raha kättesaamiseks pakuvad asjatundjad nii üürilepinguregistri loomist kui ka ideed vabastada eraisikud tulumaksu kohustusest.

2013. aasta andmete järgi jääb aastas hinnanguliselt laekumata 8-27 miljonit eurot tulumaksu, kirjutas Äripäev.

Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul on üürituru korrastamiseks vaja üürnike ja üürileandjate suhe tasakaalu saada ja luua menetlusorgan, mis võimaldaks teha kiireid, kohtutasandil otsuseid.

Samuti tuleb luua register, kuhu sisestataks iga sõlmitud üürileping ja mis sisaldaks ka musti nimekirju halbadest üürnikest ja üürileandjatest.

Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige ja kinnisvaraekspert Tõnu Toomparki sõnul oleks lahendus hoopiski see, kui eraisikud üüritulu maksustamisest sootuks vabastada.

Kommentaarid  (68)

Cecilia 5. märts 2015 11:23
Pole mingi ime, Eestis on kinnisvara seadusega täiesti reguleerimata. Igaüks saab teha enavähem mida soovib. Hetke seaduses on "põrsaauke" nii palju, et tuul ulub! Tundub, et selline olukord on kellelegi kasulik, kui poliitikud sellega ei tegele. Sama asi, nagu transpordiga (eeskätt taksondus).
kass 5. märts 2015 07:55
maksuametnikud võivad ju unistada miljonitest tulumaksust
kogu aur läheb ikka vile peale
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS