Valimised

Sven Mikser: sotsid ei näe võimalust valitsuskoostööks EKREga (164)

Martin Šmutov, 3. märts 2015 12:14
Foto: MATI HIIS
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juht Sven Mikser teatas täna, et nad välistavad valitsuses koostöö EKREga.

"Minult on korduvalt küsitud, kellega näeme koostöövõimalusi uues loodavas valitsuskoalitsioonis. Mind üllatab, et Taavi Rõivas on Keskerakonna-välistamise tuhinas kutsunud laua taha EKRE," kirjutas Mikser Facebookis. "Ütlen siinkohal selgelt välja, et sotsiaaldemokraadid ei näe võimalust valitsuskoostööks EKREga, kelle sõnumid on üles ehitatud vaenu õhutamisele."

Samal teemal

"Seda kinnitab veelkord EKRE esimehe Mart Helme soovimatus mõista üheselt hukka oma erakonna uue parlamendiliikme Jaak Madisoni natsismi õigustav mõtteavaldus. Sotsiaaldemokraatide osalusel sellist valitsust, kuhu ühe osapoolena kuulub EKRE, ei tule," lisas Mikser.

Tänavustel riigikogu valimistel EKRE (Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna) nimekirjas valituks osutunud 23aastane Jaak Madison kiitis oma blogipostituses fašismi ja natsismi.

 "On tõsi, et olid kooduslaagrid, sunnitöölaagrid, harrastati gaasikambritega mänge kuid samas selline nn "range" kord tõi ka Saksamaa tol ajal üsna sügavalt p**sest välja, sest areng, mis põhines küll esmajärgul sõjatööstuse arengule, viis see siiski riigi vaid loetud aastatega Euroopa üheks võimekamaks," kirjutas Madison postituses, mis ilmus küll kaks aastat tagasi.

Ööl vastu esmaspäeva selgus Eesti uus riigikogu. Parlamenti sai kuus erakonda: Reformierakond (30 kohta), Keskerakond (27 kohta), sotsiaaldemokraadid (15 kohta), Isamaa ja Res Publica Liit (14 kohta), Vabaerakond (8 kohta) ja EKRE (7 kohta).

Samal teemal

01.04.2015
Martin Helme kavatseb teha ettepaneku Jaak Madisoni taandamiseks riigikogust
12.03.2015
Martin Helme: totalitarism on konservatiivse maailmavaatega sobimatu
04.03.2015
Jaak Madison ei loobu saadikukohast, vaid annab "vaenulikud sopaloopijad" kohtusse
04.03.2015
Reformierakond välistas EKRE-ga valitsuskoostöö