Valimised

Riigikokku valitud Jaak Madison: natsismis ja fašismis on palju positiivset (140)

Õhtuleht.ee, 3. märts 2015, 10:40
Jaak MadisonFoto: http://eurovalimised.ekre.ee/kandidaat/jaak-madison
Tänavustel riigikogu valimistel EKRE (Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna) nimekirjas valituks osutunud 23aastane Jaak Madison kiitis oma blogipostituses fašismi ja natsismi.

Väljavõte Madisoni blogipostitusest:

Samal teemal

On tõsi, et olid kooduslaagrid, sunnitöölaagrid, harrastati gaasikambritega mänge kuid samas selline nn "range" kord tõi ka Saksamaa tol ajal üsna sügavalt p**sest välja, sest areng, mis põhines küll esmajärgul sõjatööstuse arengule, viis see siiski riigi vaid loetud aastatega Euroopa üheks võimekamaks.

Ma ei taha küll õigustada nüüd selle tekstiga natsikuritegusid ja massimõrvu (kuigi sealgi on hukkunute arvud väga vastuolulised), kuid ei saa vaadata asja vaid ühe mätta otsast, vaid peaks nägema ka positiivseid pooli, mis kaasnesid tolleaegse korraldusega.

Paraku pole olemas täiuslikku valitsemisvormi (mida pole kindlasti ka demokraatia), kuid minu silmis on fašismi näol tegemist ideoloogiaga, mis koosneb üsna paljudest positiivsetest ning rahvusriigi säilimiseks vajalikest nüanssidest.

EKRE koduleheküljelt saab lugeda, et Jaak on sündinud 22.04.1991 Järvamaal, Albu vallas.

Põhihariduse omandas ta Albu Põhikoolis ja siirdus sealt Noarootsi Gümnaasiumi. 10. klassi järel õppis Jaak vahetusõpilasena Soomes Hanko rahvaülikoolis põhjalikumalt rootsi ja soome keelt, Põhjamaade ajalugu ning filmindust.

Pärast vahetusaasta lõppu jätkas ta õpinguid Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumis, mille kõrvalt käis terve kooliaja erinevatel laevadel müügitööd tegemas ning paralleelselt ka Tallinna Teeninduskoolis kelneriõppes.

Gümnaasium lõpetatud, alustas Jaak 2011. aastal kõrghariduse omandamist Tallinna Majanduskoolis turunduse erialal.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga liitus ta mais 2013 ja kandideeris kohalikel valimistel Albu vallavolikokku, kuhu osutus ka valituks.

Ta on vallavolikogu revisjonikomisjoni esimees, noortekogu Sinine Äratus juhatuse liige ning Tallinna noorteringkonna juht. 

Vabaajategevustest on harrastusteks eelkõige lugemine ja sport (suusatamine, jooks, jõusaal).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee