Teateid Tammalt

Teateid Tammalt: lapsevanem ja treener, ära tänita ning õpeta

Ott Meerits, 3. märts 2015 10:54

5 KOMMENTAARI

j
jep/ 7. märts 2015 00:19
Austamine tähendab arusaamist. Kui kollektiivis hakkab üksteise austamine , osatakse andestada , saab sellest tugev kollektiiv ja tahe kokku hoida ja küll need võidud ka tulevad . Lasta lastel ise proovida mida nad tahavad , mitte näägutamise teel sundida võitma . Keegi on alati meist parem ,aga suur tahe midagi saavutada,,seda suudab vaid terve meeskond ja on hiljem võimeline võitma . Ja see on meeskonna eelis kui jõutakse nii kaugele arusaamisega , et vaja on lahti saada iseenda egoismist , mis ei lase edasi areneda. Lastega tegelemine polegi nii kerge , mis on omamoodi huvitav ja leida vastusdi ,sellek tuleb hakata iseendaga tööle , et neist kasvatada korralikud noored. Tundub kerge , aga tuleb aga küsida mida ka nemad ise tahavad ? Hiljem ei saa aru , miks ei lähe niimoodi nagu me tahame . Siis on hilja ja küsimustele lõppu ei tule ja hakkab kellegi lõputu süüdistamine .Peaasi et olek tahe ja kõigil läheks hästi! Õppida ei kunagi hilja ja see ehk annab ka nendele noortele tulevikus rohkem elutahet ja juurde arenguruumi., nähes et nende nimel pingutatakse.
m
mrk/ 4. märts 2015 13:07
Lapsel EI pea olema lõbus! Vähemalt mitte kogu aeg. Pole midagi rumalamat kui võtta eesmärgiks, et lapsel oleks kogu aeg lõbus. Lõppkokkuvõttes on treening mingist tasemest alates raske (ja tihti nüri) töö ning kui me oleme kogu aeg iga hinna eest kõigile sisendanud, et lapsel peab 24/7 olema lõbus elu siis on see laps trennist läinud niipea kui lõbus elu läbi saab. Olen ise 20 aastat lastega tegelenud ning näen kui palju (halvas mõttes) viimased aastad muutunud on. 90% kindlusega võib öelda, et oluline põhjus miks eesti spordis pole varem tugevatel aladel järelkasvu on see, et ühiskonnal on õnnestunud lastele selgeks teha selle, et iga tegevus peab olema 24/7 lõbus. Kui me ei õpeta lastele, et treening ei ole üldse mitte kogu aeg lõbus ning aeg-ajalt tuleb ka lihtsalt tööd teha ei ole meil varsti ühelgi alal olümpiale asja. Spordi tegemisel kehtivad täpselt samad reeglid nagu mujal elus - kui me tahame et inimene oskaks tööd teha, tuleb seda lapsest peale õpetada. Treening võib olla rahuldust pakkuv ning kahtlemata kohati ka lõbus kuid pole midagi rumalamat kui seada see tingimus nimekirjas esimeseks.
m
Mihkel Lember/ 3. märts 2015 14:46
k
kirjanikule/ 3. märts 2015 12:49
Jää ikka kirjanduse juurde, ära sporditegemise ega treeneritöö kohta küll nii " oskuslikult " sõna võta
p
pipi/ 3. märts 2015 14:37
Ei tea kes siis veel peaks sporditegemist ja treeneritööd oskama kommenteerida, kui mitte loo autor, arvestades tema enda minevikku ja töövaldkonda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee