Teleblogi

"KÖÖK": Salajane kriitik tõmbas elu käima (2)

Marko Tiidelepp, 3. märts 2015, 08:08
 Kanal 2
Restorani tuleb toidukriitik, aga keegi ei tea, kuidas ta välja näeb. Algab meeleheitlik ja samavõrra koomiline kassi- ja hiiremäng kõige "kahtlasemate" restoranikülalistega. Hea kriitika on kasvanud konkurentsiolukorras eluliselt oluline. Samal ajal satub aga Kaspar Natali ees häbisse ja üritab oma au taastada, kuid see keerab asja totaalselt pea peale. Kuidas mõjutab see kõik toidukriitiku hinnangut restoranile?

Kevad näib vargsi sisse hiilivat ka telekanalitesse. Jätkuvad uute hooaegadega paljud vanad sarjad, kuid on tulemas ka uusi sarju. Kanal 2 üks trump on kindlasti eelmisel hooajal alanud komöödiasari "Köök". Saame näha, mis hakkab juhtuma restoranis LaForet sel hooajal.

Uus hooaeg algab küsimusega, kes on restoranis kõige tähtsam? Administraator? Peakokk? Omanik? Ei! Külastaja! Ja neid on erinevaid!

Nii see on ja üks külastajatest kurdab parajasti oma rasket elusaatust barman Kasparile (Veljo Reinik). Näib, et naine on mehe maha jätnud ja nüüd on ta tõeliselt kurb ja endast väljas. Kaspar on igati armastusväärne "abimees", valab jooki ja klient embab teda Eks see ole ju teada, et baarmanid peavadki head psühholoogid olema

See on alles sissejuhatus, sest ühel hetkel saab administrator Viktoria (Margaret Kodusaar) äreva telefonikõne – ta läheb kööki, kus tähtis teade edasi anda. Esialgu ei taha keegi temast välja teha, kuni Viktoria tõdeb, et helistas restorani omanik, härra Koloman, kes kinnitas, et restorani tuleb toidukriitik, kuid keegi ei tea, milline ta välja näeb!

Oh rist ja viletsus! Kuidas nüüd küll kriitikule meelepärane olla, kui isegi ei teata, milline ta välja näeb?

Vahepeal näeme ka barman Kaspari ja ettekandja Natali (Carmen Seljamaa) vestlust. Kaspar tahaks neiu kinno kutsuda, kuid tüdrukul on hoopis teised plaanid – nädalavahetusel on Pirita metsas puude mahavõtmise vastane miiting. Natali on ju varasemast teada tõeline looduskaitsja ja loodusesõber, mistõttu teeb ta ettepaneku, et nad võiksid Kaspariga ennast lausa puu külge siduda! Kaspar aimab halba ja tõdeb, et nad võivad ju sedaviisi vigastada saada? Selle peale saab Kaspar teada, et ta on argpüks!

Liigume edasi. Restorani naaseb nukrameelne baarikülastaja, kes on oma telefoni maha unustanud. Ta saab selle Kaspari käest tagasi, kes kinnitab, et naine pole helistanud ja valab mehele jälle jooki, seekord lausa restorani kulul. Kaspar on ikka üks tore poiss!
Ja äkki – toidukriitik on tuvastatud, vähemalt Viktoria arvab nii. Naisterahvas 7 lauast! Ta oli tagasi saatnud salati, mille oli valmistanud Maks (Kristjan Kasearu). Peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) peab nüüd ise tööle hakkama ja salati valmis meisterdama. Maks üritab küll öelda, et mis sellel salatil siis viga oli ja tahab lausa saali minna, et küsida! Teda hoitakse tagasi ja peakokk tõdeb, et tõeline kokk tunnistab oma vigu...
Umbes samal ajal tuleb restorani veel üks külastaja, vanem proua, kellele öeldakse, et restoranis on kallis! Ega siis vanematel prouadel pole raha, et kallis restoranis süüa näib olevat vihjeks, kuid siiski juhatatakse ta lauda, kuhu ta väga pikaks ajaks teenindamist ootama jääb. Aga äkki on hoopis tema see kriitik?

Nukrameelne baarikülastaja eksleb samal ajal köögis – ta otsib tualetti. Peakokk märkab kohe, et mees on purjune ja nukker, mistõttu lubab ta mehele, et teeb talle ühe hea supi. See olevat kõige parem ravim. Selle supi juurde tuleme me veel tagasi!

Aga, et asi oleks veelgi segasem, siis on restoranis veel üks klient. Meesterahvas, ajakirjadega ja kogu aeg kirjutab midagi? /Mainime siinkohal ka seda, et vanem proua ootab ikka teenindamist./ Kirjutavale kliendile saadetakse lauda šampus, mille viib kohale Natali. Viktoria on nimelt tulnud järeldusele, et just see kirjutav klient on kriitik! Nüüd siis lausa kaks kriitikut! Selge on see, kui kirjutab, siis on ka kriitik! Kirjutav meesklient näib arvavat, et Natali soovib temaga semmida, mistõttu teeb ta ettepaneku üheskoos talle toit välja valida. Natali ei soovi lauda istuda, mistõttu tehakse talle ettepanek, et neiu võiks ise mehele toidu välja valida. Natali läheb ja kurdab Viktoriale, et mees üritab talle külge luua, kuid ta saab lühikese vastuse: "Kannata ära!" Positiivne kriitika nõuab ohvreid, midagi pole teha!

Ja veel, 7 laua naisterahvas on tagasi saatnud ka peakoka valmistatud salati! No mida selle peale kosta! Peale selle on ta salati suisa välja oksendanud ja on nüüd tualetis. Veidi hiljem selgub, et tegemist pole siiski toidumürgituse saanud oksendava toidukriitikuga, aga lihtsalt ühe naisterahvaga, kes on rase!

Natali ja kirjutava kliendi juurde tagasi. Natali on toonud omal valikul kitsejuustusalati, mida mees ei soovi. Mis värk nende salatitega selles osas on! Mees kinnitab, et tal on kõht tühi, toogu Natali talle suppi!

Seejärel läheb Viktoria köögist suppi nõudma. Seal ongi üks supp, mille Viktoria kaasa haarab, kuid see ei ole selleks mõeldud. Tüdruk ära näpi seda, mida ei tohi näppida! Peakokk võtab supi Viktorialt ära ja annab selle hoopis nukrameelsele ja purjusele baarikülastajale. Nimelt, oli tema enne suppi soovinud kui meie kirjutav klient ja peakokk, härra Paulus tõdeb: "Kõik on võrdsed köögi ees nagu ka jumala ees." Kuldsed sõnad! Filosoofiline värk lausa!

Lõpp on lähenemas ja nüüd läheb põnevaks! Baarman Kaspar kurdab oma nukrameelsele baarikülalisele, et restoranis on kriitik, kes üritab tema tüdrukule külge lüüa. Mida teha? Nukrameelne mees teeb ettepaneku, et Kaspar võiks käituda nagu mees ja oma neiu eest seista.

Mõeldud, tehtud!
Kaspar võtab julgustusnapsu ja astub restorani poolele. Me ei näe, mis kaadri taga toimub, kuid on kuulda lööke.

Veidi hiljem on näha Kasparit katkise huulega ja teda lohutab Natali. Näib, et Kaspar on vastu nina saanud, kuid vähemalt Natali kinnitab, et Kaspar ei ole argpüks! Kuid, Kaspar saab kohe ühe nätaka veel – tuleb Viktoria, kes ütleb, et Kaspar on lahti lastud...
Mida veel!!!

Ah jaa, meie vanaproua! Ta pole ikka veel saanud teenindamist, mistõttu läheb ta kööki. Selgub, et ta on köögiabilise Leino ema!!! Ema on nördinud ja kurdab, et ta on poolteist tundi oodanud teenindamist ja läheb nüüd minema, ja et poiss tulgu kell 12 koju! Vot sedasi!

Kuid, kes on kriitik!?

Omanik loeb Viktoriale arvutist ette artiklit. Selles on juttu nende restoranist, et töötajad on head, isegi kaotatud telefoni saab tagasi, toit on suurepärane, baarman Kaspar on väga hea inimene! Kas saite aru, kes oli kriitik? Igal juhul tõdeb omanik Viktoriale: "Võta barman tööle tagasi! Kohe!"

Selline lahe osa sarjast "Köök" uue hooaja alguses. Oli nalja ja sündmused arenesid tempokalt. Seegi oli vahva, et vaatajale jäi võimalus kaasa mõelda, kes võiks olla toidukriitik, sest võimalusi oli ju mitmeid. Ja ka see oli hea, et terve näitlejaansambel sai võrdselt esil olla!

2 KOMMENTAARI

n
Njh 3. märts 2015, 18:53
Ainus saade mida Kanal 2-st vaatan. Ülejäänu on s1tt kuubis.
a
ants 3. märts 2015, 09:37
Hästi tehtud!

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee