Eesti uudised

Laasile ja Toobalile taasvalimine saadikupuutumatust ei taasta (32)

Õhtuleht, 3. märts 2015, 07:00
LAASI JA TOOBAL TAAS PLATSIS: Mida valusamini kohus karistab, seda rohkem rahvasm armastab (ei kehti ainult Keskerakonna liikmete suhtes).Foto: Teet Malsroos
2014. aasta märtsis otsustas riigikogu õiguskantsleri ettepanekul võtta ära saadikupuutumatuse keskfraktsiooni kuulunud saadikutelt Priit Toobalilt, Lauri Laasilt ja Urbo Vaarmannilt.

Oktoobris mõistis Harju maakohus Toobali ja Laasi süüdi eraviisilises jälitustegevuses ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises ja mõistis neile tingimisi vangistuse. Kohtuotsus on edasi kaevatud ja järelikult veel ei kehti.

Äsja olid riigikogu valimistel mõlemad tingimisi vangid taas edukad.

Lauri Laasil õnnestus saada 407 häält Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosas, millest piisas Toompeale pääsemiseks, nagu ka Priit Toobali häältearv Järva- ja Viljandimaal – 1045.

Urbo Vaarmann sai Jõgeva- ja Tartumaal 431 häält, kuid jäi riigikogu ukse taha ning võib nüüd piinlikkustundeta edasi kohtus oma õigusi kaitsta.

Laasi ja Toobal kaebasid 2014. aasta detsembris Harju maakohtu otsuse edasi ringkonnakohtusse.

Kuid: kas nüüd ikka kehtib riigikogu eelmise koosseisu otsus, mis avas tee kahe tuntud keskerakondlase süüdimõistmisele esimese astme kohtus või tuleb taasvalituks osutunud mehed veel kord kindluse mõttes saadikupuutumatuseta jätta?

"Riigikogu kantselei hinnangul piisab sellest, et eelmine koosseis langetas otsuse ja uus koosseis ei pea seda hakkama uuesti otsustama," selgitab parlamendi kommunikatsioonjuht Urmas Seaver, andes mõista, et valimistel Laasile ja Toobalile osutatud rahva usaldusest ei piisa paraku saadikupuutumatuse tagasisaamiseks.

Samal teemal

22. oktoober 2015, 07:00
Priit Toobali ja Lauri Laasi otsus novembris
29. september 2015, 07:00
Riigikohus arutab Toobali ja Laasi asja oktoobris
21. aprill 2015, 07:00
Kohus Urbo Vaarmanni üle venib nagu kummipael
3. märts 2015, 12:14
Sven Mikser: sotsid ei näe võimalust valitsuskoostööks EKREga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee