Tiina Kangro (TEET MALSROOS)

Ajakirjanik Tiina Kangro sai IRLi nimekirjas kandideerides 1664 häält. Riigikokku ta ei pääsenud.

„Mina sain tegelikult oma vajalikud hääled täis, aga hääli jäi puudu Juhan Partsil ja teistel IRL-i juhtpoliitikutel. Kui ka nemad oleksid kogunud normaalse koguse hääli, oleks IRL saanud Harju- ja Raplamaalt kolm mandaati ja ka mina parteituna oleksin sisse saanud.

Nüüd on küsimus, miks Parts, kes peaaegu kõikidel debattidel osutus (hindajate ja analüütikute hinnangul) parimaks või üheks parimaist, kogus nii vähe hääli.

Kommunikatsiooni ala praktikuna võin öelda, et IRL tegi seekordses kampaanias mitu viga ja jättis ka mitmeid võimalusi kasutamata.

Minu juhitud kodanikuliikumise jaoks oleks IRL jätkuvalt kõige loogilisem partner Eesti jaoks sobiliku sotsiaalpoliitika kujundamisel. Uutel tulijatel on küll protest, aga nad peavad alles hakkama ametit õppima ja poliitilist kompetentsi arendama.

Kuid tähelepanuväärsem on küsimus, mida ka minult täna palju küsitakse: miks ülejäänud kaheksa inimest, kes kandideerisid puuetega inimeste esindajatena erinevates parteides, said valijailt vaid täiesti marginaalse mõnikümmend või mõnisada häält? Ju siis ei vajatagi enda esindajaid poliitikasse."

Jaga artiklit

71 kommentaari

V
Vale partei  /   11:49, 4. märts 2015
Kallis inimene te valisid lihtsalt vale partei. Mina imestasin küll siiralt kui kuulsin teie astumisest Isamaaliitu. Sellel parteil ei ole midagi ühist isamaaga. Nimi on eksitav.
  /   18:56, 3. märts 2015
Ma ei saa aru, miks arvatakse, et vähe hääli sai IRL vigade pärast kampaaniat tehes? Mina valisin eelmine kord IRL kes lubas kodukulud alla, kuid mis hakkasid tugevalt tõusma. Sellepärast enam seda parteid ei valinud, ei usaldanud neid tuhje lubadusi.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis