Tiina KangroFoto: TEET MALSROOS
Teet Teder 2. märts 2015 21:00
Ajakirjanik Tiina Kangro sai IRLi nimekirjas kandideerides 1664 häält. Riigikokku ta ei pääsenud.

„Mina sain tegelikult oma vajalikud hääled täis, aga hääli jäi puudu Juhan Partsil ja teistel IRL-i juhtpoliitikutel. Kui ka nemad oleksid kogunud normaalse koguse hääli, oleks IRL saanud Harju- ja Raplamaalt kolm mandaati ja ka mina parteituna oleksin sisse saanud.

Nüüd on küsimus, miks Parts, kes peaaegu kõikidel debattidel osutus (hindajate ja analüütikute hinnangul) parimaks või üheks parimaist, kogus nii vähe hääli.

Kommunikatsiooni ala praktikuna võin öelda, et IRL tegi seekordses kampaanias mitu viga ja jättis ka mitmeid võimalusi kasutamata.

Minu juhitud kodanikuliikumise jaoks oleks IRL jätkuvalt kõige loogilisem partner Eesti jaoks sobiliku sotsiaalpoliitika kujundamisel. Uutel tulijatel on küll protest, aga nad peavad alles hakkama ametit õppima ja poliitilist kompetentsi arendama.

Kuid tähelepanuväärsem on küsimus, mida ka minult täna palju küsitakse: miks ülejäänud kaheksa inimest, kes kandideerisid puuetega inimeste esindajatena erinevates parteides, said valijailt vaid täiesti marginaalse mõnikümmend või mõnisada häält? Ju siis ei vajatagi enda esindajaid poliitikasse."