Valimised

Isegi Keskerakond?! Artur Talvik: Vabaerakond ei välista praegu koostööd ühegi parteiga (49)

Karoliina Vasli, 2. märts 2015 11:37
Foto: Tiina Kõrtsini
Kuigi Vabaerakonna esinumber Artur Talvik kohtus juba öösel Reformierakonna peopaigas Taavi Rõivase ja Sven Mikseriga, on tema sõnutsi koalitsioonikõnelustest vara rääkida.

"Selliseid kohtumisi ei tasu tõsiselt võtta, pigem viisakusvisiidid," sõnab ta Õhtulehele, lisades, et tundub, et praeguse koalitsiooniga tahetakse jätkata, kuid vajalikke hääli pole koos, mistõttu räägitakse ka Vabaerakonnaga. "Meile on ministrikohtadest olulisemad põhimõtted. Riigi demokratiseerimine ja bürokraatia vähendamine, mida ka kampaania ajal rääkisime. Oma seisukohtades me ei loobu."

Samal teemal

Homme hommikul koguneb Vabaerakonna juhatus ning siis pannakse edasised plaanid paika. "Otsustame, kus on need väga tugevad punased jooned, millest meie üle ei astu. Meie eesmärk on neid teisi parteisid vanast kastist välja tuua, et hakkaksid rääkima meie keeles, mitte vastupidi."

Talviku teada teised parteid - IRL, Keskerakond, EKRE - veel nende poole pole pöördunud, et omakorda kohtuda ja võimalikke plaane arutada. Talviku jutust kõlab korduvalt läbi, et praegu on kõik kaardid lahtised ja välistada ei saa ühtegi partnerit. Isegi mitte Keskerakonda? "Oleme küll välja öelnud, et Savisaare Keskerakonnaga koos midagi ei tee..." arutleb Talvik, mõtleb hetke ning jätkab: "Iga variant, mis värskendaks poliitikat on mõeldav."

Vabaerakond sai parlamendis kaheksa kohta. Artur Talvik ise kogus 7305 häält, mis on üle riigi kaheksas tulemus.

Samal teemal

30.03.2015
Rahvasaadik Talvik tegi esimese tööpäeva hakatuseks meresupluse
07.03.2015
Artur Talvik: poliitika tegemine algab hetkest, kui kaks inimest saavad kokku ja leiavad, et midagi oleks vaja muuta
02.03.2015
IRL pole mängust väljas! Reform kaalub koostööd nii IRLi, sotside kui ka Vabaerakonnaga
02.03.2015
Reformierakond alustas öösel sotside ja Vabaerakonnaga kõnelusi