Valimised

ÕHTULEHE VIDEO | RÜE RIIGIKOKKU PÄÄSEMISEST: lootus sureb viimasena (5)

Teele Talve | Video: Mari Luud, 1. märts 2015 21:17
Foto: Mari Luud
Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE) kogunes valimistulemusi kuulama lauluväljaku lähedale Oru hotelli. Erakonna volikogu esimees Raimo Kägu sõnas, et tulemuste eel ta ärevil ei ole. "Ma tulin siia, mul on põnev ja teiseks mul on hea meel, et nii palju on tulnud täna Tallinnasse inimesi, kes ei ole ainult Tallinnas ja tulid meie üritusele siia."

Küsimusele, kas RÜE pääseb riigikokku, vastas Kägu, et lootus kustub viimasena. "Me oleme endast andnud väga palju, tõsi küll, me kõike ei jõudnud anda. Me ei suutnud võib-olla väga hästi suhelda pressiga. Ja ütleme ausalt, ega press ei tahtnud ka meiega suhelda, kuna me väga ägedad ei olnud, et ei ületanud sellist künnist." Ta lisab, et oluline oli anda edasi mõtted, mida nad riigis teha soovivad ja seda nad ka enda arvates tegid.

Samal teemal

Küsimusele, mida arvab volikogu esimees teiste erakondade reklaamist, sõnab Kägu: "Isiklikult mul on õudsalt piinlik panna oma pilte kuhugi ülesse, sest ma arvan, et kui inimesed mind teavad, siis nad teavad. Teiseks, minu mõtted on tähtsamad kui mu pildid, ehk näopildid ja me tegime seda minimaalselt." Ta lisab, et põhjus ei olnud rahas. "See ei lähe meie põhimõtetega kokku."

Teiste reklaame hindab ta positiivselt. "Selles mõttes, nad tegid seda väga hästi ja inimesed nägid piltidel väga ilusad välja," muigab kägu, kelle sõnul tehti inimesi mitukümmend aastat nooremaks. Siiski ei saa Kägu enda sõnul kiita heaks, et rekaalmi ei tehtud mitte enda, vaid hoopis maksumaksja raha eest. Kägu sõnul tegi nende erakond reklaami enda raha eest. "See oli meie enda lõbu ja meie enda soov. See on suur vahe, kas teha seda riigi raha eest või teha seda ise." Ta loodab, et säärase käitumisega näidatakse uut eeskuju. "Eeskuju, et valimisi võib ka teistmoodi teha."

Kägu sõnab, et nende erakond ei pidanud õigeks anda inimestele väikeseid lubadusi. "Andke meile hääl, me võimaldame teile hambaravi. Andke meile hääl, me anname teile natukene maksuvabastust juurde. Ma pean seda riiklikuks korruptsiooniks, ma pean seda pettuseks."

Küsimusele, kes saab kõige rohkem hääli, vastas Kägu, et talle meeldiks, et Eesti poliitikas tuleks lähemad ajad põnevamad: "Sellepärast ma hoian pöialt Keskerakonnale, et Keskerakond võidaks. Mida suuremalt võidaks, seda parem. Seda huvitavamad tuleks järgmised läbirääkimised ja Eesti riigi muutused pärast seda, kui Keskerakond on võitnud."

Siis tulevad tema sõnul välja tegelikud erakondade mõtted, mallid ja tõekspidamised. Kägu sõnul võtab erakond täna valimisi kui peaproovi. "Ega me ei olnud ka väga valmis, sest erakond polnud veel aastanegi, kui me osalesime nii suurtel valimistel. Ja me näeme täna, et meie mõtted, ei jõudnud tõesti kõikideni ja meie nägemused ei jõudnud kõigini," lausub Kägu.

Ta lisab, et siiski näeb erakond ette, et erakorralised valimised ei ole kaugel. "Need on kuskil pooleteise aasta kaugusel, kuid selleks ajaks oleme me valmis. Nii, et täna meil, kui me näeme neid tulemusi, siis on need meil vahetulemused ja me juba ülehomme valmistume uuteks valimisteks."

Samal teemal

12.03.2015
Kiri | EKRE ja RÜE ühinegu
02.03.2015
GALERII VÕIDUPEOLT | Reformierakonna kardetud vasakpööre jäi tulemata
01.03.2015
FOTOD JA ÕHTULEHE VIDEO: Raimo Kägu tutvustab RÜE peo menüüd
27.12.2014
Kristiina Ojuland ja Raimo Kägu lubasid avalikkusel viimaks enda häärberisse piiluda