Krimi

FOTOD: heausklik kutsikamüüja kahtlustab, et ostja piinas looma oma korteris surnuks (23)

Piret Sarv, 27. veebruar 2015 16:44
Paludes kutsikast fotosid uuest kodust, saadeti talle fotod, mis seadis kutsika heaolu küsimärgi alla: endisele loomaomanikule tundus nagu kutsika suu oleks verine, silm imelik ja kutsika ühesugune asend kahe erineva foto peal tekitas kahtlust, et kutsikas võib olla fotodel surnud.Foto: Eesti Loomakitse Selts/Facebook
Viimastel päevadel on sotsiaalmeedias saanud palju tähelepanu noormees nimega Rando, keda kahtlustatkse kutsika väidetavas piinamises ning tapmises. Loo taustal paneb Eesti Loomakaitse Selts loomaomanikele südamele kontrollida enne looma müümist ning loovutamist loomasoovijate tausta.

23. veebruaril andis heauskne loomaomanik oma 5-kuuse kutsika Okidoki kuulutusteportaali kaudu leitud loomasoovijale. Mõne aja möödudes hakkas endisel omanikul siiski süda valutama. Paludes kutsikast fotosid uuest kodust, saadeti talle fotod, mis seadis kutsika heaolu küsimärgi alla: endisele loomaomanikule tundus nagu kutsika suu oleks verine, silm imelik ja kutsika ühesugune asend kahe erineva foto peal tekitas kahtlust, et kutsikas võib olla fotodel surnud.

Samal teemal

Endine omanik tegi sama päeva õhtul politseisse avalduse. Libakuulutuse kaudu uue omaniku kodu välja selgitanud ja 25. veebruaril korterisse sisse pääsenuna, kutsikat leida ei õnnestunud ning maast leitud vereplekid süvendasid kahtlust.

Kohale kutsutud politsei viis uue omaniku ajutiselt jaoskonda kaasa. Uue omaniku sõnul oli ta kutsika müünud vahepeal edasi Jõhvi.

Lisaks võib olla uue omaniku puhul tegemist sama 18-aastase Rando nimelise noormehega, kelle kohta tema vanaisa möödunud sügisel koerapiinamisest teatas: klapivad nimi, vanus, Okidoki kuulutusteportaali kasutamine, sama tegutsemisskeem ka muus osas, lisaks ka seekord muret tundvad ja taaskord omal initsiatiivil ühendust võtnud vanavanemad.

„Lugu on kutsika endise omanikuga vestlemisel tundunud meile vägagi kahtlane ja loodame, et politsei saab aru antud juhtumi tõsidusest ning lähiajal on võimalik välja selgitada, mis täpselt juhtus. Inimesed on üle Eesti mõistagi mures, et kuulutusportaalide kaudu võivad loomapiinajad ja edasimüüjad omale loomi hankida ning nii kaua kuni karistust ei järgne, tegutsevad nad edasi," ütleb Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll ning lisab: „Kindlasti paneme loomaomanikele südamele tutvuda enne looma müümist ja loovutamist põhjalikult loomasoovijate taustaga. Ka pidurdaks loodetavasti loomapiinajat või hangeldajat kui ta peaks täitma enne looma saamist kirjaliku lepingu, mis sisaldaks tema kontakte koos isikut tõendava dokumendi andmetega ja tingimusi, mis sätestavad looma edasise turvalise käpakäigu."

Politseist kinnitati Õhtulehele, et politseile on looma halva kohtlemise ning piinamise kahtlustest teada antud ning hetkel tegeletakse juhtunu kontrollimise ning asjaolude väljaselgitamisega.

Kas sotsiaalmeedias leviv info ning kahtlused mehe tegevuse osas vastavad ka tõele, on politsei pressiesindaja sõnul veel vara öelda.

Samal teemal

10.10.2015
Koerapeksjat võib oodata uurimine
15.04.2015
JÕHKER TEGU: Tallinnas poos mees koera üles ning vigastas teist
11.03.2015
JULMA LOOMAPIINAJA ENESEKAITSE: "Ma võin vanduda ema ja perekonna nimel, et ma ei ole mingi loomapiinaja!"
11.03.2015
"C-Komandos" näeb täna avameelset intervjuud süüdimõistetud loomapiinajaga